Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
Screenshot 2023-11-06 204621
Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani - Dinamo 2-1
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

ACS Poli TimişoaraACS Poli Timişoara
0 - 5
FC BotoşaniFC Botoşani
18 august, ora 18:30
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
FC Botoşani FC Botoşani
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Gol din Penalty
    FINAL. ACS Poli Timișoara - FC BOTOȘANI 0-5! Elevii lui Leo Grozavu au câștigat la pas restanța din prima etapă a Ligii 1.
  • 90+3 | Gol din Penalty
    GOOOOOL BOTOȘANI: 0-5, LEVENTE FULOP. Fratele mai mic al lui Istvan a marcat fără emoții de la punctul cu var și a stabilit momentan scorul campionatului.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    CÎNU, pentru un henț în careu, după ce a fost culcat în careu de Levente Fulop
  • 90+2 | Penalty-uriACS Poli Timişoara
    PENALTY PENTRU BOTOȘANI! Levente Fulop a fost bine deschis în careu, a reulit dintr-o fentă să-i pună la pământ pe Cînu și pe Straton, după care a încercat să finalizeze la colțul lung, dar fundașul a oprit mingea cu mâna.
  • 90+1 | Cartonaşe GalbeneACS Poli Timişoara
    POPOVICI pentru un fault comis asupra lui Miron
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    TIMIȘOARA, ÎN 10! DOMAN a primit al doilea cartonaș galben, după o fază în urma căreia a căzut în careul moldovenilor, în urma unui duel cu Bordeianu și a fost ELIMINAT!
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    DOMAN pentru un cot aplicat lui Matulevicius, într-o fază petrecută la mijlocul terenului.
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Greu, a intrat LEVENTE FULOP
  • 67 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE TIMIȘOARA. Artean a avut șansa golului de onoare, dar mingea trimisă de el cu capul, din interiorul careului, a fost scoasă cu un reflex foarte bun de către Plamen Iliev. Faza a continuat, dar Cînu a reluat slab, cu călcâiul, pe lângă poartă.
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Astafei, a intrat MATULEVICIUS
  • 66 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Croitoru, a intrat DOMAN.
  • 64 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE BOTOȘANI. Straton a intervenit impecabil și a scos de sub transversală o minge deviată de Cînu. șutată de Golofca.
  • 57 | Schimbări

PRIMA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Fulop, a intrat PATACHE

A DOUA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Elek, a intrat ALEXANDRU POPOVICI
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI: 0-4, ISTVAN FULOP. Cel mai bun jucător al moldovenilor a reușit ”dubla”. Fulop a preluat pe piept, în interiorul careului, o centrare a lui Bordeianu, după care a marcat pe sub Straton.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI: 0-3, ASTAFEI. Victoraș a îndeplinit o simplă formalitate, după o fază care l-a avut în prim plan pe același Fulop.
    PAUZĂ
  • 40 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE BOTOȘANI. Mihai Bordeianu a șutat, absolut superb, din afara careului de 16 metri, direct sub transversală, dar de data aceasta Straton a avut un reflex incredibil și scorul nu s-a mai modificat. Faza a venit după un corner de pe dreapta executat de Fulop.
  • 38 | Faze meciACS Poli Timişoara
    La adăpostul celor două goluri, elevii lui Leo Grozavu par destul de relaxați, mai ales că bănățenii nu sunt capabili să reintre în joc, cel puțin pentru moment.
  • 32 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Neagu, a intrat SORESCU.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    ȘERONI pentru un fault comis asupra lui Astafei.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI: 0-2, GOLOFCA. Atacantul moldovenilor a majorat diferența, după o pasă primită de la Astafei. Astfel, Golofca (26 de ani) a marcat primul său gol în Liga 1, după o fază în care apărarea bănățenilor nu a avut nicio reacție.
  • 6 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI: 0-1, ISTVAN FULOP. Mijlocașul moldovenilor nu se dezminte și a reușit un nou gol spectaculos în actualul sezon al Ligii 1. De data aceasta, Fulop a trimis sub tranversală, direct din lovitură liberă, din afara careului. Straton, cu toată opoziția, nu a avut ce face atunci când mingea a lovit transversala și a intrat în plasă.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut bănățenilor. Meciul este o restanță din prima etapă a acestui campionat, atunci când LPF nu hotărâse care echipă, Rapid sau ACS Poli va fi înscrisă în campionat.
Leo GrozavuFC Botoşani

ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 0-5. Frații Fulop, ”murăturile” care au rezolvat victoria de pe Bega

FC Botoșani a reușit a doua victorie în Liga 1, pe terenul lui ACS Poli Timișoara, într-o restanță din prima etapă.

Moldovenii au avut nevoie de doar șase minute pentru a deschide scorul, prin Istvan Fulop. Oaspeții și-au dublat avantajul prin Golofca. Atacantul sosit de la Suceava a transformat în gol pasa lui Astafei. La poarta cealaltă, Sorescu a șutat puțin peste poartã, iar Bordeianu a răspuns cu o execuție care l-a întrebuințat serios pe Straton.

La reluare, Astafei a ridicat scorul la 3-0 în minutul 49, după acțiunea lui Istvan Fulop. Ultimul și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor peste trei minute, după centrarea lui Golofca. Intrat pe teren în minutul 66, timișoreanul Doman a rezistat pe teren doar 21 de minute - a fost eliminat pentru cumul de galbene, iar scorul final, 5-0 pentru FC Botoșani, a fost stabilit, în minutele de prelungiri, de Levente Fulop, din penalty, după hențul lui Cînu.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar