FINAL! CS U CRAIOVA - ACS Poli Timișoara 2-0.
    ULTIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Băluță, a intrat RAMBE.
  • 90 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    TIMIȘOARA A RĂMAS ÎN 10! LLORENTE A FOST ELIMINAT! Mijlocașul bănățenilor a căutat mingea, dar a avut o intrare dură asupra lui Zlatinski, motiv pentru care a primit un ”galben”. Pentru că mai avea unul, a fost trimis mai repede la cabine.
  • 84 | OcaziiCS U Craiova
    BARĂ CRAIOVA! Acka a trimis cu capul, din mijlocul careului de 16 metri, Straton era învins, dar bara din dreapta porții s-a opus golului.
  • 80 | Schimbări

A DOUA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Bărbuț, a intrat MAILAT.

• 79 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Ivan, din doar câțiva metri, nu a reușit să-l învingă pe Straton. Mingea a căzut pe plasă, deviată de portar. Ivan, aflat însă n ofsaid, a primit o pasă de la Roch.a
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Gustavo, a intrat DUMITRAȘ
  • 72 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Nuno Rocha a fost aproape de a marca din nou, a întins piciorul dar nu a putut atinge mingea, după un ”exterior” de efect, pe culoar, al lui Mateiu. Rocha era singur cu Straton.
  • 71 | Faze meciCS U Craiova
    Ivan a căzut spectaculos pe gazon, după o alunecare a lui Bocșan, dar Cojocaru a considerat că nu a fost fault spre deosebire de oamenii din staff-ul oltenilor.
  • 70 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE TIMIȘOARA! Vătăjelu a respins cu capul de pe linia porții mingea trimisă cu capul de Bocșan, după un corner al lui Croitoru.
  • 68 | Faze meciCS U Craiova
    Acțiune de atac a oltenilor pe un contraatac, Ivan a pasat în centru la Băluță, acesta a prelungit la Rocha, care a încercat un lob de la distanță pe colțul scurt, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA. A ieșit Pedro Henrique, a intrat POPOVICI.
  • 52 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Măzarache, a intrat MATEIU
  • 50 | OcaziiCS U Craiova
    Panică în careul oltenilor. Timișorenii au ratat șansa de a înscrie. Seroni a urcat bine pe stânga, a centrat în fața porții, dar Bărbuț n-a ajuns la întâlnirea cu balonul, deși poarta era goală.
    A început repriza a doua. Nicio schimbare deocamdată
    PAUZĂ
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    IVAN pentru că a lovit în minge după ce arbitrul fluierase o poziție de ofsaid a atacantului și pentru proteste
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    CROITORU pentru proteste
  • 38 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE CRAIOVA! Băluță, bine deschis cu o pasă în careu de Andrei Ivan, a preluat după care a încercat un șut pe colțul scurt, dar a trimis pe lângă poartă. Ce-i drept și Straton a ieșit bine și i-a închis unghiul.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    LLORENTE pentru un fault asupra lui Rocha
  • 26 | OcaziiCS U Craiova
    OLTENII AU CERUT PENALTY! Nuno Rocha a căzut în careu în urma unui duel cu Bocșan, dar arbitrul Cojocaru a făcut semn ca meciul să continue.
  • 23 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE TIMIȘOARA! Bănățenii au avut șansa de a reintra în meci, dar Doman a șutat pe lângă poartă. Faza a plecat de la un corner al lui Croitoru, de pe dreapta, Kelic a respins cu capul și decarul oltenilor a șutat de la marginea careului mare.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOL CS U Craiova: 2-0, GUSTAVO. Brazilianul a marcat cu un șut, din interiorul careului, la colțul lung, după o fază de play-station a oltenilor. Faza a plecat de la Băluță, care i-a pasat lui Gustavo, acesta i-a trimis lui Zlatinski, după care brazilianul a reprimit.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOL CS U CRAIOVA: 1-0, NUNO ROCHA. Atacantul a reluat simplu, din careu, după o pasă a lui Gustavo. Faza a plecat de la Nuno Rocha, care a scos o pasă la Briceag, acesta a centrat în careu, Gustavo a preluat, a recentrat și Nuno Rocha a finalizat din fața porții.
  • 12 | Faze meciCS U Craiova
    Ivan a scăpat singur pe stânga, după care atacantul a scos spre Gustavo, numai că brazilianul a reluat din prima, peste transversală.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    BĂLUȚĂ pentru un fault asupra lui Artean
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut oltenilor.
  • 1 | Faze meci
    Înaintea partidei, jucătorii oltenilor au intrat pe gazon cu un banner dedicat Zilei Naționale. Apoi, de la boxele stadionului s-a auzit imnul Braziliei, urmat de un moment de reculegere după tragedia brazilienilor de la Chapecoense.

CS U Craiova - ACS Poli Timișoara 2-0. Oltenii au rezolvat meciul în 3 minute

CSU Craiova şi-a revenit - după două eşecuri consecutive, oltenii au învins Timişoara. Gazdele au deschis scorul rapid. În minutul 13, Gustavo, găsit excelent de Briceag, a pasat în faţa porţii pentru a patra reuşită stagională a lui Nuno Rocha. Peste doar trei minute, brazilianul a fost cel care a apărut la finalizare, în urma unei faze excelent lucrate. Putea fi 3-0 la pauză, dar Băluţă a ratat din poziţie ideală în minutul 38.

Oaspeţii ar fi putut reduce din diferenţă după pauză, dar Vătăjelu a respins de pe linia porţii mingea trimisă cu capul de Bocşan. Nuno Rocha a fost aproape de a marca din nou - rămas singur cu Straton, mijlocaşul Craiovei nu a reuşit să împingă balonul în poartă. În minutul 84, oltenii şi-au trecut în cont o nouă ocazie - Acka a trimis însă în bară. S-a terminat 2-0 pentru olteni, care vor juca, etapa viitoare, în deplasare cu Viitorul, în timp ce Timişoara se va deplasa la Cluj pentru duelul cu CFR.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român