Exclusiv Dinamo - Petrolul, cu spectatori în tribune?! Solicitarea a fost făcută, totul ar trebui să fie doar o formalitate

Schimbări
Cartonaşe Galbene
Schimbări
  • 90 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! CFR Cluj s-a impus cu 1-0, în partida în care Eugen Neagoe a debutat pe banca lui CSM Poli Iaşi.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tiago Lopes, pentru proteste.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la CFR. Gomelt a intrat în locul lui Bud.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Poli Iaşi. Piccioni a intrat în locul lui Bole.
    O nouă modificare la gazde. Larie, accidentat serios după o intervenţie a lui Cristea, a fost înlocuit de Mureşan.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Poli Iaşi! Marc a avut o intervenţie extraordinară la lovitura de cap trimisă de Creţu şi a păstrat rezultatul neschimbat.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Horj.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Cristea este la rândul său avertizat.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Bud a primit un cartonaş galben, după un duel cu Frăsinescu.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la ieşeni. Vasile Gheorghe l-a înlocuit pe Ciucur.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Omrani a intrat în locul lui Juan Carlos.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CFR Cluj! Filipe Nascimento a deschis scorul cu o execuţie splendidă din lovitură liberă. Mijlocaşul portughez a marcat de fiecare dată în ultimele trei etape din Liga 1.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Boiciuc i-a luat locul lui Ştefănescu.
  • 45 | Final repriza 1
    PAUZĂ! CFR Cluj şi CSM Poli Iaşi sunt la egalitate în Gruia, scor 0-0, după o primă repriză în care gazdele au ratat foarte multe ocazii.
  • 36 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Încă o şansă mare pentru formaţia din Gruia. Peteleu a tras la colţul lung din interiorul careului, dar Grahovac a avut un reflex senzaţional şi a respins în corner.
  • 34 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Bud a tras puternic de la aproximativ 25 de metri, iar mingea a prins pământul în faţa lui Grahovac, care a reţinut cu emoţii, în doi timpi.
  • 33 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! O acţiune foarte frumoasă a gazdelor l-a lăsat pe Larie singur cu Grahovac, dar căpitanul clujenilor nu a putut să înscrie dintr-o poziţie excelentă.
  • 19 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! O nouă oportunitate pentru Bud, care s-a descurcat foarte bine până în momentul şutului, când a fost blocat providenţial de Frăsinescu.
  • 17 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Poli Iaşi! Moldovenii au avut la rândul lor şansa de a deschide scorul, după o fază care a semănat foarte mult cu cea a clujenilor. Marc şi-a salvat echipa cu un reflex excepţional cu piciorul, la lovitura de cap a lui Cristea.
  • 3 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Gazdele au avut prima mare ocazie a meciului. Grahovac a fost nesigur la o centrare de pe partea dreaptă, dar a reuşit să se redreseze şi să blocheze lovitura de cap a lui Bud.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.

CFR Cluj- Poli Iași 1-0. Debut cu înfrângere pentru Eugen Neagoe

Eugen Neagoe a debutat cu stângul pe banca lui CSM Poli Iaşi. Moldovenii au pierdut în Gruia, scor 0-1, al treilea eşec consecutiv al moldovenilor cu acelaşi rezultat. Portughezul Filipe Nascimento a marcat unicul gol al partidei din Gruia, dintr-o lovitură liberă executată impecabil.

De doar trei minute au avut nevoie elevii lui Vasile Miriuţă pentru a ameninţa poarta oaspeţilor. Bud nu a profitat de o ieşire greşită a lui Grahovac şi a ratat deschiderea scorului din câiva metri. După o fază aproape identică, în minutul 17, Poli Iaşi putea marca, dar a fost rândul lui Marc să aibă o intervenţie de excepţie în faţa lui Andrei Cristea.

A fost singurul moment periculos în careul gazdelor în prima repriză, până la pauză CFR ratând alte patru ocazii mari de a trece în avantaj, prin Bud, de două ori, Larie şi Peteleu.

Partea a doua a adus şi golul. În minutul 58, Filipe Nascimento a marcat pentru a treia etapă la rând, cu o execuţie splendidă din lovitură liberă, care a făcut inutil plonjonul disperat al lui Grahovac.

Reacţia Iaşiului a venit doar la lovitura de cap a lui Creţu, din minutul 72, astfel că CFR Cluj s-a impus cu 1-0 şi a ajuns la 10 meciuri consecutive fără înfrîngere, având 13 puncte din 15 posibile în ultimele cinci runde.

Astfel, în ciuda faptului că a început campionatul cu o penalizare de 6 puncte, formaţia din Gruia a urcat pentru prima dată în acest sezon pe un loc de play-off.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...