Bălan reia cu capul, din apropierea punctului de la 11 metri. Cobrea reține fără probleme.
Răzvan Oaidă intră în locul lui Laurențiu Buș.
82 |
Tiberiu Serediuc intră în locul lui Mihai Roman.
80 |
Mingea centrată de Cernat, din corner, lovește bara, după ce este deviată de Acsinte, iar, apoi, Bălan nu reușește să-l învingă pe Cobrea, din apropiere.
78 |
Bălan execută aproape perfect o lovitură liberă de la mare distanță. Cobrea a reușit însă să se opună.
76 |
Miron reia cu capul pe lângă poartă, în urma unui corner.
74 |
Daniel Popa șutează de la aproape 30 de metri. Balauru se întinde și reușește să respingă în corner.
72 |
Cernat a intrat în locul lui Căpățână.
68 |
Căpățână șutează din afara careului, fără să-i pună probleme lui Cobrea.
67 |
Popa reia în blocaj centrarea lui Roman.
64 |
Bordeianu șutează mult pe lângă poartă, de la aproximativ 20 de metri.
59 |
Adrian Bălan a intrat în locul lui Trandafirescu.
57 |
Duel dur între Roman și Balauru. Fundașul lui FC Voluntari a ridicat piciorul foarte sus și l-a lovit în cap pe adversarul său.
55 |
Vlad Olteanu a intrat în locul lui Popadiuc.
55 |
Daniel Popa a intrat în locul lui Kuku.
50 |
Moruțan șutează slab din apropiere și nu-i pune probleme lui Balauru, care reține.
46 |
A început repriza secundă.
45+1 |
Pauză la Botoșani. 1-0 pentru gazde.
45 |
Doru Popadiuc șutează de la marginea careului, iar Cobrea reține în doi timpi.
40 |
Niciun eveniment notabil în ultimele minute. Condusă de Botoșani, Voluntari nu este până acum să-și creeze ocazii importante.
32 |
Buş şutează la colţul scurt, din interiorul careului, dar Balauru intervine și respinge în corner.
25 |
Cartonaș galben pentru Răuță.
20 |
Olimpiu Moruțan șutează din întoarcere, de la marginea careului. Balauru reține fără probleme.
18 |
Ionuț Balaur trimite mingea în poartă, dar golul nu este validat. Fundașul se afla în ofsaid.
14 |

Moruțan reia slab o minge trimisă în fața porții de Kuku.

12 |
Ivanovici șutează în blocaj, din interiorul careului.
10 |
Buș trimite o minge înaltă în careu, iar Roman deviază cu capul, pe spate, până în brațele lui Balauru.
7 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOL Botoșani! Olimpiu Moruțan deschide scorul o lovitură de cap din apropiere, după ce Mihai Roman a recentrat în fața porții.

Video rezumat: FC Botoșani - FC Voluntari

VIDEO FC Botoșani - FC Voluntari 1-0. Moldovenii au făcut un pas uriaș spre play-off

FC Botoşani se ţine tare pe poziţii în zona de play-off: a învins-o pe FC Voluntari, cu 1-0, după un gol marcat de acelaşi om care le-a adus victoria moldovenilor cu campioana Viitorul.

Victoria contra ilfovenilor i-a ajutat poe moldoveni să-și consolideze locul al patrulea în Liga 1. Singurul gol a fost marcat după doar şapte minute de Olimpiu Moruţan.

Etapa viitoare, Botoşaniul joacă la Timişoara, iar FC Voluntari are deplasare pe terenul campioanei Viitorul.