Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024
Fostul jucător din SuperLiga care este în top 5 fotbaliști pe postul său în Serie A
philip otele
Adio, Brighton? Philip Otele se luptă cu alți 15 fotbaliști pentru transferul în Premier League
david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat

Auto Goluri
    Final de meci la Cluj! CFR se impune cu 2-0!
  • 90+1 | Schimbări
    Thierry Moutinho a intrat în locul lui Nouvier.
  • 88 | Schimbări
    Nistor intră în locul lui Culio.
  • 87 | Faze meciCFR Cluj
    Vâtcă reține mingea deviată cu capul de Țucudean.
  • 87 | OcaziiCFR Cluj
    Cristi Ganea șutează în forță din lovitură liberă, dar Vâtcă respinge în față, iar apoi Mureșan trimite în corner.
  • 82 | Auto Goluri
    AUTOGOL!!! În urma unei neînțelegeri cu Râmniceanu, Kevin Boli, care a fost presat și de Bokila, își trimite mingea în proprie poartă.
  • 81 | Faze meciCFR Cluj
    Ciprian Deac șutează peste poartă, din lovitură liberă.
  • 75 | Schimbări
    Mladen a intrat în locul Nedelcu.
    Bokila intră în locul lui Urko Vera.
  • 73 | OcaziiCFR Cluj
    Culio centrează de pe partea stângă, iar Deac reia slab, pe lângă poartă, dintr-o poziție foarte bună.
  • 71 | Faze meciCFR Cluj
    Șutul lui Nedelcu este deviat de Hoban, în corner.
  • 65 | Schimbări
    Doru Dumitrescu a intrat în locul lui Lopez.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Daniel Lopez primește cartonașul galben, după o intervenție asupra lui Nouvier.
  • 58 | Faze meciCFR Cluj
    Camora șutează în forță, în blocaj, iar, apoi Nouvier trage peste poartă.
  • 57 | OcaziiCFR Cluj
    Râmniceanu respinge foarte bine mingea deviată cu capul de Ovidiu Hoban.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Hoban primește cartonașul galben.
  • 49 | OcaziiCFR Cluj
    Urko Vera ratează o nouă șansă de gol. Mingea reluată de acesta cu capul s-a dus însă peste poartă.
  • 46 | Faze meciCFR Cluj
    Urko Vera șutează peste poarta lui Râmniceanu, din interiorul careului.
    A început repriza secundă.
    Cicâldău a intrat în locul lui Țîru, înainte de pauză.
    Pauză la Cluj. 1-0 pentru CFR!
  • 45+1 | Faze meciCFR Cluj
    Urko Vera reia cu capul centrarea lui Deac din corner, dar Râmniceanu reține.
  • 40 | Faze meciCFR Cluj
    Deși se află în avantaj, CFR Cluj continuă să conducă jocul.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Dragoș Nedelcu a fost avertizat după un fault asupra lui Culio.
  • 25 | Faze meciCFR Cluj
    Urko Vera a trimis din nou mingea în poartă, iar Marius Avram a validat golul, inițial. Apoi, acesta a revenit asupra deciziei, după ce asistentul i-a semnalizat că atacantul spaniol ar fi reluat mingea cu mâna.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Aurelian Chițu primește cartonașul galben pentru simulare.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL CFR!!! Urko Vera deschide scorul, după ce reia în poartă centrarea lui Deac, de pe partea dreaptă.
  • 16 | Faze meciCFR Cluj
    Râmniceanu reține mingea reluată cu capul de Vinicius.
  • 15 | Faze meciCFR Cluj
    Țucudean șutează din întoarcere, dar Vâtcă reține cu siguranță.
  • 10 | Faze meciCFR Cluj
    Ovidiu Hoban șutează peste poartă din afara careului.
  • 9 | Faze meciCFR Cluj
    Marius Avram refuză să-i acorde un cartonaș galben lui Lopez, după ce acesta l-a faultat pe Culio și a oprit contraatacul CFR-ului.
  • 8 | Faze meciCFR Cluj
    Culio șutează pe lângă poartă de la marginea careului.
  • 2 | Faze meciCFR Cluj
    Clujenii au solicitat penalty, după ce Kevin Boli a atins mingea cu mâna în interiorul careului. Fundașul Viitorului avea însă brațul lipit de corp.

CFR Cluj - Viitorul 2-0. Dan Petrescu l-a învins din nou pe Hagi

Dan Petrescu a câștigat duelul cu Hagi: CFR Cluj a învins-o pe Viitorul, într-un meci în care fundașul dorit de FCSB, Kevin Boli, a marcat în propria poartă.

Campioana se pregatește acum pentru debutul în UEFA Champions League, cu ciprioții de la APOEL.

Echipa lui Dan Petrescu a cerut penalty după doar două minute, pentru un presupus henţ la Kevin Boli. Ţucudean a avut cea mai mare ocazie a oaspeţilor, în minutul 15, iar două minute mai târziu, CFR a deschis scorul: spaniolul adus de la Mirandes, Urko Vera, a marcat la debut.

Tot el a avut un gol anulat în minutul 25, pentru că ar fi reluat mingea cu mână. Fanii din Gruia au protestat după decizia lui Marius Avram.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid