1 - 2
CS U Craiova logo CS U Craiova
14.10.2017, 19:15, Digi Sport 1
90+4 |
Final de meci la Iași. Craiova se impune cu 2-1 și o egalează pe FCSB la numărul de puncte.
90+3 |
Cartonaș galben și pentru Calancea, pentru trageri de timp.
90+3 |
Cartonaș galben pentru Ștefănescu.
87 |
Kelava se opune din nou la un alt șut al lui Băluță.
86 |
Marius Briceag a intrat în locul lui Gustavo.
86 |
Cartonaș galben pentru Băluță.
82 |
Danu  Spătaru a intrat în locul lui Tiago Monteiro.
81 |
Cătălin Ștefănescu a intrat în locul lui Platini.
80 |
Alexandru Băluță ratează șansa de a închide meciul. Căpitanul Craiovei a pătruns în careu, dar a șutat pe direcția lui Kelava.
76 |
GOOOOOOOOOOOOOL Craiova!!! Băluţă reia imparabil centrarea lui Martic de pe partea dreaptă, iar mingea intră în poartă după ce loveşte bara.
74 |
Mihai Roman a intrat în locul lui Burlacu.
70 |
Cartonaș galben pentru Qaka.
67 |
AUTOGOL! Tiago Ferreira își tmite mingea în proprie poartă. Nepresat de nimeni, portughezul a reluat cu pieptul și l-a învins pe propriul portar.
66 |
Jo trimite mingea în poartă, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.
64 |
Sin șutează imprecis.
58 |
Pedro Mendes a intrat în locul lui Bădic.
49 |
Alexandru Băluță șutează în forță, în plasa laterală, din interiorul careului.
46 |
45+1 |
Pauză la Iași. Oltenii conduc cu 1-0.
45 |
Andrei  Cristea șutează pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.
38 |
Zlatinski nu mai poate continua meciul, iar în locul său a intrat Screciu.
35 |
dic trage de la peste 20 de metri, dar Calancea reține în doi timpi.
32 |
Cartonaș galben pentru Mateiu.
24 |
Încă o şansă ratată de ieşeni. Jo a reluat din cădere, în plasa laterală.
24 |
Cartonaș galben pentru Bădic.
20 |
Calancea reține șutul lui Andrei Cristea.
18 |
Încă o ocazie a moldovenilor. Jo trimite pe lângă poartă, din interiorul careului.
16 |
Cîrstea centrează în fața porții, dar Panțîru deviază pe lângă poartă.
15 |
GOOOOOOOOOOOOOL Craiova!!! Gustavo a deschis scorul, după ce a deviat în poartă centrarea lui Burlacu, de pe partea stângă.
15 |
Cartonaș galben pentru Andrei Cristea.
7 |
Calancea iese ezitant pe o centrare, dar Frăsinescu nu a reușit să devieze pe poartă balonul.

Video rezumat: CSM Poli Iași - CS U Craiova

CSM Poli Iași - CS U Craiova 1-2. Oltenii i-au egalat pe cei de la FCSB la numărul de puncte

CS U Craiova a câştigat la Iaşi, 2-1 cu CSM Poli, şi profitat de pasul greşit al celor de la FCSB, pe care i-au egalat la puncte, pe locul 2 în Liga 1.

Oaspeţii au deschis scorul după Un sfert de oră prin Gustavo, din centrarea lui Burlacu. Replica a venit imediat dar Panțîru, servit de Andrei Cristea, a ratat inexplicabil.

Brazilianul Jo a irosit si el o ocazie mare. Sud-americanul i-a mai iertat o dată pe olteni. Până la pauză şi Cristea a fost aproape de egalare, din lovitură liberă.

În repriza a doua Craiova a ieşit din corzi şi putea marca din nou, însă Băluţă a tras în plasa laterală. Scorul a devenit egal după ce Tiago Ferreira şi-a învins propriul portar.

Cu un sfert de oră Înainte de final, trupa lui Devis Mangia a trecut din nou în avantaj, prin Băluţă, care a fructificat centrarea croatului Ivan Martic.

Portarul croat a mai reuşit încă o paradă în faţa decarului oltenilor , iar CSM poli Iaşi - CS U Craiova s-a terminat 1-2.

CS U Craiova a reuşit prima victorie în Copou după ce pierduse în precedentele trei vizite.