Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Gaziantep FK v Kayserispor - Turkish Super Lig
Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc

• 90+5 | Cartonaşe Galbene
    Datkovic este avertizat pentru un fault făcut la marginea careului.
  • 89 | OcaziiAstra
    Gazdele au cerut penalty după ce Ioniță a căzut în careu după un duel cu Mateiu.
  • 85 | Schimbări
    Roman a intrat în locul lui Gustavo.
  • 81 | Schimbări
    Burlacu intră în locul lui Spahija.
  • 79 | Goluri
    GOOOOOOOL ASTRA!!!!! GOOOOOOL DANDEA!!!!!! Jucătorul gazdelor a reluat puternic, sub bară, după un corner al giurgiuvenilor executat de Balaure.
  • 77 | Schimbări
    Datkovic intră în locul lui Popov.
  • 75 | Schimbări
    Lazar intră în locul lui Marquinhos
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Spahija a fost avertizat în urma incidentului.
  • 73 | Cartonaşe Roşii
    Iliev este eliminat, după ce l-a lovit cu piciorul pe Spahija, într-un moment în care mingea se afla în mâinile portarului.
  • 70 | OcaziiAstra
    Le Tallec șutează slab din careu, după o greșeală a defensivei oltenilor.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Ioniță a primit un cartonaș galben, după o intrare la intimidare asupra lui Martic.
  • 64 | Schimbări
    Moise intră în locul lui Mrzljak.
  • 62 | OcaziiAstra
    Mitriță îi pasează lui Băluță la marginea careului, dar șutul acestuia este respins greu în corner de Iliev.
  • 61 | Faze meciAstra
    Mitriță a executat o lovitură liberă de la aproximativ 30 de minute, dar mingea a trecut peste poarta gazdelor.
  • 52 | Schimbări
    Butean intră în locul lui Radunovic.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOOL CRAIOVA!!!!! GOOOOOL GUSTAVO!!!! Mitriță trimite perfect în fața porții, iar Gustavo înscrie cu un șut care nu i-a dat nicio speranță lui Iliev.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Dandea a fost avertizat după un fault dur făcut asupra lui Mateiu.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 35 | OcaziiAstra
    Gustavo a pătruns în flancul drept și a șutat puternic în diagonală, dar Iliev a respins spectaculos.
  • 17 | OcaziiAstra
    OCAZIE URIAȘĂ pentru Craiova! Băluță îi pasează perfect în interiorul careului lui Mitriță, dar șutul puternic trimis de acesta din poziție perfectă e scos superb de Iliev.
  • 8 | Goluri
    GOOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOOL IONIȚĂ!!!! Decarul Astrei înscrie cu un șut superb, din prima, de la marginea careului.
  • 5 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOL CRAIOVA!!!! GOOOOOOL GUSTAVO!!!!! Jucătorul oltenilor deschide scorul cu a șaptea reușită din acest campionat. Gustavo transformă fără probleme lovitura de la 11 metri.
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Polczak este avertizat după penalty-ul comis.
  • 3 | Penalty-uriAstra
    Penalty pentru Craiova, după ce Polczak îi faultează în careu pe Gustavo.
Devis MangiaCS U Craiova

VIDEO Astra - CS U Craiova 2-2. Șansă mare ratată de olteni! Gazdele au egalat în inferioritate numerică

Astra a salvat un punct în inferioritate numerică în faţa lui CS U Craiova, dar partida de la Giurgiu a început rău pentru echipa lui Edi Iordănescu, antrenorul suspendat, care a privit meciul de la tribuna oficială.

După nici trei minute, Gustavo a fost faultat în careu de polonezul Polczak şi tot brazilianul a transformat lovitura de la 11 metri. Egalarea a venit rapid, după super-golul reuşit de Alexandru Ioniţă.

Până la pauză, bulgarul Iliev le-a salvat pe gazde în două rânduri, la şuturile expediate de Mitriţă şi de Gustavo. Tot brazilianul i-a adus din nou în avantaj pe olteni, la trei minute de la reluare, cu al optulea său gol stagional.

Portarul Astrei, Iliev, nu şi-a putut stăpâni nervii la faultul lui Spahija şi a fost eliminat, dar Dandea a egalat, în inferioritate. Pe final, Astra a cerut penalty la căderea în careu a lui Ioniţă, în duel cu Mateiu, dar partida s-a încheiat 2-2.

Deşi n-a mai câştigat de şapte etape, Astra rămâne pe ultimul loc de play-off, în timp ce Craiova este pe poziția a treia.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano