1 - 0
90+6 |
Final de meci! CFR câștigă cu 1-0.
90+4 |
Arlauskis salvează din nou. Lituanianul a respins în corner șutul lui Mihalache.
90+3 |
Kamer Qaka șutează de la aproape 30 de metri, dar Arlauskis se întinde și respinge în corner.
86 |
Djokovic, aproape să închidă meciul. Croatul a reluat puțin peste poară din interiorul careului.
84 |
Culio încearcă să-l surprindă pe Kelava, cu o execuție din afara careului.
83 |
Ibrahima Balde a intrat în locul lui Omrani.
81 |
Damjan Djokovic a intrat în locul lui Dan Nistor.
76 |
Danu Spătaru a intrat în locul lui Bădic.
76 |
Omrani scapă spre poarta adversă, iar apoi îi pasează lui Manea. Fundașul venit din spate a șutat însă pe direcția lui Kelava.
73 |
Ștefănescu a intrat în locul lui Cristea.
72 |
Culio trage pe lângă poartă din lovitură liberă.
69 |
Salim Cisse a intrat în locul lui Pedro Mendes.
66 |
Laurențiu Rus a intrat în locul lui Păun.
65 |
Meciul se reia, după ce Stoican s-a dus în gura tunelului. Staff-ul tehnic al ieșenilor a îmbrăcat niște tricouri pe care scrie arbitraj corect. Se pare că revolta moldovenilor a pornit după ce, la faza de înainte de gol, centralul nu a acordat greșit un out pentru CFR.
64 |
Stoican refuză să părăsească spațiul tehnic și le face semn jucătorilor să vină în apropierea băncii și să nu continue jocul.
63 |
Flavius Stoican protestează vehement. Acesta a fost trimis în tribune de arbitrul George Rădulescu.
62 |
GOOOOOOOOOOOOOOL CFR!!! Ciprian Deac deschide scorul. După ce Păun a luat la țintă bara, mingea a ricoșat la decarul clujenilor, care nu l-a iertat pe Kelava.
60 |
Kelava respinge în lateral șutul lui Omrani, de la marginea careului.
54 |
Omrani ratează o ocazie imensă! Omrani, nemarcat, șutează în transversală din șase metri.
50 |
Meciul se reia. Arlauskis rămâne pe teren, cel puțin pentru moment.
49 |
Arlauskis se resimte în continuare. Vâtcă și-a început încălzirea și pare pregătit să intre în poartă.
48 |
Arlauskis cade urât și scapă o minge pe care Bădic o putea intercepta. Portarul lituanian a revenit însă la timp și a reușit să rețină în fața ieșeanului, care, se pare, că l-a lovit pe adversarul său.
46 |
45+1 |
Pauză la Cluj. 0-0.
44 |
Platini șutează peste poartă, dintr-o lovitură de la aproximativ 20 de metri.
42 |
Deac șutează pe lângă poartă, de la marginea careului.
41 |
Cartonaș galben pentru Bădic.
37 |
Ocazie uriașă pentru moldoveni. Clujenii nu au reușit să respingă, iar mingea a ajuns la Cionac, cel care a reluat pe direcția lui Arlauskis.
35 |
Camora trage pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri de poartă.
30 |
Deac ratează prima mare ocazie din acest meci. Kelava a respins prost o centrare, iar, apoi, Deac a reluat puțin pe lângă poartă.
29 |
Omrani trage din afara careului, mingea este deviată, dar Kelava nu are probleme în a reține.
23 |
Pedro Mendes primește cartonașul galben, după ce întârzie reluarea rapidă a jocului.
12 |
Ovidiu Hoban șutează în zid, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.
8 |
Platini scapă spre poarta adversă, dar Arlauskis blochează reluarea caboverdianului dintr-un unghi închis.
4 |
Manea șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la mare distanță.

Video rezumat: -

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0. Prima victorie a ardelenilor din ultimele patru etape

CFR Cluj a reuşit prima victorie în ultimele 4 etape! Ciprian Deac i-a salvat pe ardeleni - a marcat singurul gol al meciului cu CSM Poli Iaşi.

Ciprian Deac a pus capăt crizei din Gruia! Mijlocaşul lui CFR a reuşit singurul gol al partidei cu CSM Poli Iaşi, iar ardelenii au bifat prima victorie în ultimele patru meciuri disputate în Liga 1.

Clujenii ar fi putut deschide scorul în minutul 30: Deac a reluat puţin pe lângă, după respingerea neglijentă a lui Kelava. Oaspeţii au replicat prin Cioinac, dar Arlauskis a reuşit să păstreze tabela intactă. Omrani a luat la ţintă transversala din 6 metri, spre disperarea lui Dan Petrescu.

Deac a fost salvatorul clujenilor şi l-a învins pe Kelava, după ce Păun trimisese în bară. Flavius Stoican a protestat vehement şi a fost trimis în tribună.

Ieşenii au vrut să iasă de pe teren si au acceptat să reia meciul la limita celor 3 minute regulamentare. Oaspeţii ar fi putut da lovitura în minutele de prelungire, însă Arlauskis s-a opus şuturilor lui Qaka şi Mihalache.