Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

FC Botoșani FC Botoșani
Gol din Penalty
    S-a terminat meciul.
  • 79 | OcaziiCFR Cluj
    Carralero e la un pas de golul de onoare, dar lovitura lui de cap trece pe lângă poartă.
  • 74 | Schimbări
    Negruţ intră în locul lui Juan Carlos.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    Camora e din nou la un pas de gol, dar Iliev respinge şutul trimis de fundaşul gazdelor.
  • 70 | Schimbări
    Carralero intră în locul lui Ivanovici.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!!! GOOOOL LOPEZ!!!!! Golgheterul gazdelor reia imparabil cu capul, după un corner al gazdelor, la care pasa decisivă i-a aparţinut lui Jakolis.
  • 64 | Schimbări
    Dimitrov intră în locul lui Tomozei.
  • 63 | Schimbări

Lopez intră în locul lui Bud.

• 62 | OcaziiCFR Cluj
    Camora e şi el la un pas de gol, dar şutează în plasa laterală, din unghi, chiar dacă avea şi varianta unei pase în faţa porţii.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOL NOUVIER!!!! Mijlocaşul gazdelor finalizează un contraatac şcoală. Juan Carlos i-a oferit pasa decisivă.
    Începutul reprizei secunde.
    Bujor intră în locul lui Casado.
  • 45+4 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+3 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL JUAN CARLOS!!!!! Dublă şi pentru Carlos, în numai două minute. Execuţia acestuia a venit după o cursă superbă a lui Nouvier.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOOL JUAN CARLOS!!!! Mijlocaşul gazdelor marchează cu un şut superb, de la limita careului de 16 metri.
  • 41 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier şutează de la marginea careului, dar Iliev prinde fără mari probleme.
  • 26 | Goluri
    GOOOOOOOL CFR!!!!!! GOOOOOOL BUD!!!! Gazdele s-au desprins pe tabelă, după o greşeală în apărarea moldovenilor. Bud a făcut dubla din apropiere.
  • 15 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOOL BUD!!!! Atacantul gazdelor transformă penalty-ul fără emoţii şi gazdele deschis scorul.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Tomozei este avertizat.
  • 14 | Penalty-uriCFR Cluj
    Penalty pentru CFR, după un duel între noul intrat Nouvier şi Tomozei.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Ngadeu este avertizat.
  • 7 | Schimbări
    Nouvier intră în locul lui Păun, care părăseşte terenul accidentat.
Leo GrozavuFC Botoșani

CFR - FC Botoșani 6-0. Scorul campionatului, în Gruia. Duble pentru Juan Carlos şi Bud

CFR Cluj a învins-o pe FC Botoşani la o diferenţă zdrobitoare, 6-0 (4-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 7-a a play-out-ului Ligii 1 de fotbal.

CFR Cluj a înscris de două ori în prelungirile primei reprize. Golurile au aparţinut lui Bud (minutul 15 din penalty, apoi 26), Juan Carlos (45+2, 45+3), Nouvier (53) şi Lopez (68).

FC Botoşani nu a câştigat niciodată pe terenul lui CFR Cluj.

După acest rezultat, echipa clujeană a urcat pe locul 2 în play-out, cu 26 de puncte şi un golaveraj mai bun decât CS Universitatea Craiova. Pe primul loc, cu 27 de puncte, este CSMS Iaşi, care luni joacă acasă cu ACS Poli Timişoara.

FC Botoşani se află pe locul 11, cu 21 de puncte.

CFR 1907 Cluj - FC Botoşani 6-0 (4-0), stadion "Dr. Constantin Rădulescu" - Cluj-Napoca

Au marcat: Cristian Bud (15 penalty, 26), Juan Carlos Ruiz Real (45+2, 45+3), Bryan Nouvier (53), Cristian Lopez (68).

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”