Finalul partidei
90 |
Meciul este prelungit cu 5 minute
86 |
Costea trage din careu după un șut-centrare deviat al lui Maftei, însă puțin pe lângă poarta adversă
83 |
Roșu este lăsat liber în afara careului, dar Felgueiras este pe fază și respinge în corner șutul acestuia
73 |
CFR are o repriză modestă și nu mai reușește să pună probleme echipei lui Marius Șumudică, care pare mulțumită cu o remiză
53 |
Deac centrează în careu și Negruț reia cu pământul, dar Rîmniceanu reușește să rețină
37 |
Chiajna are o posesie mai bună, dar nu reușește să pună în pericol poarta adversă
31 |
Bucurică este avertizat pentru un fault la Deac
30 |
CFR continue să domine și șutul puternic al lui Negruț, din afara careului, este deviat în corner
28 |
Ogbu șutează periculos din careu, dar execuția sa se duce doar în plasa laterală
27 |
Monroy vede și el cartonașul galben
19 |
Negruț trage din afara careului, dar Rîmniceanu este pe fază și reține balonul
18 |
GOOOL CFR !!! Corner pentru gazde, Maftei se desprinde din marcajul lui Melinte și înscrie printr-o lovitură de cap plasată, din careu
12 |
INFO: Suspendat, portughezul Cadu urmărește meciul de la tribuna oficială
10 |
Rui Pedro este avertizat pentru un fault din spate la Dima
8 |
Duel echilibrat în Gruia, cele două echipe își împart perioadele de posesie, dar fără să producă deocamdată ocazii de gol

Video rezumat: CFR Cluj - Concordia

VIDEO CFR Cluj - Concordia 1-1. Serediuc a adus un punct pentru echipa lui Marius Șumudică

Cu patru etape înainte de finalul campionatului, CFR Cluj nu dă semne de revenire. Cea mai titrată echipă din România din ultimii zece ani a remizat pe propriul teren, 1-1 cu Concordia Chiajna.

Gazdele au început bine și în minutul 18 Maftei a deschis scorul, după un corner, la primul şut pe poartă al echipei lui Miriuţă. CFR a dominat şi începutul reprizei a doua, iar Negruţ putea să dubleze avantajul echipei sale.

Deac l-a faultat apoi în careu pe Florea şi arbitrul nu a stat pe gânduri. Serediuc l-a învins pe Felgueiras de la punctul cu var, iar scorul a devenit 1-1 la Cluj.

Portarul ardelenilor şi-a salvat echipa la şutul periculos al lui Roşu, însă de cealaltă parte, Florin Costea a fost faţă în faţă cu golul victoriei, dar şutul său a fost deviat şi meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

În următoarea etapă, CFR joacă pe terenul lui Dinamo, în timp ce formația pregătită de Marius Șumudică are meci la Chiajna cu Gaz Metan.