Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Concordia ChiajnaConcordia Chiajna
2 - 2
CS U CraiovaCS U Craiova
24 aprilie 2015, ora 17:00
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
CS U Craiova CS U Craiova
    Final de meci la Chiajna. Concordia și CS U Craiova au terminat la egalitate 2-2
  • 87 | Ocazii
    BARĂ CONCORDIA! Bucurică centrează pentru Dina, atacantul face o preluare exactă și șutează puternic, din întoarcere, mingea lovește transversala și iese în afara terenului
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Dumitraș vede cartonașul galben pentru o tragere de tricou
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Bălgrădean este avertizat pentru proteste
  • 82 | Goluri
    GOOOOOOL CONCORDIA! GOOOL DINA! Atacantul ilfovenilor restabilește egalitatea cu unu șut de la 14 metri, după o minge respinsă greșit de defensiva oaspeților
  • 76 | Schimbări
    Ultima modificare și în echipa lui Marius Baciu. Florea intră în locul lui Serediuc
  • 69 | Ocazii
    Contraatac școală al oltenilor, mingea ajunge la Tîrnăcop care încearcă o execuție pretențioasă din careul de 16 metri, dar trimite mult peste poartă
  • 68 | Faze meci
    Ivan pătrunde în careul gazdelor și șutează către colțul lung însă mingea iese în afara terenului
  • 67 | Ocazii
    Bucurică centrează în fața porții pentru Dina, care ratează de puțin întâlnirea cu balonul și Vătăjelu îndepărtează pericolul
  • 65 | Ocazii

Bawab este aproape să realizeze dubla. Tîrnăcop a centrat din flancul stâng, dar realuarea cu capul a iordanianului nu prinde spațiul porții

• 60 | Schimbări
    Modificare la gazde. Dina intră în locul lui Purece
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL CS U CRAIOVA! GOOOOL BAWAB! Decarul oltenilor primește o minge în careul gazdelor, îl ridiculizează pe Maftei și reușește să-l învingă pe Râmniceanu cu un șut dintre 3 apărători ilfoveni
  • 56 | Ocazii
    BARĂ CS U CRAIOVA! Andrei Ivan îi ia fața lui Maftei, intră în careul de 16 metri al Concordiei și trage puternic, dar mingea se duce în transversală
  • 54 | Ocazii
    Purece șutează puternic din afara careului de la 16 metri, Bălgrădean este atent și boxeaxă
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Intrat pe teren în startul reprizei secunde, Adrian Cristea este avertizat de Cojocaru pentru un fault din spate la Achim
    A început repriza a doua a meciului de la Chiajna. După primele 45 de minute scorul este egal, 1-1
    Schimbare și la oaspeți. Brandan este înlocuit cu Mateiu
    Prima modificare la gazde. Adrian Cristea intră în locul lui Stan
    Centralul Cojocaru fluieră finalul primei reprize. Concordia și CS U Craiova se află la egalitate, 1-1, după golurile reușite de Maftei și Tîrnăcop
  • 42 | Goluri
    GOOOOOOOOL CS U CRAIOVA! GOOOOL TÎRNĂCOP! Replică imediată a oltenilor. Vătăjelu primește mingea de la Bawab în partea stângă, centrează în fața porții, defensiva gazdelor nu poate respinge și mingea ajunge la Târnăcop, care înscrie cu latul din 8 metri
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOL CONCORDIA! GOOOL MAFTEI! Fundașul gazdelor transformă impecabil lovitura liberă de la marginea careului de la 16 metri și deschide scorul
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu oprește cu mâna un șut la marginea careului oltean și este avertizat
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Vătăjelu este avertizat pentru un fault la Stan
  • 34 | Ocazii
    Rocha finalizează cu șut un contraatac al oaspeților, Râmniceanu reține fără probleme
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Ricardo Alves oprește un contraatac al oaspeților, îl faultează pe Ivan și vede cartonașul galben
  • 24 | Ocazii

Serediuc centrează pentru Pena, atacantul Concordiei prelungește cu capul pentru Stan, dar acesta nu reușește să găsească spațiul porții lui Bălgrădean

• 22 | Ocazii
    Cea mai mare ocazie a partidei aparține oaspeților. Ivan pasează excelent cu călciul pentru Bawab, decarul Craiovei șutează din apropierea punctului cu var, dar Râmniceanu scoate de lângă bară
  • 20 | Ocazii
    Tîrnăcop șutează de la marginea careului de 16 metri, mingea este respinsă de Râmniceanu
  • 11 | Ocazii
    Prima oportunitate de a marca pentru craioveni îi aparține lui Ivan. Brandan a săltat o minge peste apărarea ilfovenilor însă reluarea din prima a atacantului oltean nu a găsit spațiul porții
  • 8 | Faze meci
    Serediuc trimite primul șut pe spațiul porții lui Bălgrădean. Portarul oaspeților reține fără probleme
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Concordia - CSU Craiova 2-2. Ilfovenii continuă lupta pentru evitarea retrogradării

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Concordia și CSU Craiova s-au anulat reciproc, la Chiajna, în primul meci din etapa a 28-a.

Oltenii au fost mai periculoși în startul partidei de la Chiajna, dar Rîmniceanu s-a opus la execuțiile lui Tîrnăcop şi Bawab.

Gazdele nu au ratat la prima șansă importantă de a marca. Maftei a executat perfect o lovitură libera și a deschis scorul în minutul 38. Doar patru minute s-au bucurat ilfovenii. Tîrnăcop a egalat, după o acțiune bună a lui Vătajelu.

CSU a continuat să forțeze în repriza secundă. Maftei a fost depășit de Ivan, dar puștiul Craiovei a luat la țintă transversala în minutul 56. La 30 de secunde distanță, Bawab a trecut ușor de același fundaș al Concordiei și l-a învins pe Rîmniceanu.

Echipa din Chiajna nu a cedat însă și a egalat printr-un fost jucător din Bănie. Introdus pe teren de Marius Baciu în repriza secundă, Mihai Dina a punctat pentru 2-2 în minutul 82, dintr-o fază acuzată vehement de olteni.

Același Dina a avut șansa de a păstra toate punctele la Chiajna, dar a șutat în bară. A fost al 13-lea egal al Concordiei, în timp ce Craiova a strâns 47 de puncte din 28 de meciuri.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...