sumudica
Marius Șumudică, provocare pentru Dan Șucu. ”Cu șapte milioane de euro luam campionatul”
Besiktas v Gaziantep FK - Turkish Super Lig
Exclusiv Florin Prunea s-a întâlnit cu Victor Angelescu. Ce i-a spus despre Marius Șumudică: ”Nu sunt de acord”
marius-constantin
Foto La 40 de ani, e ”un pachet de mușchi”! Fotbalistul român a jucat doar 4 meciuri în 2024

Astra Giurgiu Astra Giurgiu
    Final de partidă la Chiajna. Astra s-a impus cu 2-0 grație reușitelor semnate de Stan și Ioniță
  • 90+3 | Ocazii
    Alibec îl angajează pe Florea cu o pasă precisă, jucătorul Astrei îl driblează pe Iacob, dar își închide unghiul și e obligat să scoată în spate la Budescul al cărui șut e blocat de un fundaș al gazdelor
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată 4 minute suplimentare
  • 88 | Ocazii
    Lazăr are o acțiune bună în partea dreaptă, intră în careul de 16 metri al giurgiuvenilor și centrează în fața porții, acolo de unde repinge Enache
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Pena este avertizat pentru un fault asupra lui Dandea
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra. Florea intră în locul lui Lovin
  • 78 | Ocazii
    Cristescu reia din prima o centrare venită din flancul drept al ofensivei ilfovene, mingea trece însă puțin pe lângă bara porții apărate de Lung
  • 77 | Schimbări
    Schimbare și la Astra. Dandea intră în locul lui Boldrin
  • 74 | Schimbări
    Modificare la gazde. Răducanu intră în locul lui Giurgiu
  • 73 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA! GOOOOL IONIȚĂ! La mai puțin de două minute de când a fost trimis pe teren de Marius Șumudică, fostul rapidist Alex Ioniță a înscris cu un șut din interiorul careului, după o greșeală a fundașilor ilfoveni
  • 70 | Schimbări
    Ricardo Alves părăsește terenul, iar în locul său intră Alexandru Ioniță
  • 67 | Faze meci
    Cristi Sîrghi pătrunde în careul giurgiuvenilor și cade în urma unei intervenții a lui Ricardo Alves. Fundașul Concordiei a cerut lovitură de la 11 metri însă centralul a lăsat jocul să continue
  • 64 | Ocazii
    Silviu Lung intervine excelent și respinge în bară o lovitură liberă bătută foarte bine de către Purece
  • 62 | Ocazii
    Alibec îi pasează cu călcâiul lui Boldrin, însă fostul jucător al Concordiei trimite mult peste poartă dintr-o poziție foarte bună
  • 62 | Schimbări
    Prima modificare a partidei. Grădinaru este înlocuit de Marian Cristescu
  • 61 | Ocazii
    Bucurică șutează din afara careului, mingea trece pe lângă poartă
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Alibec este lansat excelent și putea scăpa singur cu Iacob însă a fost oprit de Tincu care a văzut și cartonașul galben
  • 54 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOOL STAN! Echipa lui Șumudică deschide scorul contrar cursului jocului din repriza secundă. Alexandru Stan l-a învins pe Iacob cu un șut de seznație din afara careului de 16 metri
  • 52 | Ocazii
    Încă o ocazie a gazdelor. Bucurică a centrat în fața porții pentru Pena, atacantul ilfovenilor i-a luat fața fundașului advers și a trimis din apropiera porții însă Lung s-a aflat la post și a reținut
  • 48 | Ocazii
    Vali Lazăr ia o acțiune pe cont propriu, depășește un adversar și șutează la colțul scurt din interiorul careului, Lung este însă atent și reține
    A început repriza secundă a disputei de la Chiajna
    Final de repriză la Chiajna. Cele două echipe intră la cabine la egalitate. Sîrghi și Alibec au ratat cele mai importante ocazii ale primelor 45 de minute
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Alibec este și el avertizat pentru proteste
    Constantine Budescu este avertizat de centralul Kovacs
  • 28 | Ocazii
    Oportunitate importantă pentru Concordia. Ajuns în careul de 16 metri al oaspeților, fundașul Cristi Sârghi a fost servit excelent de Lazăr însă nu a fost în stare să trimită în poartă din 5 metri.
  • 23 | Ocazii
    Astra are prima ocazie de gol a partidei. Denis Alibec a primit o minge în careul de 16 metri și a tras către colțul lung al porții apărate de Iacob. Balonul a trecut puțin pe lângă bară
  • 14 | Faze meci
    Alibec șutează de la 20 de metri, mingea este deviată de un fundaș al gazdelor și ajunge la Budescu, care trage din prima, dar ratează execuția
Marius ŞumudicăAstra Giurgiu

VIDEO Concordia - Astra 0-2. Stan și Ioniță au adus victoria pentru echipa lui Șumudică

Liderul clasamentului, Astra, a început returul cu o victorie, 2-0 la Chiajna. Pentru giurgiuveni, Alexandru Stan şi Alexandu Ioniţă au marcat primele goluri în campionat pentru Astra.

Astra a început returul cu dreptul, cu o victorie la Chiajna. Giurgiuvenii au avut prima ocazie a meciului prin Alibec. (23) Gazdele au răspuns prin fundașul central Sîrghi, ajuns în careul advers, care nu a putut marca din 5 metri.

În debutul reprizei secunde (48) Vali Lazăr a fost aproape de a finaliza cu gol o acțiune personală. Tot Concordia a rămas periculoasă (52), dar Pena nu l-a putut învinge pe Silviu Lung Junior.

Golul a venit la poarta cealaltă: (54) Alexandru Stan a prins un șut de zile mari, din afara careului, și l-a lăsat fără replică pe Iacob. Peste 10 minute, Lung Junior (64) s-a întins serios și a respins în bară la șutul lui Purece, din lovitură libera.

În minutul 73, echipa lui Marius Sumudica s-a desprins pe tabela - Alex Ioniță, abia intrat pe teren (71), a profitat de greșeala lui Bruno Madeira și Concordia - Astra s-a terminat 0-2.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat