1 - 0
CFR Cluj logo CFR Cluj
30 martie 2016 (0-0 la pauză)
90+5 |
FINAL DE MECI! FC Volunatri se impune cu 1-0, obţine a doua victorie la rând fără gol primit şi o egalează la puncte pe CFR Cluj în clasamentul din play-out.
90+3 |
Ocazie CFR! Din nou Cristiano Lopez a fost aproape de gol. Atacantul clujenilor a reluat periculos cu capul, după un corner, dar mingea a trecut peste poarta lui Calancea.
89 |
Barna a primit şi el cartonaşul galben.
86 |
Cartonaş galben pentru Gomelt.
80 |
Ultima schimbare şi la Voluntari. Pancu a intrat în locul lui Achim.
79 |
Ocazie CFR! Cristian Lopez a fost aproape să profite de o eroare a lui Barna şi să egaleze, dar şutul din unghi al atacantului spaniol s-a dus în plasa laterală.
77 |
A doua modificare în echipa lui Ganea. A ieşit Bălan şi a intrat Tudorie.
74 |
Schimbare şi la gazde. Nicolae Grigore i-a lăsat locul lui Novac.
72 |
Fază prelungită de atac a gazdelor, finalizată cu un şut al lui Kone pe mijlocul porţii. Marc a prins fără emoţii.
66 |
Ultima schimbare la CFR. Beleck a intrat în locul lui Juan Carlos.
56 |
A doua modificare la oaspeţi. Jakolis i-a luat locul lui Vitor Bruno.
56 |
Schimbare la CFR. Tiago Lopes a intrat în locul lui Nouvier
53 |
Ocazie Voluntari! Gazdele au fost foarte aproape de a-şi dubla avantajul, prin Maftei, care a trimis periculos după un corner, dar mingea a fost respinsă de pe linia porţii de un fundaş al clujenilor.
47 |
GOOOOOOOOOL, 1-0 Voluntari! Gazdele au deschis scorul în debutul părţii secunde, prin Laurenţiu Rus. Mijlocaşul ilfovenilor a tras violent din interiorul careului, după o centrare foarte bună a lui Hamed Kone.
46 |
45 |
Pauză la București, acolo unde FC Voluntari și CFR Cluj se află la egalitate, scor 0-0.
43 |
Șut din afara careului trimis de Hamed Kone, dar fără intensitate și nu reușește să îi pună probleme portarului Marc.
42 |
Acțiune și la poarta opusă, cu Juan Carlos șutând din afara careului, la capătul unei acțiuni personale, dar alături de poarta apărată de Calancea.
41 |
Șut din voleu trimis de Adrian Bălan din interiorul careului, la capătul unei centrări a lui Hamed Kone, dintr-o lovitură liberă din apropierea colțului terenului, dar mingea se duce peste poartă.
39 |
Continuă perioada bună a lui FC Voluntari, care
33 |
Ocazie imensă pentru Voluntari! Portarul Marc a intervenit senzațional la o reluare din apropiere a lui Vasile Maftei, care a fost găsit de o centrare din lovitură liberă.
30 |
Intervenție bună a portarului Calancea, la cel mai periculos șut de până acum, trimis de Ruiz, din alergare.
20 |
Clujenii păstrează mai mult posesia în aceste momente și păstrează jocul în jumătatea de teren a gazdelor. Defensiva celor de la Voluntari respinge cele câteva centrări trimise în careu de CFR-iști, iar ocaziile întârzie să apară.
15 |
Vasile Maftei încearcă o execuție surprinzătoare, dar șutează cu puțin peste poartă dintr-o lovitură liberă de la mijlocul terenului.
9 |
Rus acuză o accidentare, după un duel la mijlocul terenului, iar arbitrul Ovidiu Hațegan întrerupe jocul, momentan, pentru ca jucătorul gazdelor să primească îngrijiri medicale. Jocul se reia cu o minge de arbitru, iar fotbalistul revine pe teren, în cele din urmă.
5 |
Început destul de echilibrat în Șoseaua Ștefan cel Mare. Oaspeții au ajuns primii în careul advers, dar ultima pasă a fost prea lungă și a ajuns în brațele portarului Calancea.
1 |
Fluier de start al meciului dintre FC Voluntari și CFR Cluj, din etapa a 4-a din play-out-ul Ligii 1.

Video rezumat: FC Voluntari - CFR Cluj

Voluntari - CFR Cluj 1-0. A doua victorie la rând fără gol primit pentru ilfoveni

FC Voluntari a obţinut o nouă victorie preţioasă în lupta pentru evitarea retrogradării. Ilfovenii au învins cu 1-0 pe CFR Cluj şi i-au egalat la puncte în clasamentul din play-out pe ardeleni.

Elevii lui Ionel Ganea au început mai bine partida, iar Maftei a încercat o execuţie surprinzătoare, de la peste 40 de metri. Tot veteranul gazdelor a fost aproape de gol, după ceva mai mult de o jumătate de oră de joc, dar Marc a intervenit providenţial.

În finalul primei reprize, Adrian Bălan a irosit o nouă şansă de gol, după o centrare a lui Kone.

Insistenţa gazdelor a dat roade în minutul 47, când Kone a centrat foarte bine, iar Laurenţiu Rus a apărut la colţul lung şi a înscris cu un şut puternic.

Cu mare poftă de joc, Maftei a fost din nou periculos câteva minute mai târziu, însă clujenii au reuşit să respingă de pe linia porţii.

Cu 11 minute înainte de final, ardelenii au avut prima ocazie importantă, prin Cristian Lopez, care a tras în plasa laterală, dintr-un unghi dificil.

În prelungiri, tot golgheterul spaniol al clujenilor a fost aproape de marca, dar a trimis cu capul peste poartă.

S-a terminat 1-0, iar FC Voluntari a obţinut a doua victorie consecutivă fără gol primit şi confirmă forma bună din acest an.