malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
Dan Petrescu / Foto: Sport Pictures
Exclusiv ”A semnat din mașină”. Toate condițiile puse de Dan Petrescu au fost acceptate pe loc

• 90+3 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan! Iulian Cristea egalează printr-o lovitură de cap, din șase metri, în urma unui corner!
  • 89 | OcaziiFC Voluntari
    Gavrilaș respinge cu probleme șutul lui Curtean de la mare distanță.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Laurențiu Marinescu își aduce echipa în avantaj, cu o reluare printre picioarele lui Greab.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Alex Munteanu.
  • 82 | Schimbări
    Curtean a intrat în locul lui Eric.
  • 79 | Faze meciFC Voluntari
    Munteanu încearcă un lob, din interiorul careului, dar mingea se duce pe lângă poartă.
  • 68 | Schimbări
    Bălan intră în locul lui Voduț.
  • 67 | OcaziiFC Voluntari
    Nemarcat, Marinescu reia slab cu capul, din centrul careului, pe direcția lui Greab.
  • 64 | Schimbări
    Laurențiu Marinescu intră în locul lui Florin Cernat.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Trtovac.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daniel Novac.
  • 58 | Faze meciFC Voluntari
    Daniel Novac reia pe lângă poartă, din interiorul careului, fără a-i da emoții lui Greab.
  • 54 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie uriașă ratată de Buziuc! Atacantul Gazului a reluat peste poartă o minge așezată perfect de Buzean!
    A început repriza a doua!
    Alex Munteanu a intrat în locul lui Sikorski.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză!
  • 45+1 | OcaziiFC Voluntari
    Voduț șutează pe direcția lui Greab, din interiorul careului, iar portarul Gazului respinge în Zaharia. Jucătorii Voluntariului au solicitat din nou penalty, considerând că mingea l-a lovit în mână pe apărătorul medieșean.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan! Alexandru Buziuc egalează, cu un șut din unghi, după o gafă a lui Gavrilaș, care a scăpat mingea pe sub el, în poartă.
  • 39 | Faze meciFC Voluntari
    Cristea șutează din afara careului, pe lângă poarta lui Gavrilaș
  • 36 | Faze meciFC Voluntari
    Gazdele solicită penalty, acuzând un henț al lui Rugasevic. Mingea reluată de Ivanovici l-a lovit însă în față pe jucătorul Gazului, care are nevoie de îngrijiri medicale.
  • 35 | Faze meciFC Voluntari
    Popadiuc șutează de la distanță, pe lângă poarta lui Greab.
  • 28 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Mihai Voduț deschide scorul cu un șut la colțul lung, din interiorul careului, după o pasă perfectă primită din partea lui Florin Cernat!
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Aymen Tahar.
  • 22 | Faze meciFC Voluntari
    Sikorski șutează slab, pe lângă poartă, din lovitură liberă.
  • 11 | Faze meciFC Voluntari
    Sikorski șutează pe lângă poartă, din întoarcere, din afara careului.
  • 7 | Faze meciFC Voluntari
    Rugasevic centrează în fața porții, însă Sikorski luftează.
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Costin Lazăr.
    A început meciul! Gazdele au avut lovitura de start.

FC Voluntari - Gaz Metan 2-2. Medieșenii salvează un punct în prelungiri

Meci dramatic în etapa a treia a play-out-ului, între FC Voluntari şi Gaz Metan. Ilfovenii au marcat pentru 2-1 în minutul 86, dar elevii lui Cristi Pustai au egalat în prelungiri şi s-a terminat 2-2.

Fără victorie în primele două etape din play-out, FC Voluntari a deschis scorul cu Gaz Metan după 28 de minute. Veteranul Cernat i-a pasat lui Mihai Voduţ, care şi-a trecut în cont prima reuşită a sezonului.

Buziuc a egalat pentru medieşeni înainte de pauză, ajutat şi de greşeala lui Gavrilaş. A fost al doilea gol în 2017 al atacantului medieşean.

După pauză, Buziuc putea să-şi treacă în cont "dubla", dar a ratat singur cu portarul. La cealaltă poartă, cu câteva minute înainte de final, Marinescu a marcat pentru 2-1.

Când credeau că vor obţine toate punctele, ilfovenii au fost egalaţi din nou. Lucian Cristea a salvat un punct pentru echipa lui Cristi Pustai.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...