01 august 2016, 21:00, Digi Sport 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
FC Voluntari FC Voluntari
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL DE MECI! FC Voluntari reuşeşte cea mai clară victorie din actuala ediţie de campionat, 4-0 împotriva Concordiei Chiajna, după o repriză secundă excelentă.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL, 4-0 FC Voluntari! Echipa lui Florin marin mai înscrie o dată, prin Adrian Bălan, care după ce a păcălit pasul la offside al apărării adverse, a strecurat mingea printre picioarele lui Bălgrădean.
  • 84 | Goluri
    GOOOOO, 3-0 FC Voluntari! Oaspeţii s-au dezlănţuit pe final, Ivanovici înscriind şi el, după ce Bălgrădean a reuşit iniţial să-l blocheze pe Adrian Bălan.
  • 77 | Schimbări
    A treia şi ultima schimbare şi la Voluntari. Adrian Bălan a intrat în locul lui Cernat.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 FC Voluntari! Abia intrat pe teren, Căpăţână a profitat de eroarea lui Tincu şi a marcat al doilea gol al oaspeţilor, cu un lob elegant peste Bălgrădean.
  • 73 | Schimbări
    Ultima modificare la Chiajna. Marian Constantinescu a intrat în locul lui Bruno Madeira.
    Schimbare la oaspeţi. Popadiuc i-a lăsat locul lui Căpăţână.
  • 69 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Concordia! Bruno Madeira putea egala, dar lovitura sa de cap, după o centrare foarte bună a lui Neluţ Roşu, a trecut puţin pe lângă vinclu.
  • 67 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Concordia! Pena a trimis periculos dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Bornescu.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Concordia. Introdus la pauză, Bărboianu s-a accidentat, iar în locul său a intrat Serediuc.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 FC Voluntari! Oaspeţii profită de superioritatea numerică şi deschid scorul. Novac este cel care a marcat, după un şut ratat al lui Marinescu. Reluările au arătat, însă, că mijlocaşul echipei lui Florin Marin se afla în offside.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Pena a primit şi el cartonaşul galben, tot pentru proteste.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Cazan a intrat în locul lui Coman.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Bălgrădean este avertizat pentru proteste.
  • 49 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Grădinaru a primit al doilea cartonaş galben, după un fault comis asupra lui Coman, şi a fost, astfel, eliminat.
    Schimbare la Chiajna. Bărboianu a intrat în locul lui Feussi.
    PAUZĂ! Concordia şi FC Voluntari sunt la egalitatem scor 0-0, după o primă repriză cu ocazii la ambele porţi, dar şi cu un posibil penalty în favoarea oaspeţilor.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Grădinaru, după un fault comis asupra lui Abro Moke.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Coman a primit cartonaşul galben, după o intrare cu cotul asupra lui Feussi.
  • 35 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Concordia! O nouă lansă pentru elevii lui Emil Săndoi. Grădinaru s-a descurcat excelent pe partea dreaptă şi a centrat ideal pentru lovitura de cap a lui Marian Cristescu,dar mingea a trecut puţin pe lângă.
  • 28 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Concordia! Gazdele, din nou aproape de deschiderea scorului. Feussi a centrat foarte bine de pe partea dreaptă, iar Pena a reluat din prima, însă mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Bornescu.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Abro Moke a primit primul cartonaş galben al meciului.
  • 15 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Concordia! Este rândul lui Bornescu să se remarce. Portarul oaspeţilor a respins mingea trimisă cu capul de Pena, după o lovitură de colţ.
  • 12 | Faze meciConcordia Chiajna
    Fază controversată în careul gazdelor! Jucătorii lui FC Voluntari au cerut penalty, pentru un henţ pe care l-ar fi comis Melinte. Reluările au arătat că jucătorul Concordiei a atins mingea cu mâna, în urma loviturii libere executate de Cernat, dar "centralul" Adrian Cojocaru a lăsat jocul să continue.
  • 2 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Voluntari! Oapeţii au prima şansă de a marca, prin Popadiuc, care, după un şut deviat, nu l-a putut învinge pe Bălgrădean dintr-o poziţie excelentă. Portarul Chiajnei a avut un reflex foarte bun, reuşind să respingă cu mâna stângă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Florin MarinFC Voluntari

Concordia - FC Voluntari 0-4. Oaspeţii au obţinut cea mai clară victorie din primele două etape

FC Voluntari s-a impus cu 4-0 pe terenul Concordiei Chiajna, în ultimul meci al etapei a doua din Liga 1. Golurile marcate după pauză de Novac, Căpăţână, Ivanovici şi Bălan au decis derby-ul Ilfovului.

Popadiuc a ratat prima mare ocazie a partidei, singur cu Bălgrădean, iar oaspeţii au cerut penalty, pentru un presupus henţ al lui Melinte, la o lovitură liberă executată de Cernat.

Gazdele au fost mai periculoase pe finalul primei reprize. Bornescu s-a remarcat la reluarea cu capul a lui Pena, pentru ca după câteva minute, Cristescu să rateze o ocazie imensă din apropiere.

Partea a doua a început rău pentru gazde. În minutul 49, Grădinaru a văzut al doilea galben, după un duel cu Alexandru Coman, şi a fost eliminat.

FC Voluntari a profitat şi a deschis scorul prin Daniel Novac, dintr-o poziţie suspectă de offside. Oaspeţii au majorat apoi diferenţa prin noul intrat Căpăţână, care a finalizat cu un lob elegat după o eroare a lui Tincu, şi s-au dezlănţuit pe final.

În ultimele 10 minute, Ivanovici şi un alt jucător intrat pe teren după pauză, Adrian Bălan, au dus scorul la 4-0 pentru FC Volunatri, care, în etapa viitoare, va primi vizita lui FC Botoşani.

De cealaltă parte, după al treilea eşec la rând în acest început de sezon, Concordia Chiajna urmează să joace în deplasare cu Steaua, în faţa căreia a pierdut finala Cupei Ligii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român