Final de meci. Viitorul câștigă cu 4-0 pe terenul lui Dinamo.
90 |
Cartonaș galben pentru Nica.
89 |
Ionuț Nedelcearu ratează șansa de a marca golul de onoare. Acesta a reluat slab, din situație de 1 la 1 cu portarul.
83 |
Cartonaș galben pentru Nemec.
81 |
Mățan a intrat în locul lui Ganea.
80 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Ionuț Vînă marchează, după ce Penedo a respins în primă fază, șutul lui De Nooijer.
76 |
Ganea trage din nou pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la mare distanță.
72 |
Diogo Salomao primește cartonaș galben pentru proteste.
70 |
Eric a fost aproape să realizeze dubla, dar șutul său din 8 metri, trimis la colțul scurt, a trecut milimetric pe lângă bara porții lui Penedo
69 |
Steliano Filip este avertizat pentru un fault asupra lui Cristi Ganea.
65 |
Costache nu mai poate continua meciul, iar Dinamo va juca în zece oameni, întrucât Miriuță a efectuat deja toate schimbările.
60 |
Un nou șut pe lângă poartă al lui Cristi Ganea.
58 |
Ionuț Șerban a intrat în locul lui Nascimento.
52 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Eric marchează cu un șut pe sub Penedo, din interiorul careului. Chițu a trimis perfect de pe partea dreaptă, iar Țucudean a lăsat mingea pentru Eric.
49 |
Bokila trage peste poartă, din întoarcere, din interiorul careului.
46 |
46 |
Nica a intrat în locul lui Dudea
46 |
Bokila a intrat în locul lui Hanca.
45+2 |
Pauză în Ștefan cel Mare. 2-0 pentru Viitorul.
45+1 |
Ganea pătrunde impecabil prin defensiva lui Dinamo, trimite o scăriță peste Penedo, iar, apoi, Nedelcearu intervine salvator și deviază minge cu capul, pe lângă poartă.
44 |
Cristian Ganea șutează pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproape 30 de metri.
40 |
Salomao șutează imprecis din afara careului.
38 |
Cristi Ganea șutează de la peste 25 de metri, peste poartă.
33 |
Hodorogea șutează în blocajul lui Filip, mingea ricoșează la Țîru, care reia puțin peste poartă din apropiere.
22 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Viitorul! Constănțenii marchează contrar cursului jocului. După un sprint făcut pe partea stângă, De Nooijer a centrat în fața porții, de acolo de unde George Țucudean, de lângă Filip, a trimis în plasă.
22 |
Nemec reia periculos, din interiorul careului, în urma unui corner, dar Râmniceanu intervine salvator și de data aceasta.
18 |

După ce fundașii Viitorului au fost aproape să-și introducă mingea în proprie poartă, Costache a șutat din întoarcere. Râmniceanu s-a întins însă perfect și a reușit să respingă.

17 |
Salomao trimite în fața porții, dar Nedelcearu reia cu capul pe lângă poartă.
16 |
Cartonaș galben pentru De Nooijer, după un fault asupra lui Costache.
7 |
GOOOOOOOOOOOOOL Viitorul!!! Aurelian Chițu marchează la prima fază importantă din acest meci. Extrema constănțenilor a marcat, după ce a rămas singur cu portarul în urma unei pase perfecte primite din partea lui Țucudean.

VIDEO Dinamo - Viitorul 0-4. Umilință. ”Câinii” se îndepărtează de play-off

Viitorul a bifat a patra victorie consecutivă în Liga 1 pe terenul lui Dinamo. Fostul jucător al alb-roşiilor, George Ţucudean, a dat o pasă decisivă şi a marcat un gol în victoria cu 4-0 a campioanei.

Viitorul a dat recital și a fost aproape de reeditarea victoriei de acum doi, cand a fost 5-1 pentru trupa lui Hagi. Fostul dinamovist, George Ţucudean, a oferit pasa pentru Chiţu, care a deschis scorul în minutul 7.

Râmniceanu a intervenit excelent la dubla ocazie a gazdelor, apoi a scos şi şutul lui Nemec. Ţucudean şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, servit de olandezul De Nooijer.

Putea să fie 3-0, dar Ţîru a tras puţin pe lângă. Dinamoviştii au scăpat basma curată şi în prelungirile primei reprize, când Nedelcearu a scos in extremis la ocazia lui Ganea.

Învinsă de trei ori pe propriul teren în acest sezon, Dinamo nu şi-a revenit nici în repriza a doua. Ţucudean a deviat o minge pentru Eric, care a marcat pentru 3-0.

Suporterii gazdelor nu au mai suportat umilinţa şi au vrut să intre pe teren, dar au fost împiedicaţi de forţele de oridine.

Cu zece minute înainte de final, Ionuţ Vână a stabilit scorul final, 4-0.

Campioana a bifat a patra victorie consecutivă în Liga 1 şi şi-a asigurat locul în playoff, în timp ce Dinamo rămâne pe primul loc din playout.

Viitorul are meci cu Sepsi în etapa a 17-a, iar Dinamo joacă în deplasare la Mediaş.