Final de meci. Juventus şi Gaz Metan au încheiat la egalitate, scor 1-1.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Bărbulescu i-a lăsat locul lui Băjenaru.
  • 74 | Ocazii
    Ocazie Gaz Metan! Pătrundere foarte bună a lui Ovidiu Bic, care a şutat slab, în braţele portarului lui Juventus.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Dean Beţa este înlocuit de fostul jucător al Gazului, Ciprian Petre.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Valentin Bărbulescu.
  • 69 | Faze meci
    Voleu foarte bun al lui Manole, respins de goalkeeperul gazdelor.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Dean Beţa a primit cartonaşul galben.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan. Lokaj este înlocuit de Mitic la medieşeni.
  • 63 | Ocazii
    Ocazie Juventus! Alexandru Zaharia a ratat o şansă bună la numai un minut după ce a intrat: a şutat puţin pe lângă de la 11 metri de poarta oaspeţilor.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Alexandru Zaharia a intrat în locul lui Dzalamidze.
  • 59 | Ocazii
    Ocazie Gaz Metan! Popovici a şutat în plasa laterală într-o situaţie bună de finalizare.
  • 57 | Ocazii
    Dublă ocazie Juventus! Măzărache a scăpat din nou singur cu portarul oaspeţilor, Greab s-a opus, mingea a ricoşat la Dzalamidze, care a ratat şi el din poziţie foarte bună.
  • 50 | Goluri
    Gooool Gaz Metan! Italianul Roberto Romeo a egalat pentru medieşeni cu un şut excelent cu stângul, la colţul scurt, care l-a lăsat fără replică pe Relu Stoian. Este primul gol în Liga 1 al italianului titularizat de Cristi Pustai în ultimul moment, din cauza problemelor medicale ale lui De Vriese.
    A început repriza a doua a partidei de la Ploieşti.
    Schimbare la Gaz Metan. Khubutia i-a lăsat locul lui Buziuc.
    Schimbare la Gaz Metan. Olaru este înlocuit de Manole.
    Final de repriză la Ploieşti. Juventus o conduce cu 1-0 pe Gaz Metan.
  • 40 | Faze meci
    Este primul gol din carieră în Liga 1 pentru Călinţaru, mijlocaşul de 28 de ani care a mai jucat pentru trei echipe în prima divizie, FC Voluntari, Viitorul şi Victoria Brăneşti.
  • 37 | Goluri
    Gooool Juventus! George Călinţaru a deschis scorul pentru Juventus după o acţiune personală şi un şut pe colţul scurt, printre picioarele lui Alexandru Greab.
  • 26 | Faze meci
    Juventus e singura echipă fără victorie din Liga 1: are trei puncte după 11 etape. Gaz Metan are şi ea numai cinci puncte.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cristian Sârghi a primit cartonaşul galben, primul al meciului.
  • 15 | Ocazii
    Ocazie Gaz Metan! Reluare foarte bună cu capul a lui Lokaj, însă portarul gazdelor a respins foarte bine de lângă bară.
  • 10 | Ocazii
    Ocazie Juventus! Lovitura de cap a lui Alexandru Benga a fost scoasă excelent, de sub bară, de Greab.
  • 4 | Ocazii
    Ocazie Juventus! Simon Măzărache a reluat mult pe lângă poarta oaspeţilor din poziţie ideală: scăpase singur cu portarul, la 11 metri de buturile medieşenilor.
    A început partida de la Ploieşti, dintre Juventus Bucureşti şi Gaz Metan Mediaş.