FINAL! FC VOLUNTARI - ACS Poli Timișoara 1-0
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    ȘERONI pentru un fault asupra lui Marinescu
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL VOLUNTARI: 1-0, TUDORIE! Atacantul a profitat de o respingere a lui Curileac, după un corner de pe dreapta al lui Marinescu, și a introdus balonul în plasă.
  • 90+1 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Munteanu, a intrat ȘERONI
  • 87 | OcaziiFC Voluntari
    Vașvari a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, peste transversală.
  • 86 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    VOLUNTARI A RĂMAS ÎN 10! ACHIM A FOST ELIMINAT! Fundașul central al ilfovenilor l-a ținut de tricou pe Doman și a primit al doilea galben
  • 71 | OcaziiFC Voluntari
    Artean a avut șansă, i-a rămas mingea, după ce a trecut de Novac, apoi a tras cu stângul, dar mingea s-a dus pe lângă bara din stânga.
  • 57 | OcaziiFC Voluntari
    Popadiuc și-a mai trecut o ratare în cont. După o deviere de mare efect a lui Tudorie, lansat de Răuță, Popadiuc a intrat în careu după care a încercat să finalizeze cu o scăriță, dar a trimis peste transversală.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    ACHIM pentru că l-a faultat pe Bîrnoi. L-a tamponat cu umărul, undeva la marginea terenului, astfel că ultimul, aruncat pe margine, a avut nevoie de îngrijiri medicale.
    A început repriza a doua
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 43 | OcaziiFC Voluntari
    Popadiuc a primit o pasă în adâncime, după care a șutat în forță de la peste 25 de metri, dar mingea a trecut razant pe lângă bara din dreapta porții, deviată de Melinte.
  • 42 | OcaziiFC Voluntari
    Popadiuc a primit o pasă foarte bună, printre fundașii adverși, din partea lui Cernat, după care a reluat din cădere spre poartă, dar Curileac, ieșit din poartă, a blocat la fix.
  • 33 | OcaziiFC Voluntari
    Alexandru Munteanu a centrat bine la bara a doua, din corner, Soljic a reluat bine, dar Popescu a respins din fața porții goale. Mingea a ajuns la Artean, care nu a reușit o reluare de calitate.
  • 9 | OcaziiFC Voluntari
    Cernat, ajuns în postura de extremă stânga, a șutat direct la poartă, cu efect, dar Curileac, atent, a respins.
  • 4 | OcaziiFC Voluntari
    Bîrnoi a intenționat să-l lobeze pe Balauru, după o pasă în adâncime a lui Achim, din interiorul careului, numai că execuția n-a fost foarte bună iar portarul a reușit să rețină.
    A început partida! Lovitura de start le-a aparținut celor de la Voluntari. În tribunele stadionului ”Ilie Oană” sunt prezenți aproximativ 100 de spectatori, toți la Tribuna I. În rest, stadionul este gol.
Ionuț PopaACS Poli Timișoara

FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0. Tudorie, gol de 3 puncte, în prelungiri! Ilfovenii au terminat în 10!

FC Voluntari a întrerupt seria de cinci meciuri fără înfrângere a celor de la ACS Poli Timişoara. Gazdele de ocazie de pe stadionul ”Ilie Oană” puteau deschide scorul în prima repriză. Chiar înainte de pauză, Popadiuc a irosit două şanse mari ale echipei lui Claudiu Niculescu (42, 43). Tot Popadiuc a risipit şi cea mai mare ocazie a gazdelor din partea a doua a meciului. Scăpat singur spre poartă după o deviere a lui Tudorie, atacantul a încercat o finalizare de efect, dar nu a nimerit ţinta.(57).

Artean putea aduce Timişoara în avantaj, însă nici mijlocaşul oaspeţilor nu a fost inspirat (71). Cu cinci minute înainte de final, Achim şi-a lăsat echipa în zece oameni după ce a primit al doilea cartonaş galben (85). Vaşvari a irosit apoi lovitura liberă de la marginea careului (86).

În inferioritate numerică, Voluntariul a dat lovitura în al doilea minut de prelungiri. Tudorie a înscris golul de trei puncte al echipei lui Niculescu, iar FC Voluntari a urcat pe locul al optulea în clasament.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!