Cîrjan vede galben după un fault în jumătatea adversă.
  • 67 | Schimbări
    Iese Gheorghiu, intră Aldea.
  • 66 | Ocazii
    Jozic a reușit să scape de un adversar în zonă centrală, a șutat apoi de la 17 metri, dar a făcut-o direct în brațele portarului nemțenilor.
  • 35 | Ocazii
    Tade pasează cu călcâiul în careul gazdelor, mingea ajunge la Ene, care șutează plasat, dar Jovic respinge în corner. Jazic reia apoi din foarfecă, după lovitura de la colț, direct în brațele portarului nemțenilor.
  • 24 | Ocazii
    Jakolic îl vede ieșit pe Jovic, trimite spre poartă de la aproape 40 de metri, lateral dreapta, dar balonul se duce puțin peste transversală.
  • 19 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Szilard Vereș este eliminat, pentru al doilea galben. CFR E în zece după doar 20 de minute.
  • 18 | Ocazii
    Jazic scapă singur în dreapta, centrează în centrul careului, dar Tade nu reușește să reia spre poartă, singur la 7 metri.
  • 10 | Cartonaşe Galbene
    Vereș este avertizat pentru un fault asupra lui Ștefănescu.

VIDEO Ceahlăul - CFR Cluj 0-0. Clujenii au jucat în zece oameni din minutul 19

La prima dispută după depunctarea record, CFR Cluj a avut probleme și la Piatra Neamţ. A jucat aproape 80 de minute în inferioritate, dar a rezistat și și-a împărțit punctele cu Ceahlăul.

Remiză intre Ceahlăul si CFR Cluj, doua echipe aflate în luptă directa pentru evitarea retrogradării. Pe ultimul loc în clasament după depunctarea cu 24 de puncte, ardelenii au avut prima ocazie importantă. Gregory Tade a fost la un pas de al 11-lea gol stagional.

Un minut mai tarziu, Szilard Vereş i-a stricat calculele lui Eugen Trică la revenirea pe banca echipei din Gruia. Mijlocaşul de 19 ani a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost trimis la cabine.

Chiar si așa, jucătorii lui Ze Maria nu au profitat și tot oaspeții au forțat deschiderea scorului. Jakolis a încercat să-l surprindă pe portarul Jovic.

Nici Ene nu a reușit să-l învingă pe goalkeeperul sârb. În repriza secundă, Jovic a gafat, dar Deac nu a putut profita și disputa s-a terminat 0-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român