Scor la pauză: 0-0
90+3 |
Finalul partidei
90+3 |
GOOOL PANDURII !!! Centrare din banda dreaptă, Breeveld trimite în bară, iar apoi Erico înscrie pentru 0-3
78 |
Di Stefano șutează puternic din apropierea careului, Veselovsky boxează greu în corner
73 |
INFO: La meciul de la Cluj asistă 2.840 de spectatori
70 |
INFO: În ciuda jocului slab al favoriților și al rezultatului nefavorabil, suporterii Universității cântă în continuare, la fel ca în startul partidei
65 |
Elton da Silva trage pe jos de la distanță, reține cu siguranță Veselovsky
63 |
Schimbare Pandurii: Iese Buleică, intră Cristea
55 |
GOOOL PANDURII !!! Di Stefano trimite la întâlnire pentru Dos Santos, care marchează după ce îi ia fața lui Abrudan
52 |
Schimbare U Cluj: Iese Borza, intră Sauvadet
51 |
OCAZIE MARE! Di Stefano trimite bine pentru Șendroiu, care e aproape iar de gol, însă Veselovsky își salvează echipa și respinge
48 |
GOOOL PANDURII !!! Șendroiu rămâne singur cu Veselovsky, iar șutul său este deviat decisiv în proprie poartă de Abrudan
44 |
Proaspăt intrat pe teren, Șendroiu apare și el la finalizare, dar Veselovsky intervine din nou
39 |
Încă o șansă mare de gol pentru oaspeți, la șutul trimis de Di Stefano din afara careului, pe care Veselovsky îl respinge cu dificultate în corner
38 |
Schimbare Pandurii: Iese Shamsin (accidentat), intră Șendroiu
36 |
OCAZIE MARE! Elton da Silva șutează excelent de la 18 metri, balonul lovește însă transversala și cade apoi în teren
33 |
Dos Santos scapă pe contraatac, rămâne singur cu portarul, dar șutul său se duce pe lângă poartă
32 |
Kovacs este avertizat
30 |
Schimbare U Cluj: Iese Lemnaru (accidentat), intră Kovacs
25 |
Oaspeții presează, iar Veselovsky intervine excelent și respinge în corner la șutul din afara careului trimis de Breeveld
22 |
Nistor șutează periculos din careu, pe jos, însă balonul lovește plasa laterală, iar Veselovsky scapă cu fața curată
15 |
Nistor are o incursiune în partea stângă și trimite puternic la colțul lung, dar șutul său nu prinde cadrul porții adverse
5 |
Dos Santos centrează din banda stângă, iar Shamsin este la un pas să înscrie din fața porții, dar nu ajunge la întâlnirea cu mingea
3 |
OCAZIE MARE! Cristocea trimite periculos din lovitură liberă, Abrudan reia din careu, iar apoi Stanca reușește să devieze în transversală, evitând golul

Video rezumat: "U" Cluj - Pandurii

VIDEO "U" Cluj - Pandurii 0-3. Oamenii lui Grigoraș s-au desprins în repriza a doua

Pandurii a intrat în vacanţă cu o victorie la ultima reprezentaţie în Liga 1. Trupa lui Grigoras s-a impus cu 3-0  pe terenul "Șepcilor Roşii", deja salvate de la retrogradare.

U Cluj a avut prima ocazie mare a partidei în minutul 3, când Stanca a respins în bară lovitura de cap a lui Abrudan. În minutul 36, şutul lui Elton da Silva, de la 18 metri, s-a dus în transversală.

Primul gol a venit după 3 minute din repriza secundă, când şutul lui Şendroiu a fost deviat în propia poartă de Abrudan (48). În minutul 55, Dos Santos a dublat avantajul gorjenilor din pasa lui Di Stefano. În al treilea minut al prelungirilor, Breveeld a trimis în bară, iar apoi Erico a stabilit scorul final la Cluj, 0-3.

Pandurii a jucat foarte bine, mai ales în prima repriză, dovedind că și-a revenit sub comanda lui Petre Grigoraș, după ce în etapa trecută gorjenii au făcut spectacol și în fața codașei Corona Brașov, pe care au învins-o cu un categoric 5-0.