Exclusiv Dinamo e pe loc de baraj, iar Ioan Andone a transmis un mesaj clar: ”Te uiți cine e acolo acum?”
News Alert Sancțiunea a fost suspendată! Dinamo și UTA vor putea evolua cu spectatori în ultimele două etape din play-out

ACS Poli TimișoaraACS Poli Timișoara
30.07.2016, 21:00
Dinamo Dinamo
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
    Final de joc în Ștefan cel Mare! Dinamo a obținut a doua victorie consecutivă și e lider în Liga 1.
  • 90+1 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Dinamo. Dudea îi ia locul lui Gnohere.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Scutaru primește cartonașul galben.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Artean vede cartonașul galben după un fault asupra lui Patrick Petre.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara. Mailat intră în locul lui Vădrariu.
  • 84 | Schimbări
    A doua schimbare și la Dinamo. Patrick Petre intră în locul lui Vali Lazăr.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Căpitanul oaspeților, Marius Croitoru, vede cartonașul galben.
  • 77 | Schimbări
    O nouă schimbare la Timișoara. Elek îi lasă locul lui Popovici.
  • 77 | OcaziiDinamo
    Antun Palic nimerește bara transversală cu un șut puternic de la circa 20 de metri.
  • 71 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo. Ionuț Șerban îi lasă locul lui Hanca.
  • 67 | Faze meci
    Dinamo domină jocul, fără a-și creea însă ocazii de gol. De partea cealaltă la bănățeni se vede lipsa de pregătire. Jucătorii lui Ionuț Popa nu au forța să preseze.
  • 62 | Schimbări
    Schimbar la Timișoara, Roșu îi lasă locul lui Cârstocea.
  • 56 | Faze meciDinamo
    Timișoara a avut o nouă șansă de a egala, mingea centrată de Croitoru este respinsă însă de Romera.
  • 49 | OcaziiDinamo
    Ocazie de 2 la 2 pentru Timișoara. Șutul lui Roșu este însă respins de Brănescu.
  • 48 | Goluri
    Gooolll Timișoara! Scutaru reușește să reducă din handicap, după ce a pus latul la șutul lui Elek.
    A început repriza secundă! Timișoara a avut lovitura de începere!
    Pauză în Ștefan cel Mare!
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Ionuț Șerban vede cartonașul galben după un fault asupra lui Vădrariu
  • 42 | Faze meciDinamo
    Timișoara este aproape de a reduce din diferență prin Bărbuț, șutul acestuia este însă respins în corner de Brănescu.
  • 38 | Goluri
    Goooll Dinamo! Rotariu majorează scorul din pasa lui Gnohere. ”Bizonul” ia o fază pe cont propiu și-l lasă pe Rotariu singur cu straton, iar tânărul jucător al ”câinilor” nu ratează.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Neagu vede și el cartonașul galben.
  • 33 | Faze meciDinamo
    Prima ocazie și pentru Timișoara. Lovitura de cap trimisă de Elek este însă reținută cu siguranță de Brănescu.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al jocului a fost văzut de Busuladzic.
  • 27 | Goluri
    Goool Dinamo! Rotariu deschide scorul cu o lovitură de cap din interiorul careului de 6 metri.
  • 11 | OcaziiDinamo
    Prima ocazie mare a meciului aparține dinamoviștilor. Gnohere scapă singur cu Straton însă nu-l poate învinge pe portarul bănățenilor.
  • 5 | Faze meci
    Începutul de meci este unul echilibrat. Dinamo domină jocul, dar Timișoara se apără destul de bine!
    A început jocul! Dinamo a avut lovitura de începere!
Ionuţ PopaACS Poli Timișoara

Dinamo - ACS Poli Timişoara 2-1. ”Câinii” obțin a doua victorie consecutivă și rămân lideri în Liga 1

Dinamo a legat a doua victorie la rând în campionat după 2-1 cu Poli Timișoara. Prima ocazie a meciului a fost semnată de Gnohere, blocat de Straton într-un duel unu la unu.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 27, prin Rotariu, din centrarea lui Palic. Rotariu şi-a făcut un nou gol cadou, la doar o zi după ce a împlinit 21 de ani şi a semnat dubla în minutul 38 după o fază creată de Gnohere.Prima repriză s-a încheiat după ce Brănescu a respins şutul lui Bărbuţ.

Timişoara a redus din diferenţă prin Scutaru, imediat după pauză. Oaspeţii puteau egala la faza imediat următoare, dar Brănescu a apărat şutul lui Roşu, iar apoi Vădrariu a reluat peste poartă.

Imediat după aceste ocazii, alb-roşii au revenit la conducerea partidei iar şutul lui Palic, din afara careului, a izbit transversala. Dinamo a încheiat jocul în jumătatea oaspeților, fără a-și mai creea însă ocazii periculoase.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român