Pauză la Mediaș. Campioana conduce cu 1-0.
Darius Olaru șutează dintr-o poziție foarte bună în brațele lui Râmniceanu.
Eric trage peste poartă, de la aproximativ 20 de metri.
28 |
Golubovic reia cu capul puțin pe lângă poartă.
21 |
GOOOL VIITORUL! Oaspeții beneficiază de un corner, balonul ajunge la Țucudean, care înscrie printr-o lovitură de cap.
18 |
Chamed șutează bine din lovitură liberă, însă Râmniceanu trimite în corner.
16 |
Olaru scapă pe contraatac și este faultat în ultimul moment de Horj, care îl agață pe acesta din spate. Lovitură liberă periculoasă pentru Gaz Metan, de la 18 metri.
10 |
Duelul este unul echilibrat până acum. Chiar dacă Viitorul are o posesie mai bună, ocaziile lipsesc deocamdată la cele două porți

Gaz Metan - Viitorul 0-1. Țucudean, din nou decisiv pentru echipa lui Hagi

Viitorul îşi continuă ascensiunea spre locurile de play-off după victoria în faţa celor de la Gaz Metan, cu 1-0. Golgheterul campioanei, George Ţucudean, a marcat singurul gol la Mediaş.

Viitorul a început cu dreptul returul sezonului regulat şi a reuşit, la Mediaş, a doua victorie în deplasare în acest sezon. Penultima clasată a avut prima ocazie importantă, la lovitura liberă a lui Chamed, respinsă de Rîmniceanu, din minutul 18.

S-a marcat însă la poarta opusă - în minutul 21, când Ţucudean a reluat imparabil şi a reuşit al șaptelea gol din acest sezon.

Până la pauză a fost periculos, de la gazde, jucătorul dorit de FCSB, Darius Olaru.

În partea a doua Golubovic a trimis peste poartă, în urma unei lovituri de colţ. Ardelenii au încercat să pună presiune pe adversari dar nu s-au mai apropiat periculos de poarta lui Râmniceanu decât la şutul lui Chamed, din prelungiri, iar Gaz Metan - Viitorul s-a terminat 0-1.

Viitorul a legat pentru prima oară în acest sezon al ligii întâi două victorii consecutive.