FINAL! Remiză fără goluri în Bănie!
  • 90+3 | Ocazii
    Dorin Rotariu trimite un șut de la 28 de metri, puțin peste transversală.
  • 90 | Ocazii
    CE ȘUT! Vătăjelu scapă pe o contră rapidă în terenul advers, pătrunde și de la 20 de metri lateral stânga trimite o torpilă, milimetric pe lângă vinclul porții dinamoviste!
  • 87 | Ocazii
    Vătăjelu preaia în careu, se întoarce și șutează, dar trimite spre colțul lung, pe lângă bară.
  • 84 | Schimbări
    Iese Nuno Rocha, intră Curelea.
  • 80 | Schimbări
    Iese Târnăcop, intră Băluță.
  • 79 | Ocazii
    OCAZIE CRAIOVA! Herghelegiu centrează de pe dreapta, Târnăcop e singur la 10 metri, reia cu capul, dar trimite peste.
  • 78 | Schimbări
    Iese Nicolae Grigore și intră Nedelcearu.
  • 76 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    ELIMINARE FILIP! Al doilea galben văzut de Steliano Filip, după un fault la Dumitraș. Dinamo rămâne în zece pentru mai bine de 15 minute.
  • 74 | Ocazii
    REFLEX MARC! Dumitraș reia cu capul de la colțul scurt, după un corner de pe dreapta, dar Traian Marc are un reflex excelent și respinge într-o situație dificilă.
  • 73 | Schimbări
    Iese Bawab, intră Andrei Ivan.
  • 66 | Schimbări
    Dorin Rotariu intră în locul lui Gavrilă.
    Elhamed e înlocuit cu Marius Niculae.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Izvoranu a văzut cartonașul galben.
  • 56 | Ocazii
    Nuno Rocha lovește rău o minge trimisă excelent de Bawab și irosește o șansă importantă pentru craioveni.
    S-a reluat partida. Echipele dunt în distribuțiile de la startul meciului.
  • 45+4 | Final repriza 1
    Cristi Balaj a acordat 4 minute de prelungire, după întreruperea din startul meciului, provocată de aruncarea unei petarde spre portarul dinamovist Marc. Pauză la Craiova, 0-0.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Nicolae Grigore este și el avertizat.
    Brandan vede cartonașul galben pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 40 | Ocazii
    CE OCAZIE! NUNO ROCHA! Târnăcop șutează de la 16 metri lateral stânga, mingea ajunge la Nuno Rocha, singur la 2 metri, dar acesta pune latul și trimite în brațele lui Marc!
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Steliano Filip e avertizat pentru un fault asupra lui Bawab. Dinamovistul va fi suspendat etapa viitoare, cu CFR Cluj.
  • 33 | Faze meci
    Bilinski reia cu capul o centrare de pe stânga, dar mingea e deviată de Izvoranu și trece pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 21 | Ocazii
    Cristescu șutează de la 5 metri lateral dreapta, pe jos, dar trimite în plasa laterală, din poziție avantajoasă.
  • 20 | Ocazii
    BĂLGRĂDEAN! Intervenție fabuloasă a lui Cristi Bălgrădean, la lovitura de cap trimisă de la 8 metri de Nicolae Grigore, după centrarea lui Gavrilă.
  • 8 | Faze meci
    Marian Cristescu a reluat cu capul de la 13 metri, dar a trimis pe lângă poartă.
  • 5 | Faze meci
    MECIUL E ÎNTRERUPT! Portarul dinamovist Train Marc a fost rănit de o petardă aruncată din peluza din spatele porții sale și primește îngrijiri medicale. Arbitrul Cristi Balaj discută cu oficialii oltenilor despre incident. Brandan, căpitanul Craiovei, a mers și el în dreptul suporterilor, pentru a-i liniști. Marc și-a revenit și va continua partida. Meciul s-a reluat după o întrerupere de 3 minute.
    A început partida! Tribunele sunt arhipline în Parcul Romanescu. aproape 6.000 de fani sunt în arenă.
Flavius StoicanDinamo

VIDEO CS U Craiova - Dinamo 0-0. Oaspeții au jucat în zece pe final. Ocazii uriașe!

Flavius Stoican poate să răsufle uşurat încă o etapă. Dinamo a obţinut un punct din deplasarea de la Craiova, 0-0, deşi alb-roşiii au jucat în inferioritate în ultimele 18 minute.

La Craiova, CSU și Dinamo au oferit un meci fără goluri, dar cu multe ocazii. Partida a fost la un pas de a fi întreruptă, după ce portarul oaspetilor, Marc, a fost lovit de o petardă aruncată de suporterii olteni. După intervenția căpitanului Brandan, fanii s-au potolit, iar meciul a fost reluat.

Prima ocazie i-a aparținut lui Dinamo: Bălgrădean a avut un reflex excelent în fața lui Bilinski. Alb-roşiii au continuat să atace, iar Cristescu a șutat în plasa laterală dintr-o poziţie favorabilă.

La cealaltă poartă, Nuno Rocha a ratat incredibil, singur cu Marc. Portarul dinamovist și-a salvat echipa și în partea secundă, când Dumitraş a trimis cu capul la colţul scurt. Echipa lui Flavius Stoican a jucat ultimul sfert de ora în inferioritate numerică, după ce Steliano Filip a primit al doilea cartonaș galben.

Cu un om în plus, Craiova a încercat în zadar golul victoriei. Târnăcop a trimis peste din centrarea foarte bună a lui Herghelegiu, iar Vătăjelu a fost de două ori aproape de a aduce victoria pentru craioveni. Prima  dată a tras pe lângă bară, apoi peste transversală, de la 20 de metri. S-a terminat 0-0, iar Craiova a ratat şansa de a urca pe podium.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...