Final de meci pe Arena Națională! Steaua se impune cu 1-0.
Bourceanu vede cartonașul galben pentru un fault la Poparadu.
84 |
Ultima schimbare la Steaua! A ieșit Boldrin și a intrat Moke.
81 |
Ocazie uriașă pentru Timișoara! Vădrariu centrează de pe partea dreaptă, iar Șeroni trimite cu capul puțin pe lângă poarta lui Niță.
78 |
Prima schimbare la Timișoara! A ieșit Bărbuț și a intrat Mailat.
74 |
Timișoara reușește să marcheze, însă golul este anulat pentru ofsaid. Artean șutează de la aproximativ 20 de metri, însă mingea este deviată în poartă de un Bărbuț, iar centralul consideră că acesta se afla în afara jocului.
68 |
Ocazie pentru Timișoara! Ovidiu Popescu trimite greșit o pasă, care ajunge la Drăghici, șutul acestuia, de la aproximativ 20 de metri, se duce însă peste poarta lui Niță.
65 |
A doua schimbare la Steaua! Iese Achim și intră Enceanu.
61 |
Boldrin vede cartonașul galben pentru un fault la Poparadu.
55 |
Meciul se desfășoară ca-n prima repriză. Steaua domină, dar fără a avea ocazii de a marca.
46 |
Prima schimbare la Steaua! A ieșit Pintilii și a intrat Bourceanu.
46 |
A început repriza secundă! Steaua a avut lovitura de start.
45+1 |
Pauză pe Arena Națională! Steaua conduce cu 1-0.
44 |
Boldrin pasează excelent pentru Adi Popa, însă șutul acestuia, de la marginea careului de 16 metri, se duce peste poarta bănățenilor.
33 |
Gooooolllll Steaua!!! Goooolll Adi Popa!!! De Amorim centrează excelent în careu pentru Adi Popa, care îl învinge pe Straton cu un șut de la aproximativ 12 metri.
28 |
Steaua domină jocul, însă jucătorii lui Reghecampf nu găsesc drumul spre gol.
15 |
Steaua s-a instalat în careul advers, însă, în afară de ocazia lui Boldrin, nu și-a mai creat alte oportunități de a marca.
5 |
Ocazie mare pentru Steaua! Enache îl găsește liber în careul de 16 metri pe Boldrin, însă șutul acestuia, din preajma punctului de la 11 metri, este respins de Straton.
1 |
A început jocul! ACS Poli Timișoara a avut lovitura de start.

Video rezumat: Steaua - ACS Poli

Steaua - ACS Poli 1-0. Roș-albaștrii se impun cu emoții și redevin lideri în Liga 1

Cu doar câteva sute de suporteri în tribunele Arenei Naţionale, Steaua a început în forţă partida cu Timişoara, ultima din liga 1 din 2016.

Boldrin a ratat prima ocazie a meciului. În minutul 33, De Amorim a recuperat foarte bine o minge şi i-a centrat lui Adi Popa, care a deschis scorul.

Bănăţenii puteau egala după o pasă greşită a lui Ovidiu Popescu, dar Drăghici a ratat. Timişoara a marcat golul care putea să le aducă un punct oaspeţilor, dar Marcel Bârsan a anulat reuşita pentru ofsaid.

Echipa lui Ionuţ Popa a mai ratat o ocazie imensă cu zece minute înainte de final. Meciul s-a terminat cu eliminarea lui Bourceanu, care l-a faultat dur pe Neagu.

Steaua termină anul cu 40 de puncte, în timp ce ACS Poli Timişoara rămâne ultima în clasament, cu opt puncte.