ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico

23.07.2017, 21:00, Digi Sport 1
Dinamo Dinamo
FC Botoșani FC Botoșani
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FC Botoşani s-a impus cu 1-0, prin golul marcat de Golofca, şi a produs prima mare surpriză din noua ediţie de campionat. Astfel, moldovenii au reuşit să adune 4 puncte în primele două runde, deşi au întâlnit CFR Cluj şi Dinamo.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Moruţan a fost avertizat, pentru proteste.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Costache, în urma unui duel cu Kuku.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cobrea a primit cartonaşul galben, pentru trageri de timp.
  • 85 | Schimbări
    A treia modificare şi la oaspeţi. Kuku a intrat în locul lui Golofca.
    Ultima schimbare la Dinamo. Hanca i-a lăsat locul lui Costache.
  • 82 | OcaziiDinamo
    Ocazie Botoşani! Golofca putea face "dubla" şi rezolva practic meciul. Golofca a insistat la o centrare a lui Serediuc şi a trimis în bară din câţiva metri.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Steliano Filip, după o intrare periculoasă asupra lui Serediuc.
  • 73 | Schimbări
    A doua modificare în echipa lui Contra. Busuladzic a intrat în locul lui May.
  • 72 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Nemec a avut o şansă uriaşă de a egala, dar Cobrea a avut o nouă intervenţie providenţială, asemănătoare celei cu care l-a blocat pe Hanca, în prima repriză.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 FC Botoşani! Oaspeţii au reuşit să deschidă scorul, prin Golofca. La fel ca în prima repriză, atacantul moldovenilor a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat cu un şut la colţul lung.
  • 67 | Schimbări
    Prima schimbare şi la Dinamo. Anton a intrat în locul lui Nascimento.
  • 67 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Nemec a trimis cu capul puţin pe lângă poartă, de la 6 metri.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Primul galben al meciului l-a primit Hanca, după o intrare mult prea tare asupra lui Muşat.
  • 58 | Schimbări
    A doua modificare la FC Botoşani. Serediuc i-a luat locul lui Buş.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Tincu a intrat în locul lui Bordeianu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Dinamo şi FC Botoşani sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care alb-roşiii au avut marile ocazii.
  • 45+1 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! O nouă acţiune superbă a elevilor lui Cosmin Contra, finalizată cu un şut pe lângă poartă de May.
  • 45 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Şansă uluitoare a gazdelor. Nascimento a centrat ideal pentru Nemec, care nu a putut marca din apropiere. Prima oară a trimis în bară, apoi, pe urmărire, nu a prins spaţiul porţii.
  • 39 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Rivaldinho îi putea aduce pe "câini" în avantaj, dar şutul său cu stângul din interiorul careului a trecut pe lângă poartă.
  • 30 | OcaziiDinamo
    Ocazie Botoşani! Acţiune personală irezistibilă a lui Golofca, însă finalizarea nouarului moldovenilor nu s-a ridicat la nivelul pătrunderii. Atacantul oaspeţilor a tras mult peste, din poziţie excelentă.
  • 22 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! O nouă oportunitate pentru alb-roşii. La capătul unei acţiuni frumoase, în viteză, Rivaldinho a tras periculos din unghi, dar Cobrea a intervenit încă o dată foarte bine.
  • 15 | OcaziiDinamo
    Ocazie Dinamo! Prima şansă de gol a partidei a aparţinut gazdelor. După o combinaţie frumoasă cu noul venit Salomao, Hanca a ajuns într-o situaţie excelentă, dar a fost blocat cu un reflex spectaculos de Cobrea.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Costel EnacheFC Botoșani

Dinamo - FC Botoșani 0-1. Prima mare surpriză a noii ediţii de campionat. Golofca, eroul moldovenilor

Repetiţie nereuşită pentru Dinamo, pe teren propriu, cu Botoşani, înaintea duelului cu Athletic Bilbao din Europa League.

Alb-roşiii au pierdut pe teren propriu cu FC Botoşani, scor 0-1, după ce au ratat pe bandă rulantă. Golofca a fost coşmarul dinamoviştilor şi a marcat golul victoriei pentru moldoveni.

În startul partidei Salomao i-a pasat excelent lui Hanca, dar şutul acestuia a fost respins ca la handbal de Cobrea.

Portarul moldovenilor a avut o nouă intervenţie crucială la execuţia lui Rivaldinho, din afara careului.

Replica oaspeţilor a venit după jumătate de oră de joc.
Viteza lui Golofca i-a lăsat în urmă pe fundaşii lui Dinamo, dar şutul acestuia nu a prins spaţiul porţii lui Penedo.

În finalul primei reprize, Nascimento a centrat ideal pentru Nemec, dar slovacul şi-a depus candidatura la titlul de ratarea sezonului. A trimis în bară din câiva metri, apoi, pe urmărire, nu a reuşit să prindă spaţiul porţii.

Imediat, şutul lui Mahlangu, după o acţiune frumoasă a "câinilor", s-a dus pe lângă.

În partea a doua, Nascimento şi-a încercat şansa din lovitură liberă, dar a tras pe lângă, apoi Nemec a fost din nou aproape de gol.

Ocaziile lui Dinamo s-au răzbunat în minutul 69, când Golofca a marcat, după ce a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat cu un şut la colţul lung.

Replica echipei lui Cosmin Contra a venit prin Nemec, care s-a lovit încă o dată de opoziţia lui Cobrea.

Spre final, Golofca a semănat panică în careul advers şi doar bara i-a salvat pe dinamovişti. În ultimele minute nu s-a mai întâmplat nimic si FC Botoșani a învins-o pe Dinamo cu 1-0.

Până la acest meci Dinamo nu pierduse niciodată cu FC Botoşani pe teren propriu. În plus, nu înregistrase niciun eşec în ultimele 7 meciuri în faţa propriilor suporteri.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano