0 - 0
Astra logo Astra
15.10.2017, 18:00, Digi Sport 1
90+4 |
Final de meci la Braşov. Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0.
90+3 |
Cartonaş galben primit de Alexandru Stan.
90+3 |
Istvan Fulop este şi el "avertizat".
90 |
Victor Astafei a primit şi el cartonaşul galben.
83 |
Schimbare la Astra. Alexandru Ioniţă este înlocuit de Marquinhos.
72 |
Ocazie Sepsi. Cornerul rezultat l-a găsit pe Damian nemarcat în careul mic al Astrei, însă reluarea jucătorului lui Sepsi nu a nimerit spaţiul porţii.
71 |
Ocazie Sepsi. Stefan Nikolic a ratat cea mai mare ocazie a partidei. Şutul violent al fostului atacant al Stelei a fost respins de sub bară de Iliev.
71 |
Schimbare la Sepsi. Patrick Petre i-a lăsat locul lui Victor Astafei.
69 |
Schimbare la Sepsi. Căpitanul Laszlo Hadnagy este înlocuit de Claudiu Herea.
67 |
Ocazie Astra. Nyuiadzi a fost foarte aproape să marcheze la a doua atingere de balon, însă şutul său a fost reţinut de Miron.
66 |
Schimbare la Astra. Romario Moise i-a lăsat locul lui Nyuiadzi.
62 |
Schimbare la Sepsi. Constantin Grecu este înlocuit de Cristian Dima.
60 |
Schimbare la Astra. Anatole Abang i-a luat locul lui Anthony Le Tallec.
56 |
Stefan Nikolic a primit cartonaşul galben.
48 |
Ocazie Astra. Anthony Le Tallec a scăpat singur cu portarul lui Sepsi, însă a şutat peste poartă.
46 |
Repriza a doua s-a reluat cu opt minute întărziere din cauza noilor probleme cu instalaţia de nocturnă din pauza partidei de la Braşov.
46 |
Probleme din nou la Braşov. Nocturna a cedat din nou, iar startul reprizei secunde se va amâna.
45 |
Final de primă repriză la Braşov. Sepsi şi Astra se află la egalitate, scor 0-0.
38 |
Fostul jucător al Astrei, Cristian Oros, este şi el "avertizat".
33 |
Ocazie Sepsi! Istvan Fulop a scăpat excelent de adversar din preluare şi a rămas singur cu portarul, însă şutul său de la şase metri a fost prea slab pentru a-l învinge pe Iliev.
26 |
Partida de la Braşov, dintre Sepsi şi Astra, s-a reluat după aproximativ 12 minute după ce becurile de la instalaţia de nocturnă au repornit.
25 |
Instalaţia de nocturnă de la stadionul "Tineretului" a cedat, iar partida a fost întreruptă.
24 |
Piotr Polczak a primit şi el cartonaşul galben.
17 |
Ocazie Sepsi! Patrick Petre a ratat prima şansă de gol a meciului. Şutul său din marginea careului de 16 metri a trecut pe lăngă poarta Astrei.
15 |
Istvan Fulop primeşte primul cartonaş galben al partidei.
11 |
Astra e pe locul 4, cu 23 de puncte, înaintea partidei de astăzi şi se va apropia la trei puncte de podium în cazul unei victorii, în timp ce Sepsi Sfântu Gheorghe e pe locul 12, cu zece puncte.
1 |
A început partida dintre Sepsi şi Astra, de la Braşov.

Sepsi - Astra 0-0. Giurgiuvenii rămân la cinci puncte distanţă de podium

Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 0-0, pe Stadionul Tineretului din Braşov, în etapa a 14-a a Ligii I, la capătul unui meci în care instalaţia de nocturnă s-a stins de două ori.

Partida a fost întreruptă în min. 25, pentru aproximativ 12 minute, dar nocturna s-a stins şi în pauza partidei. Probleme cu instalaţia de nocturnă a stadionului din Braşov au fost şi la meciul dintre Sepsi şi FCSB.

Gazdele au avut ocazii de gol prin Patrick Petre (17), Stefan Nikolic (71) şi Răzvan Damian (72).

Astra şi-a creat oportunităţi de gol prin Anthony Le Tallec (48) şi Serge Nyuiadzi (67).

Astra are patru partide consecutive fără victorie, trei egaluri (toate în deplasare) şi un eşec (acasă). Sepsi OSK nu a mai câştigat de şase etape (două egaluri şi patru eşecuri).