Universitatea Cluj v Politehnica Iasi - Romanian Superliga, Cluj-Napoca - 03 Sep 2023
”U” Cluj - Poli Iași, 16:45, Live Video, pe Digi Sport 1. Ovidiu Sabău nu mai vrea pași greșiți! Echipele de start
Antrenorul din SuperLiga care amenință cu plecarea: ”Sunt dispus să plec”
Luca Mihai / Foto: captură Facebook -@catalin sarmașan
Exclusiv ”Nu îmi aduc aminte ce s-a întâmplat. Am plâns”. Luca Mihai a vorbit despre accidentarea horror suferită

• 90+4 | Goluri
    GOOOOOOL ASA! GOOOOOOOL Hora! Mijlocaşul oaspeţilor transformă lovitura de pedeapsă
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Panagopoulos e avertizat pentru proteste
  • 90+3 | Penalty-uriU CLUJ
    Penalty pentru oaspeţi. Hora scoate uşor o lovitură de pedeapsă după un duel aerian cu Skvorc
  • 90+2 | OcaziiU CLUJ
    Bumba scoate o minge de pe partea stângă la Mureşan, dar acesta nu nimereşte cadrul porţii cu un şut din careul de 16 metri
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Sepsi este avertizat după un fault de la spate făcut asupra lui Kovacs
  • 88 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye trage puternic de la 20 de metri, după o respingere greşită a gazdelor, dar nimereşte bara stângă a porţii lui Panagopoulos
  • 83 | Schimbări
    Voiculeţ îi lasă locul pe teren lui Gorobsov
  • 78 | Faze meciU CLUJ
    Bumba a disputat 14 partide în acest sezon: a marcat trei goluri şi a furnizat două pase decisive
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOOL ASA! GOOOOOOL Bumba. Voiculeţ centrează în forţă, în faţa porţii şi Bumba marchează de la şase metri, acolo unde a ajuns nemarcat
  • 75 | Faze meciU CLUJ
    Lovitură liberă pentru gazde: Stăncioiu iese pe centrare, dar bâlbâie mingea în careu, dar Mengolo nu profită, în duelul cu doi adversari şi, până la urmă Stăncioiu prinde mingea
  • 70 | Schimbări
    Manolov e înlocuit de Axente
  • 70 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye şutează de la marginea careului, dar execuţia mijlocaşului oaspeţilor trece peste poarta lui Panagopoulos
  • 69 | OcaziiU CLUJ
    Bumba şutează printre picioarele unui adversar, de la 20 de metri, dar mingea trece puţin pe lângă poarta gazdelor
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Bumba este avertizat
  • 65 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye trage în forţă, mingea este respinsă de Panagopoulos până la Manolov. Acesta scoate la Voiculeţ, care trage din prima pe lângă poartă, de la 11 metri
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Mengolo simulează în careul oaspeţilor într-un duel cu Feussi şi primeşte cartonaşul galben
  • 52 | Faze meciU CLUJ
    Golul lui ASA a fost al patrulea înscris împotriva Universităţii Cluj, în toate competiţiile
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză
  • 45+1 | OcaziiU CLUJ
    Contraatac periculos al oaspeţilor: N`Doye îi pasează pe culoar lui Goga, în spatele apărării gazdelor, în careul de 16 metri, dar fostul jucătorul al Clujului este blocat la limită de Panagopoulos
  • 45 | OcaziiU CLUJ
    Gabi Mureşan pătrunde pe partea stângă, îl driblează uşor pe Svorck, dar şutul său la colţul scurt se duce în plasa laterală
  • 37 | Schimbări
    Kovacs i-a luat locul lui Zijler
  • 36 | Faze meciU CLUJ
    Manolov îi aşează cu capul o minge lui Hora, la marginea careului, dar execuţia din prima a mijlocaşului oaspeţilor trece peste poarta lui Panagopoulos
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOOOL ASA! GOOOOOOOL N`Doye! Mijlocaşul oaspeţilor a executat penalty-ul în forţă şi a deschis scorul
  • 21 | Cartonaşe Roşii
    Gravenberch este eliminat după intervenţia asupra lui Hora
  • 21 | Penalty-uriU CLUJ
    Penalty pentru oaspeţi! Hora driblează doi jucători scurt şi este faultat în careu de Gravenberch. Colţescu a acordat penalty şi l-a eliminat pe fundaş
  • 18 | Faze meciU CLUJ

ASA a obţinut 10 puncte în deplasare în acest sezon, înregistrând două victorii, patru egaluri şi trei înfrângeri

• 13 | Faze meciU CLUJ
    Dorin Goga a evoluat pentru Universitatea Cluj în perioada 2003-2008 şi a marcat 49 de goluri în Liga I pentru ardeleni
  • 10 | Faze meciU CLUJ
    Gabi Mureşan a executat în forţă o lovitură liberă de la 30 de metri, obţinută de Dorin Goga, dar mingea a trecut mult peste poarta gazdelor
  • 5 | Faze meciU CLUJ
    Mengolo a primit o minge în faţă de la Feussi, de la câţiva metri, şi a avut nevoie de îngrijiri medicale
  • 3 | Faze meciU CLUJ
    ASA nu a mai bătut-o pe Universitatea Cluj din mai 2010, atunci când cele două echipe evoluau în Liga II şi mureşenii se impuneau cu 2-1
Liviu CiobotariuASA TG. MUREŞ

VIDEO U Cluj - ASA Tg. Mureş 0-3. Colţescu a dictat două penalty-uri şi o eliminare

ASA Târgu Mureş a urcat pe podiumul din Liga I după o victorie la scor pe Cluj Arena.

În minutul 21, Hora a forţat pătrunderea în careul advers şi a fost faultat de Gravenberch. Centralul Colţescu l-a eliminat pe olandez şi a arătat lovitura de pedeapsă, transformată de N`Doye, ajuns la şaptelea gol al sezonului.

Pe finalul reprizei, Gabi Mureşan a fost aproape de desprindere, dar a nimerit plasa laterală. Cu un sfert de oră înainte de final, Voiculeţ a centrat în forţă în faţa porţii iar Bumba, intrat pe teren în repriza a doua, a dus scorul la 2-0. N`Doye a tras puternic de la 20 de metri, dar a nimerit bara.

Ultimul cuvânt l-au avut tot oaspeţii, care au scos o nouă lovitură de pedeapsă, prin Hora în prelungiri. Acelaşi mijlocaş a executat şi a stabilit scorul final U Cluj - ASA 0-3, iar mureşenii au învins din nou "şepcile roşii" după 5 ani de pauză.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”