FOTBAL:OTELUL GALATI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (21.04.2024)
Video Oțelul - ”U” Cluj 1-0. Frederic Maciel a obținut cele trei puncte pentru gălățeni, dar a fost eliminat
Wolverhampton Wanderers v Arsenal, Premier League, Football, Molineux, Wolverhampton, UK - 20 Apr 2024
Video Wolverhampton - Arsenal 0-2. ”Tunarii” au urcat pe primul loc în Premier League
paul-papp
La 34 de ani, Paul Papp a făcut anunțul: ”Am semnat! Vreau în play-off”

• 90 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Moga reușește să îl blocheze pe Asavoaei, în interiorul careului.
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL ASA! Bănel Nicoliță marchează după ce trimite din apropiere, în poarta goală, o minge pe care tot el și-a prelungit-o pe lângă Caparco, din preluare.
  • 79 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie uriașă ratată de Adrian Moldovan. De la 17-18 metri, singur cu portarul, atacantul Iașiului a șutat peste poartă.
  • 71 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Ferfelea șutează slab, pe lângă poartă, din afara careului.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Asavoaei.
  • 73 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Dulap trage din centrul careului, dar Caparco n-are probleme în a reține.
  • 72 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Țigănașu șutează peste poartă, dintr-o poziție foarte bună.
  • 70 | Schimbări
    Raul Iliescu a fost introdus în locul lui Petra.
  • 67 | Schimbări
    Bădic a intrat în locul lui Ciucur.
  • 65 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Stoica șutează din afara careului, pe lângă poartă.
  • 64 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Ciucur șutează din afara careului, dar Moga reține.
  • 62 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Asavoaei trage slab de la aproximativ 25 de metri, fără să-i pună probleme lui Moga.
  • 61 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Petriș șutează mult pe lângă poartă de la peste 20 de metri.
  • 58 | Schimbări
    Danale a intrat în locul Ștefănescu.
  • 55 | Schimbări
    Asavoaei intră în locul lui Panțîru.
  • 52 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Sin scapă spre poarta lui Caparco, dar, jenat ușor de Ciucă, trimite balonul cu capul în pământ, iar apoi acesta este reținut de portarul italian.
    A început repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Tg Mureș. 1-0 pentru CSM Poli Iași.
  • 45+1 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Adrian Moldovan trage de la aproximativ 20 de metri, dar Moga reușește să se opună.
  • 42 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Caparco se opune la șutul lui Stoica de la 30 de metri.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marius Constantin.
  • 30 | Faze meciASA Tg. Mureș

Bănel Nicoliță șutează pe lângă poartă, de la marginea careului.

• 27 | Schimbări
    Schieb nu mai poate continua și este înlocuit cu Răzvan Stoica.
  • 21 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Șutul lui Petriș este blocat de Mihălache.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL CSM Poli Iași! Adrian Moldovan deschide scorul, după ce reia cu capul, în poarta goală, centrarea lui Ștefănescu.
  • 13 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Bănel Nicoliță șutează de la 20 de metri, dar Caparco reține fără probleme.
  • 9 | Faze meciASA Tg. Mureș

Stenio șutează mult pe lângă poartă din afara careului.

• 5 | Faze meci
    Început de meci echilibrat, fără faze de poartă.
Eugen NeagoeCSM Poli Iași

ASA Tg. Mureș - CSM Poli Iași 1-1. Bănel Nicoliță a marcat ultimul gol al acestui sezon

ASA Târgu Mureş şi CSM Poli Iaşi au remizat în ultimul meci al sezonului din Liga 1. S-a terminat 1-1 la meciul de despărţire al lui Eugen Neagoe de moldoveni.

Câștigătoarea play-out-ului, CSM Poli Iași, a rămas singura echipă neînvinsă în această fază și după ultimul meci, în deplasare, la Tg. Mureș. Atacantul în vârstă de 18 ani al moldovenilor, Adrian Moldovan, a fost cel care a deschis scorul, din centrarea lui Ștefănescu, în minutul 14.

În prelungirile primei reprize, Moga a intervenit la un şut periculos din partea aceluiaşi Moldovan.

În partea secundă, Andrei Sin, de la gazde, a ratat din poziţie excelentă. Oaspeții se puteau desprinde, dar Țigănașu și Moldovan au trecut pe lânga 2-0.

S-a marcat in schimb la poarta opusă. Bănel Nicoliţă a înscris al doilea său gol în tricoul mureşenilor şi a stabilit scorul final, ASA - CSM Poli Iasi, 1-1.

ASA Târgu Mureș a încheiat campionatul pe ultimul loc și va evolua din sezonul viitor în liga a doua.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat