Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
Screenshot 2023-11-06 204621
Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani - Dinamo 2-1
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

PanduriiPandurii
2 - 1
FC BotoșaniFC Botoșani
15 octombrie 2016, ora 18:00
Pandurii Pandurii
FC Botoșani FC Botoșani
    Final de meci la Severin! Pandurii se impun cu 2-1 și urcă pe loc de play-off!
  • 90+2 | Faze meciPandurii
    Țucudean scapă din nou singur spre poarta moldovenilor însă se încurcă în minge.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii! Iese Herea și intră Bunoza.
  • 87 | Faze meciPandurii
    Munteanu șutează bine de la marginea careului de 16 metri însă Iliev este la post și reține.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Răuță primește și el cartonașul galben!
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Burcă vede cartonașul galben!
  • 74 | Goluri
    Goooooollllll Botoșani!!! Gol Târnovan! Fostul jucător al Stelei îl învinge pe Lazar cu un șut din apropierea punctului de la 11 metri.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani! Iese Roman și intră Moruțan!
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii! Iese Valentin Alexandru și intră Voiculeț!
  • 70 | OcaziiPandurii
    Țucudean ratează șansa de a face 3-0. Atacantul scapă singur spre poarta adversă însă întârzie șutul, încearcă apoi o pasă care este însă prinsă de Iliev.
  • 68 | OcaziiPandurii
    Barbosa trimite periculos cu capul însă mingea este respinsă de Lazar.
  • 67 | OcaziiPandurii
    Bară pentru Pandurii!! Herea lovește bara după o lovitură de cap, centrarea a venit de la Sânmărtean.
  • 66 | Schimbări
    Prima schimbare la Pandurii! Iese Antal și intră Munteanu!
  • 57 | Goluri
    Goooollll Panduriii!!! Gooollll Țucudean!!! Atacantul gorjenilor scapă singur spre poarta moldovenilor și-l învinge fără probleme pe Iliev cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 49 | OcaziiPandurii
    Ocazie uriașă pentru Pandurii! Herea îl găsește singur în careu pe Țucudean care șutează însă peste poarta lui Iliev de la aproximativ 10 metri.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Roman vede cartonașul galben!
    Schimbare la Botoșani! Iese Ichim și intră Barbosa!
    A început repriza secundă! Botoșani a avut lovitura de start!
    Pauză la Severin! Pandurii conduce cu 1-0 prin golul marcat de Herea.
  • 42 | Schimbări
    Prima schimbare la Botoșani! Iese Greu și intră Târnovan!
  • 39 | Faze meciPandurii
    Pandurii scapă pe contraatac însă Valentin Alexandru șutează dezamăgitor de la aproximativ 25 de metri.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Pleașcă vede cartonașul galben!
  • 30 | Goluri
    Gooooolllll Panduriiii!!! Herea transformă fără probleme lovitura de la 11 metri!
  • 29 | Penalty-uriPandurii
    Penalty pentru Pandurii! Antal este faultat în careu de Vașvari iar centralul dictează lovitură de la 11 metri!
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Țucudean vede și el cartonașul galben.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Popovici vede primul cartonaș galben al jocului!
  • 16 | OcaziiPandurii
    Pandurii scapă pe contraatac prin Antal! Acesta centrează bine pentru Țucudean care dă însă pe lângă minge!
    Bară pentru Botoșani! Dimitrov centrează foarte bine pentru Matulevicius a cărui lovitură de cap lovește bara porții lui Lazar!
  • 13 | Faze meciPandurii
    Grecu câștigă un duel cu Dimitrov, centrează bine în careu pentru Valentin Alexandru însă mingea este respinsă de fundașii adverși.
  • 7 | OcaziiPandurii

Ocazie importantă pentru Pandurii! Antal rămâne singur cu portarul advers dar își face pașii greșit și mingea trimisă de el se duce pe lângă poartă.

• 5 | Faze meci
    Cele două echipe au început jocul prudent și nu au reușit să-și creeze vreo ocazie de gol!
    A început partida! Pandurii a avut lovitura de start!

Pandurii - FC Botoșani 2-1. Gorjenii se impun și urcă pe loc de play-off

Pandurii a reușit prima victorie după trei etape. Gorjenii au învins-o pe FC Botosani la Severin, cu 2-1, și și-a luat revanșa pentru eșecul suferit în ultima întâlnire cu moldovenii.

Oaspeții au avut prima ocazie după un sfert de oră, când Matulevicius a trimis în bară. 15 minute mai târziu, Pandurii a primit penalty. Vașvari l-a faultat pe Antal în careu, iar Herea a transformat fară probleme lovitura de la 11 metri.

Țucudean a ratat o ocazie uriașă în minutul 40, când a trimis peste poartă din 10 metri. Fostul stelist și-a luat revanșa, însă, în minutul 57.

Tot un fost jucător al roș-albaștrilor a reușit golul de onoare pentru Botosani. Târnovan a marcat în minutul 74, iar partida s-a încheiat 2-1 pentru Pandurii.

FC Botoșani a suferit a treia înfrângere în deplasare sezonul acesta.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)