S-a terminat meciul!
90+5 |
Datkovic este avertizat pentru un fault făcut la marginea careului.
89 |
Gazdele au cerut penalty după ce Ioniță a căzut în careu după un duel cu Mateiu.
85 |
Roman a intrat în locul lui Gustavo.
81 |
Burlacu intră în locul lui Spahija.
79 |
GOOOOOOOL ASTRA!!!!! GOOOOOOL DANDEA!!!!!! Jucătorul gazdelor a reluat puternic, sub bară, după un corner al giurgiuvenilor executat de Balaure.
77 |
Datkovic intră în locul lui Popov.
75 |
Lazar intră în locul lui Marquinhos
73 |
Spahija a fost avertizat în urma incidentului.
73 |
Iliev este eliminat, după ce l-a lovit cu piciorul pe Spahija, într-un moment în care mingea se afla în mâinile portarului.
70 |
Le Tallec șutează slab din careu, după o greșeală a defensivei oltenilor.
69 |
Ioniță a primit un cartonaș galben, după o intrare la intimidare asupra lui Martic.
64 |
Moise intră în locul lui Mrzljak.
62 |
Mitriță îi pasează lui Băluță la marginea careului, dar șutul acestuia este respins greu în corner de Iliev.
61 |
Mitriță a executat o lovitură liberă de la aproximativ 30 de minute, dar mingea a trecut peste poarta gazdelor.
52 |
Butean intră în locul lui Radunovic.
48 |
GOOOOOOL CRAIOVA!!!!! GOOOOOL GUSTAVO!!!! Mitriță trimite perfect în fața porții, iar Gustavo înscrie cu un șut care nu i-a dat nicio speranță lui Iliev.
46 |
Dandea a fost avertizat după un fault dur făcut asupra lui Mateiu.
46 |
A început actul secund.
45+1 |
S-a terminat prima repriză.
35 |
Gustavo a pătruns în flancul drept și a șutat puternic în diagonală, dar Iliev a respins spectaculos.
17 |
OCAZIE URIAȘĂ pentru Craiova! Băluță îi pasează perfect în interiorul careului lui Mitriță, dar șutul puternic trimis de acesta din poziție perfectă e scos superb de Iliev.
8 |
GOOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOOL IONIȚĂ!!!! Decarul Astrei înscrie cu un șut superb, din prima, de la marginea careului.
5 |
GOOOOOOOOL CRAIOVA!!!! GOOOOOOL GUSTAVO!!!!! Jucătorul oltenilor deschide scorul cu a șaptea reușită din acest campionat. Gustavo transformă fără probleme lovitura de la 11 metri.
4 |
Polczak este avertizat după penalty-ul comis.
3 |
Penalty pentru Craiova, după ce Polczak îi faultează în careu pe Gustavo.

Video rezumat: Astra - CS U Craiova

VIDEO Astra - CS U Craiova 2-2. Șansă mare ratată de olteni! Gazdele au egalat în inferioritate numerică

Astra a salvat un punct în inferioritate numerică în faţa lui CS U Craiova, dar partida de la Giurgiu a început rău pentru echipa lui Edi Iordănescu, antrenorul suspendat, care a privit meciul de la tribuna oficială.

După nici trei minute, Gustavo a fost faultat în careu de polonezul Polczak şi tot brazilianul a transformat lovitura de la 11 metri. Egalarea a venit rapid, după super-golul reuşit de Alexandru Ioniţă.

Până la pauză, bulgarul Iliev le-a salvat pe gazde în două rânduri, la şuturile expediate de Mitriţă şi de Gustavo. Tot brazilianul i-a adus din nou în avantaj pe olteni, la trei minute de la reluare, cu al optulea său gol stagional.

Portarul Astrei, Iliev, nu şi-a putut stăpâni nervii la faultul lui Spahija şi a fost eliminat, dar Dandea a egalat, în inferioritate. Pe final, Astra a cerut penalty la căderea în careu a lui Ioniţă, în duel cu Mateiu, dar partida s-a încheiat 2-2.

Deşi n-a mai câştigat de şapte etape, Astra rămâne pe ultimul loc de play-off, în timp ce Craiova este pe poziția a treia.