16 septembrie, ora 18:00, Digi Sport 1
90+4 |
Final de joc la Timișoara. Cele două echipe termină la egalitate, scor 0-0.
89 |
Ocazie uriașă pentru Timișoara. Mailat trece de Burlacu, pătrunde în careul de 16 metri, îi pasează lui Șeroni, iar acesta șutează periculos, însă Fejer reușește să respingă.
84 |
O cazie importantă pentru bănățeni. Șeroni primește o minge în careul de 16 metri, se întoarce cu adversar în spate, însă șutul său de la aproximativ 10 metri se duce peste poartă.
79 |
O nouă schimbare la Sepsi.Iese Herea și intră Huiban.
72 |
Ocazie mare pentru Sepsi. Nikolic scapă singur cu Curileac, dar nu reușește să-l învingă pe portarul bănățenilor.
70 |
Prima schimbare la Sepsi. Iese Iovu și intră Veress
69 |
Cînu vede cartonașul galben.
65 |
Ultima schimbare la Timișoara. Iese Bîrnoi și intră Mailat.
59 |
Crețu vede cartonașul galben după o simulare.
57 |
Ocazie importantă pentru ACS Poli Timișoara. Vașvari trimite pe lângă poartă de la circa 10 metri de poarta oaspeților.
47 |
Alex Munteanu încearcă să-l surprindă pe portarul oaspeților cu un șut cu exteriorul, din aproprierea colțului terenului. Mingea trimisă de el se duce însă pe lângă poarta lui Fejer.
46 |
A început repriza a doua. Cei de la Sepsi au avut lovitura de start.
46 |
Ionuț Popa face și cea de-a doua schimbare. Iese de pe teren Soljic și intră Curjuric.
46 |
Prima schimbare la Timișoara. Iese de pe teren Bianconi și intră Ciucur.
45 |
Pauză la Timișoara.
43 |
Oros vede și el cartonașul galben pentru un fault făcut la mijlocul terenului.
25 |
Bianconi a luat și el cartonașul galben.
24 |
Herea vede cartonașul galben după un fault la Crețu.
13 |
Bănățenii ripostează prin Bîrnoi. Acesta pătrunde în careul de 16 metri al oaspeților, șutează periculos, însă mingea trimisă de el este respinsă de Fejer în corner.
11 |
Nikolic ratează prima mare ocazie a meciului. Atacantul scapă spre poarta lui Curileac, șutează de la marginea careului de 16 metri, portarul bănățenilor este bătut, însă mingea este scoasă de pe linia porții de Melinte.
10 |
Alex Munteanu bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, însă mingea se duce peste poarta oaspeților.
9 |
Cartonaș galben pentru Petrovikj, după un fault la Vașvari.
6 |
Claudiu Herea a fost lovit involuntar de către Crețu și a avut nevoie de câteva minute de îngrijiri medicale. În cele din urmă mijlocașul s-a ridicat și va putea continua jocul.
1 |
A început meciul. Cei de la Timișoara au avut lovitura de start.

Video rezumat: ACS Poli Timișoara - Sepsi Sf. Gheorghe

ACS Poli Timișoara - Sepsi Sf. Gheorghe 0-0, după un meci cu ocazii mari de ambele părți

ACS Poli Timișoara a remizat alb cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Chiar dacă au lipsit golurile, meciul a fost extrem de încins.
Nikolic putea deschide scorul încă din minutul 11, dar Melinte a respins de pe linia porții. Imediat, bănățenii au răspuns prin Bîrnoi, dar şutul mijlocașului de 20 de ani a fost scos de Fejer.

Portarul oaspeților putea fi surprins în startul reprizei secunde. Alex Munteanu a trimis puțin pe lânga poartă. Fejer a avut şansă şi la execuţia lui Vaşvari, din 9 metri.

Sepsi putea profita pe contraatac, însă Curileac a salvat în faţa lui Nikolic. Gazdele au cerut şi penalty, la incursiunea lui Mailat, fără succes însă. Ultima ocazie importantă i-a aparținut lui Şeroni, dar Fejer a intervenit in extremis și meciul s-a terminat indecis, 0-0.

ACS Poli Timișoara a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere în campionat.