Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
coman-sut
Video Farul - FCSB 0-1. Roș-albaștrii s-au distanțat la șapte puncte în fruntea clasamentului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Bănăţenii au câştigat cu emoţii, în ultimul sfert de oră, deşi au terminat meciul cu doi oameni în plus. Este prima victorie a lui Poli după 5 etape.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Smaranda a fost avertizat pentru tragere de timp.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 2-1 Timişoara! Javi Hernandez i-a readus în avantaj pe bănăţeni, cu o execuţie superbă din lovitură liberă.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOL Voluntari, 1-1! Ilfovenii reuşesc să egaleze în 9 oameni, prin Alexandru Tudorie, care a profitat de eroarea uriaşă a lui Smaranda. Llorente a înălţat o minge în apropierea propriei porţi, Smaranda a respins defectuos, iar atacantul împrumutat de la Steaua a trimis cu capul în poartă din 2 metri.
  • 78 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL, 1-0 Timişoara! Dorin Goga a transformat fără emoţii lovitura de la 11 metri şi a deschis scorul.
  • 77 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Filipov a fost eliminat. Apărătorul ilfovenilor a primit al doilea galben, după intervenţia asupra lui Bărbuţ.
  • 76 | Penalty-uriACS Poli Timișoara
    Penalty Timişoara! Adrian Comănescu a dictat lovitură de pedeapsă în favoarea gazdelor, după ce Filipov l-a faultat în careu pe Bărbuţ.
  • 76 | Schimbări
    Şi Petre Grigoraş face o modificare. Rajcomar a intrat în locul lui Elek.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Pancu a intrat în locul lui Achim.
  • 68 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Cânu a trimis periculos cu capul, după o lovitură de colţ, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 68 | Schimbări
    O nouă modificare, la gazde. Doman a intrat în locul lui Melinte.
  • 66 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare! Mitache a primit direct cartonaşul roşu, după o intrare foarte periculoasă asupra lui Bărbuţ.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Tudorie a intrat în locul lui Adrian Bălan.
  • 55 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Timişoara! Bărbuţ a ratat o şansă uriaşă, finalizând lamentabil dintr-o poziţie ideală. Jucătorul gazdelor a tras mult peste poartă, din situaţie de singur cu portarul.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ După trei minute de prelungire, se încheie prima repriză dintre Poli Timişoara şi FC Voluntari. Gazdele au fost mai periculoase, dar rezultatul este cel din primul minut, 0-0.
  • 45+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Filipov.
  • 44 | Schimbări
    O schimbare forţată şi la oaspeţi. Hamed Kone nu a mai putut juca şi a fost înlocuit de Monakana.
  • 41 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Timişoara! Goga a pătruns frumos pe partea stângă şi a încercat o execuţie din unghi, dar şutul său a fost blocat de Ţîru.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Javi Hernandez.
  • 25 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Voluntari! Laurenţiu Rus a încercat să-l surprindă pe Smaranda cu un şut în diagonală, dar portarul gazdelor a fost pe fază şi a respins.
  • 23 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Ovidiu Popescu s-a accidentat şi nu a mai putut continua meciul. Locul său a fost luat de Bărbuţ.
  • 16 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Timişoara! Un prim moment periculos la poarta oaspeţilor. Calancea a rezolvat, însă, respingând în corner un şut bun de la distanţă al lui Ovidiu Popescu.
  • 15 | Faze meci
    Gazdele au iniţiativa, dar meciul este unul echilibrat, fără ocazii mari la vreun dintre porţi. La meci este prezent şi Adrian Mutu, dar şi fostul manager al timişorenilor, Daniel Stanciu.
  • 4 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Nimely a tras frumos de la marginea careului, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Calancea.
Ionel GaneaFC Voluntari

Poli Timișoara - FC Voluntari 2-1. Victorie cu emoţii pentru gazde. Ilfovenii au terminat meciul în 9

Poli Timişoara a câştigat primul meci din play-out, 2-1 cu FC Voluntari, dar echipa lui Petre Grigoraş a trecut prin mari emoţii înainte de a obţine victoria.

După o primă repriză săracă în faze de poartă, Bărbuţ, intrat înainte de pauză în locul accidentatului Ovidiu Popescu, a ratat o ocazie uriaşă în minutul 55. Jucătorul gazdelor a scăpat singur cu portarul advers, dar a finalizat lamentabil, trimiţând mult peste poartă.

Ilfovenii, care veneau după trei succese consecutive, au rămas în 10 oameni în minutul 66, când Mitache a luat roşu direct pentru o intrare periculoasă asupra lui Bărbuţ. Lucrurile s-au complicat şi mai mult pentru echipa lui Ionel Ganea zece minute mai târziu. Filipov l-a faultat în careu pe Bărbuţ, iar centralul Comănescu a fluierat penalty, iar fundaşul oaspeţilor a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

Dorin Goga a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă, iar Timişoara părea scăpată în câştigătoare. Însă o eroare uriaşă a lui Smaranda i-a permis lui Alexandru Tudorie, proaspăt intrat pe teren, să egaleze din apropiere, în minutul 82.

Elevii lui Petre Grigoraş s-au aruncat în atac, dar golul izbăvitor a venit dintr-o lovitură liberă executată impecabil de javi hernandez, în minutul 89.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...