profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
Mihai Pintilii, declarație savuroasă despre un jucător de la FCSB: ”El și când stă aleargă!”

Schimbări
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+7 | Final repriza 2
    FINAL. Petrolul - CSU CRAIOVA 0-1. Oltenii s-au impus grație lui Ivan, care a marcat în minutul 2. Oaspeții au rămas în 10 după ce Zlatinski a fost eliminat, dar nu au avut emoții în privința victoriei. Ambele echipe puteau primi câte un penalty.
  • 90+5 | Cartonaşe Galbene
    BENGA pentru un clinci cu Acka
    ACKA pentru un clinci cu Benga
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    OLTENII AU RĂMAS ÎN 10! ZLATINSKI A FOST ELIMINAT! Mijlocașul a primit cartonaș galben pentru că a întârziat repunerea unei mingi de la margine și, pentru că era al doilea, a fost trimis la cabine
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 5 minute
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    MOUSSA pentru un fault asupra lui Mateiu
  • 88 | OcaziiPetrolul
    OCAZIE PETROLUL. Zoubir a centrat de pe dreapta și Farina, de lângă Nuno Rocha, s-a retras puțin și a reluat cu capul, puțin pe lângă poartă
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Curelea, a intrat HERGHELEGIU
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    MATEIU pentru proteste, după ce Curelea a fost prins în ofsaid.
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Beța, a intrat VARGA
  • 68 | OcaziiPetrolul
    PLOIEȘTENII PUTEAU PRIMI UN PENALTY! Farina a luat o fază pe cont propriu, a croșetat printre fundașii oltenilor, după care a fost blocat de Vătăjelu în momentul șutului. Numai că jucătorul oltenilor l-a lovit pe Farina în piciorul drept, care a dat pe deasupra mingii
  • 60 | OcaziiPetrolul
    OLTENII PUTEAU PRIMI PENALTY. Bawab a intrat în careu dar a fost faultat clar de Benga, care i-a pus piedică, dar Marcel Bârsan a făcut semn că jocul poate continua.
  • 58 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Ivan, a intrat BĂLUȚĂ
  • 57 | Faze meciPetrolul
    Andrei Ivan s-a prăbușit și a făcut semn că nu mai poate continua după ce acuză probleme ca urmare a unui sprint. Dar totul se trage de la acel fault al lui Porret
  • 57 | Cartonaşe GalbenePetrolul
    Marinescu a șutat bine, din afara careului de 16 metri, dar Bălgrădean a plonjat și a respins în față.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    ZLATINSKI pentru un fault asupra lui Mateiu
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    FAUGH-PORRET pentru că l-a călcat pe Ivan. Fundașul stânga al ploieștenilor putea fi chiar eliminat pentru că a intrat cu talpa pe piciorul adversarului
  • 52 | Faze meciPetrolul
    Nepomuceno a primit o minge la marginea careului de 16 metri, lateral stânga, a intrat în careu, după care a șutat printre picioarele lui Achim, dar Bălgrădean a fost pe fază.
  • 51 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit kay, accidentat, probleme musculare, a intrat ACKA
  • 48 | Faze meciPetrolul
    Marinescu a șutat din afara careului, dar pe lângă poarta lui Bălgrădean.
    A început repriza a doua
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | OcaziiPetrolul
    PLOIEȘTENII AU CERUT PENALTY! În careul oltenilor, Farina i-a trimis cu capul lui Moussa, care a căzut de lângă Popov și a cerut insistent lovitură de la 11 metri. Arbitrul Marcel Bîrsan a făcut semn ca jocul să continue. Decizie corectă.
  • 41 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Peteleu, care nu a acuzat probleme medicale, a intrat FARINA
  • 22 | OcaziiPetrolul
    Nepomuceno a executat o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, lateral dreapta și mingea a trecut puțin pe lângă stâlpul din dreapta porții unui Bălgrădean care era bătut.
  • 14 | OcaziiPetrolul
    Bawab a intrat în careu, a pus mingea jos, a trecut leger de Petelu după care din câțiva metri a șutat la poartă, dar Genev a acordat corner.
  • 12 | Faze meciPetrolul
    Popov a șutat pe poartă, sub transversală, dar pe direcția lui Pecanha, care a reținut.
  • 2 | Faze meci
    Andrei Ivan (18 ani) a marcat al doilea gol al său pentru olteni, după ce a punctat și în etapa precedentă
  • 2 | Goluri

GOOOOOL CSU CRAIOVA; 0-1, ANDREI IVAN. Mijlocașul a plecat într-o cursă solitară pe partea dreaptă, a intrat în careu și deși în fața sa se afla Benga, Ivan a șutat la colțul lung iar Pecanha a privit cum balonul intră în plasă.

A început partida. Lovitira de start le-a aparținut gazdelor. Din păcate, gazonul se prezintă în condiții execrabile.

VIDEO Petrolul - CSU Craiova 0-1. Oltenii, la al treilea succes consecutiv

CSU Craiova a câştigat a treia partidă consecutivă în Liga 1. Pe terenul Petrolului, atacantul de 18 ani, Andrei Ivan, a deschis scorul după doar două minute. Jucătorul şi-a trecut în cont astfel, al doilea gol consecutiv, după ce în etapa trecută a inscris si cu CSMS Iaşi.

Replica gazdelor a venit abia în minutul 22, din lovitura libera a lui Nepomuceno. Ploieştenii au cerut un penalty înainte de pauză, dar Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue. Arbitrul nu le-a acordat nici oltenilor lovitură de la 11 metri în repriza a doua, când Bawab a fost faultat de Benga. Centralul nu a văzut nici faultul lui Vătăjelu asupra lui Farina. Oltenii au terminat partida în zece, după ce Zlatinski a primit al doilea galben pentru tragere de timp. CSU Craiova s-a impus cu 1-0 si a strâns 15 puncte, în timp ce Petrolul rămâne ultima în clasament, cu doar două puncte.

Pentru CSU Craiova urmează deplasarea de miercuri din ”saisprezecimile” Cupei României, cu SC Bacău, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 16.30. În aceeași fază a competiției, Petrolul joacă împotriva Unirii Tărlungeni, tot miercuri, de la ora 20:00.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...