Finalul meciului. Sepsi - Voluntari 0-3
90+4 |
Tudorie, avertizat pentru o intrare imprudentă la portarul lui Sepsi, Fejer.
90 |
GOOOL VOLUNTARI! Voduț trimite în fața porții pentru Tudorie, iar fostul stelist înscrie simplu pentru 3-0 și reușește hat-trick-ul la Brașov.
88 |
OCAZIE IMENSĂ PENTRU VOLUNTARI! Gazdele pleacă pe contratac, Voduț rămâne într-o situație ideală de a înscrie, însă trimite în bară, spre disperarea lui Claudiu Niculescu, care nu înțelege ratarea elevului său.
86 |
GOOOL VOLUNTARI! Popadiuc trimite pentru Tudorie, iar fostul atacant al Stelei marchează printr-o lovitură de cap pentru 2-0.
83 |
Schimbare Voluntari: Iese Căpățînă, intră Deac
81 |
Căpățână are o intrare întârziată la portarul advers, pe care îl faultează dur, însă scapă doar cu un cartonaș galben.
76 |
Balauru respinge cu emoții șutul surprinzător trimis de Papsys.
74 |
Schimbare Sepsi: Iese Thiaw, intră Pilibaitis
72 |
Maftei trimite puțin pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă
65 |
Hadnagy trage periculos din careu, dar Balauru reține.
63 |
Thiaw este avertizat pentru proteste
63 |
GOOOL VOLUNTARI! Oaspeții deschid scorul prin Tudorie, care îndeplinește o simplă formalitate după pasa lui Voduț. Gazdele fac un scandal uriaș și cer anularea golului pentru o presupusă poziție de offside.
62 |
Gazdele au o situație de a marca, însă Ursu este semnalizat greșit în offside, în momentul în care trage spre poarta lui Balauru. Reluările demonstrează că jucătorul nou-promovatei a fost oprit incorect.
57 |
Schimbare Voluntari: Claudiu Niculescu forțează victoria și îl introduce pe Voduț în locul lui Răuță.
55 |
Papsys este aproape de un gol superb, dar șutul său nu prinde cadrul porții.
51 |
INFO: Spectatorii prezenți în tribune sunt revoltați de decizia lui Colțescu și scandează "hoții, hoții".
50 |
Dima vede direct cartonașul roșu după o intrare extrem de dură la Marinescu.
48 |
Răuță trage mult peste poartă cu o execuție de la distanță.
36 |
Cernat este avertizat pentru o intrare dură la Dima.
27 |
Claudiu Herea trage periculos din afara careului, iar Balauru reține cu ceva emoții.
19 |
Răuță îl faultează dur pe Astafei și este avertizat.
17 |
Burlacu trimite în careu, fundașii oaspeților ezită, însă Hadnagy trage în blocaj, iar Voluntariul scapă fără gol.
14 |
Hadnagy îi potrivește balonul lui Thiaw, iar acesta trimite puțin pe lângă poartă de la marginea careului.
3 |
Ursu primește o pasă de la Astafei, însă șutează slab din careu, departe de poartă.
2 |
Gazdele au o primă acțiune de atac, prin Thiaw, acesta încearcă să-i paseze lui Hadnagy, rămas liber în careu, însă Balaur este pe fază și trimite în corner.
1 |
Începe meciul de la Brașov, dintre Sepsi și Voluntari.

Video rezumat: Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Voluntari

Sepsi - FC Voluntari 0-3. Tudorie, la primul hat-trick în Liga 1!

ÎN DIRECT la Digi Sport, FC Voluntari s-a impus cu 3-0, în deplasarea cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Gazdele disputei din etapa a 9-a a Ligii 1 au avut marile ocazii ale primei reprize. Șutul senegalezului Thiaw nu a prins spațiul porții, iar Claudiu Herea i-a dat mari emoții lui Balauru.

Jucătorii lui Claudiu Niculescu au primit un ajutor nesperat în minutul 50, atunci când Constantin Dima a fost eliminat pentru o intrare dură la Marinescu.

Ilfovenii au profitat imediat. Voduţ l-a servit ideal pe Tudorie, care a îndeplinit o simplă formalitate. Jucătorii echipei din Sfântu Gheorghe au protestat vehement pentru o presupusă poziție de offside, fără succes însă.

Sepsi putea restabili egalitatea două minute mai târziu, dar Balauru a scos șutul lui Hadnagy. Tudorie a risipit imediat emoțiile deținătoarei Cupei și Supercupei și a semnat dubla, din centrarea lui Popadiuc.

Şi Voduţ a fost aproape de marca, dar bara s-a opus. În schimb, Tudorie nu a ratat din apropiere. Fostul stelist a reușit primul hat-trick din carieră și a ajutat-o pe FC Voluntari să câștige cu 3-0 meciul cu Sepsi.