FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2023)
Fotbalistul din SuperLigă care ar putea reveni pe gazon după 8 luni de absență
BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”

FC Voluntari FC Voluntari
    Finalul meciului. Mediaș - Voluntari 1-1.
  • 90+3 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE VOLUNTARI! Bălan trage periculos dintr-o lovitură liberă, însă zidul gazdelor deviază balonul în corner.
  • 90+1 | Schimbări
    Schimbare Voluntari: Iese Olteanu, intră Trandafirescu
  • 90 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Bălan lovește greșit balonul cu capul și ratează o șansă importantă de gol.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Tîrcoveanu este avertizat și el.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare Voluntari: Iese Ivanovici, intră Cernat
  • 75 | Goluri
    GOOOL VOLUNTARI! Deac are o incursiune excelentă și trimite în fața porții pentru Bălan, care egalează simplu pentru oaspeți.
  • 72 | Goluri
    GOOOL MEDIAȘ! Golubovic atacă excelent colțul scurt și înscrie după pasa lui Olaru.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Mitic, pentru un fault la Popescu
  • 70 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE MEDIAȘ! Corner pentru gazde, Golubovic deviază foarte bine, însă Mitic trimite în bară din 2 metri, derutat probabil și de ieșirea lui Balauru.
  • 60 | Faze meci
    Jocul a scăzut în intensitate, cele două echipe greșind multe pase la centrul terenului.
  • 47 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE VOLUNTARI! Greab greșește incredibil, balonul lovește transversala, însă Ivanovici nu poate marca din fața porții.
    Schimbare Mediaș: Iese Danci, intră Bic
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize!
  • 43 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE VOLUNTARI! Olteanu e aproape de gol, însă lovitura sa de cap e respinsă de Greab.
  • 41 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    I. Cristea reia cu capul pe lângă buturile lui Balauru.
  • 32 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Curtean trage pe lângă poartă de la distanță.
  • 30 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Novac are o intrare extrem de dură la Olaru, însă scapă inexplicabil de cartonașul galben.
  • 26 | Faze meci
    Jocul s-a mai liniștit, după un început foarte bun. Medieșenii au echilibrat partida și caută să stopeze jocul ofensiv al ilfovenilor.
  • 18 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE MEDIAȘ! Olaru primește pe culoar și are o șansă bună de a înscrie după pasa lui Curtean, însă atacantul gazdelor este blocat de Balauru.
  • 12 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    ÎNCĂ O ȘANSĂ MARE DE GOL PENTRU OASPEȚI! Marius Constantin greșește nepermis, Bălan încearcă să profite, dar șutul său din afara careului trece puțin pe lângă poartă.
  • 6 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE MARE VOLUNTARI! Marinescu preia excelent o pasă a lui Ivanovici, rămâne singur cu portarul, dar trage peste din poziție excelentă.
Claudiu NiculescuFC Voluntari

Gaz Metan - Voluntari 1-1. Oaspeții, aproape să câștige la ultima fază! Meci spectaculos și ocazii mari la Mediaș

Claudiu Niculescu a remizat în primul meci la Voluntari, după ce a refuzat-o pe Dinamo, 1-1 cu Gaz Metan.

Fără noua vedetă a echipei, Lucian Sânmărtean, ilfovenii au dominat în prima repriză, în care au ratat trei ocazii mari, prin Marinescu, Bălan şi Olteanu.
Pustai a mutat perfect în repriza a doua. L-a băgat pe Golubovic în minutul 63, iar bosniacul a deschis scoru pentru Gaz Metan, zece minute mai târziu. Niculescu şi-a ieşit din fire, s-a lovit la mână, şi a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Adrian Bălan i-a readus zâmbetul pe buze trei minute mai târziu, egalând pentru Voluntariu. Acelaşi jucător le putea aduce victoria ilfovenilor în minutul 90, însă partida s-a încheiat 1-1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano