Adio, Brighton? Philip Otele se luptă cu alți 15 fotbaliști pentru transferul în Premier League
Ioan Varga i-a ”fixat” obiectivele lui Dan Petrescu la CFR Cluj: ”Are obligația”
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
Exclusiv Marius Șumudică a primit o ofertă, cu doar o zi înaintea oficializării despărțirii lui Cristiano Bergodi de Rapid

1 - 0
ACS Poli TimișoaraACS Poli Timișoara
9 decembrie, ora 20:00, Digi Sport 1
ACS Poli Timișoara ACS Poli Timișoara
    Final de meci. CFR Cluj şi-a consolidat primul loc în clasamentul Ligii după victoria cu 1-0 contra lui ACS Poli Timişoara.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Artean a primit şi el "galbenul".
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Arlauskis a primit cartonaşul galben pentru trageri de timp.
  • 89 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Djokovic este înlocuit de Laurenţiu Rus.
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la ACS Poli. Vaşvari a fost înlocuit de Abraw.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Camora i-a lăsat locul lui Peteleu.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Sebastian Mailat a intrat în locul lui Adrian Păun.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Denis Haruţ a primit şi el galben la prima fază în care a fost implicat.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la ACS Poli. Bârnoi i-a lăsat locul lui Haruţ.
  • 69 | Faze meci
    Ocazie CFR Cluj! Centrarea şutată a lui Cristian Manea nu a fost ajunsă de Billel Omrani, spre disperarea lui Dan Petrescu.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la ACS Poli. Cătălin Doman este înlocuit de Ivan Curjuric.
  • 64 | Faze meci
    Golul marcat de Billel Omrani a fost anulat corect pe motiv de ofsaid.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Hoban a fost şi el avertizat.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Alin Şeroni a primit cartonaşul galben.
  • 50 | Ocazii
    Ocazie CFR Cluj! Billel Omrani a trecut pe lângă 2-0, însă Straton s-a opus la reluarea sa din careul mic.
    A început repriza a doua a partidei dintre CFR Cluj şi ACS Poli Timişoara.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Cluj. CFR o conduce cu 1-0 pe ACS Poli graţie unui gol marcat înainte de pauză.
  • 45+1 | Goluri
    Gooool CFR Cluj! Paulo Vinicius a deschis scorul cu o lovitură de cap care l-a lăsat fără replică pe Straton.
  • 45 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! Damian Djokovic a ratat şi el şansa de a deschide scorul.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Octavian Drăghici a primit şi el cartonaşul galben.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Damian Djokovic a primit cartonaşul galben pentru un fault dur în marginea careului timişorenilor.
  • 34 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! O nouă şansă de gol irosită de Păun, al cărui şut a fost respins în faţă de Straton.
  • 30 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! Încă o fază periculoasă a clujenilor. Şutul lui Păun a fost respins excelent de Straton, în corner.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Ciprian Deac a primit cartonaşul galben pentru simulare la o fază la care a solicitat penalty,
  • 16 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! Billel Omrani a reluat periculos cu capul, însă nu a reuşit să deschidă scorul în Gruia.
  • 12 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! Şutul lui Djokovic de la 20 de metri a fost respins în corner de Straton.
  • 8 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR Cluj! Mario Camora, lansat de Omrani, a fost blocat de portarul Cătălin Straton.
    A început partida de la Cluj, dintre CFR şi ACS Poli Timişoara, precedată de un moment de reculegere în memoria Regelui Mihai. În Gruia este prezent şi selecţionerul României, Cosmin Contra.
Ionuț PopaACS Poli Timișoara

VIDEO CFR Cluj - ACS Poli Timişoara 1-0. A cincea victorie consecutivă a liderului

CFR Cluj este campioana de iarnă a Ligii 1. Ardelenii au învins-o pe ACS Poli Timişoara şi au răzbunat eşecul suferit în meciul tur.

Djokovic a avut două ocazii uriaşe, dar Straton a intervenit de fiecare dată perfect. Portarul echipei viola nu a mai avut ce face la lovitura de cap a brazilianului Vincius, din prelungirile primei reprize. Dan Petrescu a trăit la intensitate maximă fiecare ocazie a jucătorilor săi - s-a aşezat în genunchi după o fază în care Omrani nu a ajuns la minge.

Mult mai calm a fost Ionuţ Popa. Nu s-a putut bucura şi de un gol al lui Poli, care a pierdut cu 0-1. CFR a rămas fără înfrângere pe teren propriu. Mai are de disputat în 2017 doar meciul cu CS U Craiova, in deplasare.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...