17 martie, ora 20:30, Digi Sport 1
90+3 |
S-a terminat meciul.
90+3 |
Fabricio șutează puternic din lovitură liberă de la 22 de metri, dar Mincă se întinde și respinge incredibil.
90 |
GOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOL SĂPUNARU!!!! Niculae șutează în forță, Săpunaru urmărește mingea și înscrie.
86 |
Seto a primit şi el cartonaş galben
79 |
Bud intră în locul lui Omrani.
76 |
Antal șutează plasat, dar Iliev intuiește colțul și respinge în lateral.
75 |
Fabricio este avertizat.
75 |
Penalty pentru CFR: Omrani este agățat în careu de Iliev.
73 |
Florea intră în locul lui Stan.
72 |
GOOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOL OMRANI!!!! Atacantul gazdelor îi ia fața lui Seto și înscrie cu o lovitură de cap, după centrarea din corner a lui Deac.
45+4 |
Deac are șansa dublei, dar șutul său cu efect din interiorul careului ocolește poarta Astrei.
45+1 |
GOOOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL DEAC!!!! Omrani șutează puternic, Iliev respinge în lateral, iar Deac ajunge înainte lui Morais și înscrie.
45 |
Vom avea 8 minute de prelungire pentru prima repriză.
44 |
Marius Șumudică a fost eliminat pentru injurii.
44 |
Budescu este avertizat pentru proteste.
42 |
Omrani este aproape de gol, dar nimerește bara, după o lovitură liberă executată de Larie și respinsă greșit de Săpunaru.
42 |
Belu-Iordache a intrat în locul lui Teixeira.
18 |
Moment incredibil: Omrani scapă singur cu portarul, arbitrul fluieră o poziție de ofsaid, dar atacantul șutează puternic direct în bărbia lui Silviu Lung, care se accidentează și nu mai poate continua meciul, partida fiind întreruptă aproximativ 6 minute. Internaționalul nostru a fost luat cu ambulanța și va fi dus la spital, pentru investigații suplimentare.
15 |
GOOOOOOL CFR!!! GOOOOL PĂUN!!!! Lopes centrează perfect de pe partea dreaptă și Păun trimite în plasă din apropiere.
11 |
GOL ANULAT CFR CLUJ! Omrani a reușit să introducă mingea în poarta lui Silviu Lung, dar reușita a fost anulată pentru o poziție de ofsaid. Reluările au arătat însă că atacantul gazdelor se afla în poziție regulamentară
8 |
Lopes este primul jucător avertizat de centralul Colțescu, pentru un fault asupra lui Budescu
8 |
BARĂ ASTRA! Budescu a executat excelent o lovitură liberă de la peste 25 de metri, dar mingea a lovit bara. Balonul a ajuns apoi la Lovin, care a încercat un șut din prima, dar a ratat execuția. Balonul a ajuns la Săpunaru, a cărui reluare nu l-a surprins însă pe Mincă
3 |
GOOOOL ASTRA! GOOOOL IONIȚĂ! Campioana a deschis scorul după doar 3 minute. Plecat de la limita ofsaidului, fostul mijlocaș al Rapidului a deschis scrorul cu un șut la colțul scurt
1 |
A început partida dintre CFR Cluj și Astra Giurgiu. Înainte de startul duelului s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Adrian Stoicov, fostul jucător și antrenor al Timișoarei, decedat în urmă cu două zile

Video rezumat: CFR Cluj - Astra Giurgiu

CFR–Astra 3-2. Campioana a ratat egalarea, în prelungiri, după ce Antal a irosit un penalty

ÎN DIRECT la Digi Sport, CFR Cluj a învins-o pe Astra pentru a treia oară în acest sezon. Formația lui Vasile Miriuță s-a impus cu 3-2 la capătul unei partide extrem de specataculoase.

Campioana a început mai bine şi a deschis scorul încă din minutul 3, prin Ioniţă. Putea fi rapid 2-0, dar Budescu a nimerit bara din lovitură liberă. CFR ul a marcat prima oară în minutul 11, dar reuşita lui Omrani a fost anulată eronat pentru offside.

Clujenii au egalat până la urmă după un sfert de oră de joc. Păun a profitat de centrarea lui Deac și a înscris din 6 metri. Lung Junior a trecut prin clipe dramatice - după ce a încasat o minge în plină figură, a ieşit cu ambulanţa de pe gazon.

Finalul primei reprize a fost animat de bara lui Omrani şi de eliminarea lui Şumudică. Antrenorul oaspeţilor a fost trimis în tribună pentru proteste. În prelungiri, Deac a întors scorul în favoarea CFR-ului din apropiere.

Omrani a reuşit să marcheze până la urmă, iar golul să fie validat. La 3-1 pentru CFR, atacantul francez a scos şi o lovitură de pedeapsă, dar Liviu Antal, aflat la primul meci, a ratat. Execuţia era s-o coste scump pe CFR. În ultimul minut, Săpunaru a înscris din apropiere. La ultima fază, Mincă s-a întins şi a scos lovitura liberă executată de Fabricio, iar CFR Cluj s-a impus cu 3-2 în faţa Astrei.