FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+1 | OcaziiGaz Metan
    Gazdele sunt la un pas să închidă meciul: Romeo pătrunde în flancul drept, dar şutul său centrare nu este ajuns în faţa porţii de Axente.
  • 88 | Schimbări
    Romeo intră în locul lui Llullaku.
  • 81 | Schimbări
    Danci intră în locul lui Eric.
  • 77 | OcaziiGaz Metan
    Marinescu centrează din lovitură liberă, Pleşca iese greşit din poartă, dar reluarea deviată a lui Bălan aduce doar un corner pentru oaspeţi.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Trtovac este avertizat.
  • 74 | Faze meciGaz Metan
    Oaspeţii cer penalty, după un duel în careu între Susnjar şi Deac, fază la care fundaşul gazdelor l-a ţinut de tricou pe adversarul său.
  • 66 | OcaziiGaz Metan
    Eric încearcă o execuţie de efect, dar şutul său de la distanţă trece puţin peste poarta lui Bornescu.
  • 65 | OcaziiGaz Metan
    Bară pentru Voluntari: Bălan şutează spectaculos din lovitură liberă, dar mingea loveşte stâlpul drept al porţii gazdelor.
  • 60 | Schimbări
    Deac intră în locul lui Căpăţână.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOOOL Gaz Metan!!!! GOOOOOOL Axente! Rugasevic centrează perfect de pe partea stângă, iar atacantul gazdelor reia cu capul.
    A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 42 | OcaziiGaz Metan
    Cea mai mare ocazie a meciului le-a aparţinut gazdelor, după o fază cursivă care l-a adus în poziţie de finalizare pe Axente, dar lovitura de cap din apropiere a acestuia a fost respinsă incredibil de Bornescu. Faza a continuat, dar şutul centrare al lui Llullaku a fost prins de portarul oaspeţilor.
  • 35 | Faze meci
    De trei ori s-au duelat cei doi antrenori, în Liga 1: s-au înregistrat câte o victorie de fiecare parte şi o remiză.
  • 22 | Schimbări
    Lungu intră în locul lui Cernat. Mijlocaşul Voluntariului a primit o lovitură în figură în minutul 16, de la Cristea, şi nu i s-a putut opri sângerarea. Cernat a părăsit terenul cu nasul spart.
  • 21 | OcaziiGaz Metan

Bălan în păcăleşte pe Susnjar, dar intră în unghi şi şutul său în diagonală trece pe lângă poartă.

• 16 | OcaziiGaz Metan
    Oaspeţii scot o minge la marginea careului, de unde Cernat şutează din prima, dar execuţia este pe centrul porţii, iar Pleşca prinde.
  • 2 | Faze meciGaz Metan
    Axente primeşte o pasă pe poziţie viitoare, dar şutul său din unghi trece peste poarta oaspeţilor.
Florin MarinFC Voluntari

Gaz Metan - FC Voluntari 1-0. Gazdele urcă pe loc de play-off, după a patra victorie a sezonului

Gaz Metan Mediaş a urcat pe loc de play-off, după victoria obţinută pe teren propriu, 1-0 cu Voluntari. Prima ocazie a meciului i-a aparţinut lui Cernat, dar şutul acestuia din prima a fost reţinut de Pleşca.

Cernat a stat pe teren doar 22 de minute, fiind schimbat după ce a încasat un cot în figură de la Cristea. Fostul internaţional s-a ales cu nasul spart, iar fără el oaspeţii au tremurat pe finalul primei reprize.

Axente a reluat cu capul din câţiva metri, dar Bornescu a respins incredibil. Atacantul gazdelor nu a mai greşit ţinta la 7 minute de la reluare: a înscris după centrarea perfectă a lui Rugasevic.

La jumătatea actului secund, Bălan a fost la un pas de egalare, dar şutul său din lovitură liberă a lovit bara. Ilfovenii au cerut penalty cu un sfert de oră înainte de final, după un duel între Susnjar şi Deac, dar Marius Avram a lăsat jocul liber.

S-a terminat 1-0 pentru medieşeni, care au obţinut astfel a patra victorie a sezonului. De partea cealaltă, Voluntari a ajuns la 4 înfrângeri consecutive în Liga 1.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...