Final de meci! ASA se impune după un meci incredibil!
Cartonaș galben pentru Melinte.
90+1 |
Mureșan șutează mult peste poartă.
90 |
Albu are o primă intervenție. Portarul de ocazie al Concordiei a intervenit la șutul lui Lemnaru.
90 |
Viorel Ferfelea intră în locul lui Gorobsov.
87 |
Cartonaș galben pentru Valentin Alexandru.
87 |
GOOOOOOOOOOOOOOOL ASA!!! Ciolacu înscrie în poarta mijlocașului Albu, după o centrare deviată a lui Bănel.
84 |
GOOOOOOOOOOOOOOL Concordia!!! Valentin Alexandru egalează, după ce trimite în poarta goală o minge degajată de Pap.
82 |
Ciolacu șutează pe lângă poartă, din afara careului!
80 |

Bâtfoi este înlocuit cu Lemnaru.

78 |
Mureșan ratează penalty-ul! Șutul său a lovit bara porții apărate de Albu.
76 |
În locul lui Bălgrădean, în poartă va intra Albu.
75 |
Bălgrădean primește al doilea cartonaș galben și Chiajna rămâne cu doi oameni în minus, întrucât Dan Alexa a făcut toate schimbările.
74 |
Bărboianu este scos pe targă de pe teren, după ce s-a accidentat la genunchi.
73 |
Un nou penalty pentru ASA! Bălgrădean a ieșit pe centrare și i-a doborât atât pe Ciolacu, cât și pe Bărboianu.
70 |
Emil Dică intră în locul lui Gaston Mendy.
68 |
Cartonaș galben pentru Răsdan.
66 |
Valentin Munteanu scapă spre poarta adversă, trece de Pap, însă nu reușește să marcheze în poarta goală, de lângă Mendy.
62 |
Cartonaș galben și pentru Gorobsov.
61 |
Cartonaș galben pentru Bâtfoi.
60 |
Valentin Alexandru a intrat în locul lui Robert Răducanu.
58 |
Melinte trimite cu capul, de la marginea careului, însă Pap nu are nicio problemă în a reține.
58 |
Cartonaș galben pentru Marius Constantin.
46 |
A început repriza a doua!
46 |
Răsdan l-a înlocuit pe Raul Costin, înainte de startul reprizei secunde.
46 |
Valentin Munteanu intră în locul lui Ciobanu, înainte de pauză.
45+4 |
Pauză la Tg Mureș!
45+3 |
Băgrădean reține fără probleme mingea reluată cu capul de Bâtfoi.
45+1 |
Cartonaș galben pentru Ștefan Bărboianu.
44 |
Gabi Mureșan ratează șutul de la marginea careului, iar mingea se duce mult pe lângă poartă.
38 |
O nouă șansă pentru ASA. După șutul în blocaj, al lui Rus, Ciolacu reia în bară.
37 |
Gabi Mureșan șutează puternic, de la marginea careului. Bălgrădean reține însă.
35 |
Robert Răducanu șutează de la 17-18 metri, pe lângă poarta lui Pap, fără a-i da emoții portarului lui ASA.
26 |
Ciprian Rus șutează, slab, pe lângă poartă, de la marginea careului.
25 |
Bărboianu intră în careu, se împiedică de Mendy, însă continuă faza și centrează, pe jos, în brațele lui Pap.
14 |
Rus profită de o greșeală a lui Melinte, însă, apoi, își închide unghiul, iar Bălgrădean reușește să se opună la șutul său.
11 |
GOOOOOOOOOOOOOOL ASA!!! Gabriel Mureșan transformă penalty-ul fără probleme!
9 |
Cartonaș galben pentru Bălgrădean.
8 |
Penalty pentru ASA! Bălgrădean e surprins de o pasă înapoi a lui Bejan, este depășit de Bâtfoi, iar apoi îl faultează pe atacantul mureșenilor.
7 |
Prima șansă din acest meci îi aparține Concordiei. Pap s-a opus însă fără probleme la șutul lui Ciobanu, din unghi.

Video rezumat: ASA Târgu Mureș - Concordia Chiajna

ASA - Chiajna 2-1. Concordia a egalat în 9 oameni, însă Ciolacu a marcat apoi în poarta mijlocașului Albu

Penalty-uri transformate, penalty-uri ratate, eliminări, o accidentare groaznică şi întoarceri nebune de scor în ultimele minute - toate s-au petrecut în play-out, la ASA Tg Mureş - Concordia Chiajna 2-1.

Fără victorie anul acesta, ASA a beneficiat de un penalty încă din minutul opt, al meciului disputat pe o ploaie torențială, în noroiul de la Tg Mureș. Bălgrădean l-a împins în careu pe Bâtfoi, după pasa trimisă de Bejan. În ziua în care a împlinit 35 de ani, Gabi Mureşan a marcat.

Chiajna putea egala după o oră, dar Mendy l-a încurcat pe Valentin Munteanu. Cu 20 de minute înainte de final, Bălgrădean a ieşit la o minge şi l-a accidentat atât pe Bărboianu, cât şi pe Ciolacu. Fundaşul oaspeţilor a suferit o ruptură de ligamente şi a fost scos pe targă.

Dan Alexa efectuase toate schimbările şi a rămas cu doi oameni în minus, după ce Bălgrădean a văzut al doilea galben. Antrenorul a fost trimis şi el în tribună de arbitrul Găman la aceeaşi fază, pentru proteste.

Intrat în poartă, fundaşul Albu a scăpat fără gol de la 11 metri - Mureşan a luat la ţintă bara. În opt oameni de câmp, Concordia a egalat prin Valentin Alexandru - rezerva a profitat de o greseala in lant in defensiva gazdelor.

ASA s-a aruncat în atac şi, după doar trei minute, Ciolacu a reuşit golul victoriei cu 2-1.

Dan Alexa a suferit a doua înfrângere la rând în play-out chiar în faţa echipei pe care a antrenat-o înainte să vină la Chiajna.