Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Video ”Secretul” din vestiarul lui FC Botoșani. Bogdan Andone a schimbat strategia, în pauza meciului cu Dinamo
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

• 90+3 | Faze meciGAZ METAN
    Centrare periculoasă în careul botoșănean, venită de pe dreapta atacului gazdelor, dar Ngadeu respinge bine
  • 81 | OcaziiGAZ METAN
    Ocazie pentru Botoșani! Șutul din prima trimis de Codoban, după o centrare lungă de pe dreapta, a fost blocat de un apărător al gazdelor
  • 73 | Goluri
    GOOOOL FC Botoșani! Attila Hadnagy egalează pentru oaspeți cu un șut din prima, după o schemă reușită a botoșănenilor la o lovitură liberă din dreapta careului
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Todea
  • 70 | OcaziiGAZ METAN
    Ocazie pentru Gaz Metan! Portarul Curileac a prins un șut trimis de Ciprian Petre
  • 65 | Faze meci
    Jocul continuă la fel de echilibrat, cu dueluri puternice la mijlocul terenului
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Mediaș: iese Dan Roman și intră Vitinho
  • 61 | Faze meciGAZ METAN
    Quenten Martinus se descurcă bine pe dreapa și centrează pentru Fulop, dar lovitura de cap trece peste poartă
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Dan Roman încasează primul cartonaș galben al meciului, după o intrare cu talpa pe piciorul unui adversar, la mijlocul terenului
  • 55 | Faze meci
    Joc echilibrat în primele minute ale reprizei secunde, cu puține culoare șăsate către cele două porți
  • 46 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeți: iese Roussel Ngankam și intră Codoban
    Schimbare la Botoșani: iese Paul Batin și intră Hadnagy
    Începutul reprizei secunde
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză la Mediaș, acolo unde gazdele de la Gaz Metan conduc cu 1-0 în fața lui FC Botoșani
  • 43 | Faze meci
    Jocul continuă echilibrat. Cele două echipe se apără mai prudent pe acest final de repriză
  • 38 | Faze meciGAZ METAN
    Oaspeții încearcă să revină rapid și pun presiune la poarta medieșenilor, dar nu reușesc să profite de un corner de pe stânga și apărarea medieșeană scapă, în cele din urmă
  • 33 | Goluri
    GOOOOL Gaz Metan Mediaș! Curtean deschide scorul pentru gazde cu un șut din prima, din centrul careului, după p centrare de pe dreapta la care Dan Roman i-a lăsat excelent mingea
  • 29 | Faze meciGAZ METAN
    Ploaie de centrări în careul botoșănean, venite de pe dreapta atacului medieșenilor, dar apărarea echipei lui Leo Grozavu rezistă și respinge de fiecare dată
  • 25 | Faze meciGAZ METAN
    Quenten preia frumos și pătrunde în careu, apoi șutează cu stângul, dar mingea e blocată de Muth, prin alunecare. Botoșănenii cer penalty, reclamând că fundașul gazdelor a jucat balonul cu mâna
  • 22 | OcaziiGAZ METAN
    Șansă de gol și pentru gazde! Zaharia a centrat de pe dreapta, iar Dan Roman a deviat discret, cu exteriorul, către colțul scurt, însă portarul Curileac a fost atent și a reținut
  • 17 | OcaziiGAZ METAN
    Ocazie pentru FC Botoșani! Roussel a primit în careu și a șutat pe jos, către colțul lung, dar portarul Pleșca a plonjat și a respins în corner
  • 15 | Faze meciGAZ METAN
    Gazdele au avut o lovitură liberă periculoasă, de lângă colțul drept al careului advers, dar apărarea botoșăneană a reușit să respingă
  • 9 | Faze meciGAZ METAN
    Botoșănenii încearcă să țină de minge, pentru a le tăia avântul gazdelor. Oaspeții pasează și încearcă să împingă jocul în jumătatea adversă de teren practicând un joc de posesie
  • 5 | OcaziiGAZ METAN
    Ratare pentru medieșeni! Tahar a primit mingea în careu, dar șutul său, din centrul suprafeței de pedeapsă, a trecut peste poarta lui Curileac
  • 4 | OcaziiGAZ METAN
    Semi-ocazie pentru Gaz Metan! Gazdele au o primă fază de poartă. Ciprian Petre primește o minge lungă și îi așează cu capul lui Zaharia, care șutează din prima, din unghi, dar alături de poartă
    Fluier de start al meciului dintre Gaz Metan Mediaș și FC Botoșani, din etapa a 18-a a Ligii 1
Leo GrozavuFC BOTOŞANI

VIDEO Gaz Metan - FC Botoşani 1-1. Al treilea meci la rând în deplasare fără înfrângere pentru moldoveni

Gaz Metan Mediaș și FC Botoșani au remizat, scor 1-1, în primul meci al zilei de sâmbătă, în etapa a 18-a din Liga 1.

Alexandru Curtean a deschis scorul pentru gazde (33), în timp ce pentru oaspeți a egalat Attila Hadnagy (73).

Botoşaniul rămâne cu gândul la cupele europene, după ce a plecat neînvinsă de la Mediaş. Gazdele au avut primele ocazii, prin Zaharia (4) și Tahar (5), dar niciunul nu a prins poarta lui Curileac. Trupa lui Leo Grozavu a replicat prin Roussel (17), dar Pleşca a fost la datorie. Dan Roman putea puncta spectaculos, cu exteriorul, la capătul unei centrări a lui Zaharia, dar goalkeeper-ul oaspeților a fosta atent și a reținut de la colțul scurt (22). Ardelenii au deschis scorul în minutul 33, prin Curtean, după o fază colectivă de excepţie.

În repriza a doua, Curileac a respins şutul lui Ciprian Petre, din poziţie excelentă (70). Peste 3 minute a venit golul egalizator al botoșănenilor, reuşit de Hadnagy - intrat la pauză - la capătul unei scheme reușite la o lovitură liberă de pe dreapta.

Botoșănenii bifează al treilea meci la rând în deplasare fără înfrângere, după victoriile de la Chiajna, cu Viitorul și de la Târgu Jiu, cu Pandurii. De partea cealaltă, medieșenii au bifat și ei al doilea meci consecutiv în care nu pierd în campionat.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat