Final de meci la Botoșani. CSM Poli Iași se impune cu 3-1.
    Frăsinescu vede al doilea cartonaș galben pentru trageri de timp și este eliminat.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la Iași! Iese Crețu și intră Mitic.
  • 86 | Faze meciFC Botoșani
    Mușat bate bine o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, lateral stânga, însă Grahovac este la post și reține.
  • 83 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie mare pentru CSM Poli Iași! Jucătorii lui Neagoe scapă pe contraatac, 4 contra doi, Vasile Gheorghe îi pasează lui Ciucur, însă șutul acestuia din interiorul careului de 16 metri se duce pe lângă poarta gazdelor.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari vede cartonașul galben.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoșani! Iese Elek și intră Hergheligiu.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Iași! Iese Sato și intră Țigănașu.
  • 70 | Goluri
    Goooollll Botoșani! Gooooollll Burcă!!! Fundașul botoșenenilor reușește să marcheze din lovitură liberă. Burcă execută cu latul lovitura liberă de la aproximativ 25 de metri și înscrie, profitând de gafa lui Grahovac.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Bosoi vede cartonașul galben.
  • 68 | OcaziiFC Botoșani
    Crețu șutează periculos de la aproximativ 22 de metri, însă Iliev este la post și reușește să respingă.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani. Iese Roman și intră Astafei.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Iași. Ștefănescu a fost înlocuit de Boiciuc.
  • 61 | Goluri
    Gooooollll Iași!!! Goooolll Bole. Mijlocașul reușește dubla. Bole este găsit excelent în careu de către Cristea și-l învinge fără probleme pe Iliev.
  • 59 | OcaziiFC Botoșani
    Mușat șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, mingea trimisă de el se duce însă puțin pe lângă poarta ieșenilor.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Sato vede cartonașul galben.
    A început repriza secundă. Ieșenii au avut lovitura de start.
    Pauză la Botoșani.
  • 45 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani! Iese Grecu și intră Plămadă.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Elek vede cartonașul galben pentru proteste.
  • 39 | Cartonaşe Roşii
    Golofca este eliminat după un fault făcut la Sato.
  • 36 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Miron vede cel de-al doilea galben și este eliminat.
  • 36 | Goluri
    Goooollll Iași!!! Gooooollll Cristea!!! Atacantul transformă fără probleme lovitura de la 11 metri.
  • 36 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru CSM Poli Iași! Miron îl faultează în careu pe Bole și centralul dictează lovitură de la 11 metri. Cristea pătrunde în careul gazdelor, șutează, Iliev respinge, mingea ajunge la Bole, care este faultat.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu vede cartonașul galben.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Miron vede cartonașul galben pentru un fault la Bole.
  • 23 | Goluri
    Goooolllll Iași!!! Goooolll Bole!!! Gol superb marcat de Bole. Mijlocașul execută excelent o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, lateral stânga, și-l învinge pe Iliev.
  • 17 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie pentru Botoșani. Mihai Roman șutează periculos de la aproximativ 18 metri, însă Grahovac este atent și reușește să respingă.
  • 15 | Faze meci
    Se joacă mai mult la mijlocul terenului, cele două echipe nu și-au creat încă ocazii de gol.
  • 6 | Faze meciFC Botoșani
    Mușat trimite un șut centrare spre poarta ieșenilor, însă Grahovac este la post și reține.
    A început meciul! FC Botoșani a avut lovitura de start.

FC Botoșani - CSM Poli Iași 1-3. 4 goluri și 4 eliminări în derby-ul Moldovei

FC Botoşani a avut o primă repriză de coşmar acasa, cu CSM Poli Iaşi. În minutul 23, Bole l-a surprins pe Iliev şi a deschis scorul. Gazdele au continuat să primească lovitură după lovitură. Miron l-a faultat în careu pe Bole, iar Haţegan a acordat penalty. Ca şi în urma cu două etape, fundaşul Botoşaniului a fost trimis mai repede la vestiare. Cristea a şutat imparabil de la punctul cu var şi a dublat avantajul lui Poli.

Trei minute mai târziu a vazut cartonaul roşu şi Golofca - nici el nu terminase pe teren disputa cu Gaz Metan, de pe 30 noiembrie. Scorul a capatat proporţii în repriza secunda. Bole a mai înscris o data şi a ajuns la a 6-a reuşita stagionala.

Grahovac i-a ajutat pe jucătorii lui Leo Grozavu să înscrie golul de onoare. Portarul bosniac a intervenit greşit la execuţia lui Andrei Burca, din lovitura liberă.

În prelungiri s-a restabilit egalitatea numerică - Frăsinescu a văzut al doilea cartonaş galben pentru că a tras de timp şi a fost urmat la cabine de Ciucur. S-a terminat 1-3 şi Botoşaniul se îndepartează de locurile de play-off.

FC Botoşani a ajuns la 6 etape fară victorie. Pentru echipa din Copou a fost al doilea succes în deplasare, în aceasta ediţie de campionat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano