Fluier final.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Romario Kortzorg.
  • 90+3 | OcaziiConcordia Chiajna
    Gazdele înscriu dar arbitrul central fluieră pentru un henț comis de Fota în momentul preluării balonului.
  • 88 | OcaziiConcordia Chiajna
    Gazdele cer penalty la un presupus henț comis de Boli în propriul careu după șutul trimis de Albu de pe partea dreaptă pentru Pena, aflat în centru.
  • 71 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1-2! Eric îi pasează ideal lui Țucudean, aflat la marginea careului mare, care îl întoarce pe Feussi și șutează puternic la vinclul drept pentru un gol magnific.
  • 68 | OcaziiConcordia Chiajna
    Cicâldău execută bine o lovitură liberă, dar mingea trece puțin peste transversală, spre disperarea lui Gică Hagi, aflat pe bancă.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Fota vede cartonașul galben pentru o ținere la Țucudean
  • 63 | OcaziiConcordia Chiajna
    Țucudean are o trecere elegantă de Marc și șutează puțin pe lângă bara din stânga.
  • 61 | Schimbări
    Iese Babic și intră Pena.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Enza-Yamiss vede și el cartonașul galben.
  • 48 | Auto Goluri
    AUTOGOOOOL! 1-1! Fota trimite la poarta adversă, dar mingea deviată de Tîru nu poate fi oprită de Râmniceanu care o scapă printre degete și ajunge în proprie poartă.
    A început repriza secundă.
    Intră Marc în locul lui Tipuric.
    Iese Deaconu și intră Fota.
    S-a încheiat prima parte a meciului.
  • 43 | Faze meciConcordia Chiajna
    Chițu are o pătrundere bună, prin stânga, dar Tipuric intervine bine la prima bară și trimite în corner.
  • 39 | OcaziiConcordia Chiajna
    Eric vrea să repete isprava, de data aceasta cu un șut din lovitură liberă, dar balonul trece puțin pe lângă vinclul din dreapta.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Tipuric încasează primul cartonaș al partidei
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FC Viitorul! 0-1! Cicâldău îi pasează bine lui Eric de Oliveira, brazilianul urcă până la marginea careului de unde șutează puternic la poartă. Mingea expediată de Eric este atinsă de Bălgrădean însă fără sorți de izbândă și scorul urcă la 1-0 pentru trupa lui Hagi.
  • 31 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ganea preia mingea pe piept și șutează sănătos cu stângul de la marginea careului mare, puțin peste poarta lui Bălgrădean.
  • 26 | Faze meci
    Pauză de hidratare
  • 21 | OcaziiConcordia Chiajna
    Feussi repetă isprava, de data aceasta în fața lui Țucudean, venit din stânga. Jucătorul de la Viitorul are o cursă bună, dar șutul său este deviat în corner.
  • 19 | OcaziiConcordia Chiajna
    Chițu, cu stângul, trage la poartă, dar Feussi este acolo și îndepărtează pericolul de la poarta lui Băldrăgean după ce trimite afară.
  • 13 | OcaziiConcordia Chiajna
    Deaconu execută de pe partea dreaptă o lovitură liberă dar nimeni nu este acolo să reia mingea în poarta adversă.
  • 10 | Faze meciConcordia Chiajna
    Kortzorg trage în blocajul lui Boli, aflat la marginea propriului careu.
  • 8 | Faze meciConcordia Chiajna
    Același Țucudean se desprinde în fața porții, dar Tipuric este acolo, salvator, și trimite în out.
    Jucătorul de la FC Viitorul se răzbună după fault și are la rândul lui o intrare dură asupra lui Feussi.
  • 7 | Faze meciConcordia Chiajna
    Tipuric îl faultează pe Țucudean și centralul dictează lovitură liberă.
  • 5 | Faze meciConcordia Chiajna
    Țucudean încearcă să trimită în mijlocul careului, dar șutul său nu trece de doi adversari care erau acolo.

Concordia - Viitorul 1-2. Trupa lui Hagi câștigă după un final controversat

În primul meci al zilei, Concordia și FC Viitorul au început ezitant, iar prima ocazie cu adevărat importantă s-a lăsat așteptată. Au fost nevoie de 20 de minute pentru ca FC Viitorul, prin Chițu, să atace serios la poarta gazdelor.

Atât la ocazia lui Chițu, dar și la cea imediat următoare, semnată de Țucudean, Feussi s-a dovedit salvator, trimițând în corner. În cele din urmă a venit și golul, cu care oaspeții au intrat, în avantaj, la pauză. Cicâldău i-a pasat bine lui Eric de Oliveira în minutul 35 al partidei de la Chiajna, iar brazilianul a urcat până la marginea careului de unde a șutat puternic la poartă. Mingea expediată de internaționalul brazilian a fost atinsă de Bălgrădean însă fără sorți de izbândă și scorul a urcat la 1-0 pentru trupa lui Hagi. În repriza secundă, proaspătul intrat Fota a tras spre poartă, mingea a fost deviată de Țîru și Râmniceanu nu a mai putut să facă nimic. Țucudean a stabilit însă scorul final 20 de minute mai târziu. Eric i-a pasat ideal, în timp ce ”Țucu” l-a întors pe Feussi și a șutat puternic la vinclul drept pentru un gol magnific.

Finalul meciului a fost unul destul de controverat după ce gazdele au cerut penalty la un presupus henț comis de Boli în propriul careu când a atins mingea cu cotul. A doua fază contestată de gazde a fost golul anulat al lui Fota pentru un henț văzut de arbitrul central.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid