Finalul meciului. Chiajna - Botoșani 3-0.
    Meciul de la Chiajna este prelungit cu 3 minute!
  • 89 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese M. Cristescu, intră V. Gheorghe
  • 88 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Bumba îi pasează perfect lui Bud, iar fostul atacant al celor de la CFR îl învinge pe Cobrea cu un șut plasat.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Deaconu este avertizat pentru un fault dur la Mușat.
  • 81 | OcaziiConcordia
    BARĂ BOTOȘANI! Buș trage formidabil din afara careului, însă bara îl salvează pe Bălgrădean.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Bawab, intră Babic
  • 77 | OcaziiConcordia
    Rodriguez trage puțin pe lângă poartă de la marginea careului. Șansă bună de gol pentru Botoșani, una dintre puținele din acest meci.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Pena, intră Bud
    Schimbare Botoșani: Iese Chitoșcă, intră Plămadă
  • 71 | OcaziiConcordia
    Bumba e aproape de 3-0, însă Cobrea intervine excelent și evită golul, cu toate că a alunecat.
  • 67 | Faze meciConcordia
    Cei de la Botoșani joacă extrem de modest și nu reușesc să pună deloc probleme Chiajnei.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Bucșa este avertizat pentru un fault la Rodriguez
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Botoșani: Iese Serediuc, intră Rodriguez
  • 62 | OcaziiConcordia
    Chiajna este iar aproape de gol, Bucșa apare la finalizare, însă Cobrea este inspirat și deviază în bară.
  • 49 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Marian Cristescu înscrie pentru 2-0 după ce finalizează elegant, în stil de mare atacant, o acțiune de atac a gazdelor.
  • 48 | OcaziiConcordia
    Buș trage puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare Botoșani: Iese Popa, intră Ciaccheri
    Începe repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 2
    Finalul primei reprize. La pauză, Chiajna - Botoșani 1-0.
  • 45 | OcaziiConcordia
    BARĂ CHIAJNA! Cristescu trage superb din afara careului, însă balonul lovește bara transversală.
  • 43 | OcaziiConcordia
    Buș trage periculos la colțul scurt, însă Bălgrădean reușește să rețină.
  • 40 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Bawab ia o acțiune pe cont propriu, Chitoșcă nu-l poate bloca, iar fostul jucător al Mediașului îl învinge pe Cobrea pe finalul reprizei.
  • 26 | Faze meciConcordia
    Cristescu reia periculos cu capul, fără emoții pentru Cobrea.
  • 14 | OcaziiConcordia
    Încă o șansă de gol pentru gazde. Bucșa reia puțin pe lângă poartă după un corner.
  • 13 | OcaziiConcordia
    OCAZIE CHIAJNA! Bumba apare iar la finalizare, iar șutul său de la marginea careului este respins cu dificultate de Cobrea.
  • 11 | OcaziiConcordia
    Pena centrează pentru Bumba, însă fostul mijlocaș al lui Dinamo reia peste poartă.
  • 2 | OcaziiConcordia
    BARĂ BOTOȘANI! Popa este aproape de gol, însă este urmărit bine de Marc, iar acesta deviază șutul fostului dinamovist în bară. Șansă mare de gol pentru oaspeți!
    Începe primul meci al zilei, cel dintre Chiajna și Botoșani. Gazdele au lovitura de start
Costel EnacheBotoșani

Concordia - Botoșani 3-0. Spectacol cu Bawab și Bud, oaspeții de nerecunoscut. Patru bare la Chiajna!

Concordia Chiajna a legat a doua victorie în Liga 1 și s-a impus pe teren propriu în faţa lui FC Botoşani, scor 3-0.

Moldovenii au ratat primii, prin Popa, în minutul 2. Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize: Bawab s-a descurcat excelent în careu şi l-a învins pe Cobrea. Cristescu putea înscrie un gol de generic, chiar înainte de pauză. Mijlocaşul Concordiei nu a mai iertat în startul actului secund, după pasa lui Pena. Diferenţa putea fi şi mai mare, însă Bumba a oferit ratarea etapei, singur cu Cobrea.

Pe final, Buş a semnat a doua bară a oaspeţilor, dar Bud şi-a trecut şi el numele pe tabelă, iar Concordia Chiajna - FC Botoşani s-a terminat 3 la 0.

Pentru FC Botoşani a fost primul eşec în ultimele nouă meciuri oficiale.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...