Screenshot 2024-01-21 173239
Video Bogdan Andone a criticat arbitrajul după egalul cu Farul: ”Fac din nou un apel!”
gica popescu
Gică Popescu a tras concluziile, după ce Farul a obținut cu greu calificarea în play-off
FOTBAL:FCSB-UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (22.01.2024)
Aflat în cel mai bun sezon al carierei, Darius Olaru a dezvăluit marile sale ambiţii din 2024

FCSB FCSB
    FINAL DE MECI! FCSB a câştigat cu 3-0 la Botoşani şi nu mai poate rata locul 2 la sfârşitul acestui an.
  • 90+3 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 FCSB! Florin Tănase îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, după o degajare a lui Niţă, la care apărarea gazdelor a rămas fără reacţie. "Decarul" oaspeţilor l-a driblat pe Cobrea şi a trimis în poarta goală.
  • 90+2 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Moruţan a ratat şansa de a reduce din diferenţă, fiind blocat în ultimul moment de Nedelcu.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Niţă a primit cartonaşul galben pentru trageri de timp.
  • 79 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Rodriguez a intrat în locul lui Tincu.
  • 72 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Pătrundere frumoasă a lui Moruţan, care a tras la colţul lung, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Niţă.
  • 70 | Schimbări
    Panică în tabăra roş-albaştrilor. Gnohere are probleme la coapsă şi a părăsit terenul. În locul său a intrat Ovidiu Popescu.
  • 69 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Chitoşcă a intrat în locul lui Buş.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Enache a fost avertizat la rândul său, după un duel cu Buş.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Ciaccheri a intrat în locul lui Popa.
  • 58 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 FCSB! Abia intrat pe teren, Florinel Coman a făcut faza din care Dennis Man a dublat avantajul roş-albaştrilor. Gnohere şi Florin Tănase au trecut pe lângă mingea ajunsă în cele din urmă la tânărul atacant venit de la UTA.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la FCSB. Florinel Coman i-a luat locul lui Achim.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Filip, după un duel aerian cu Bordeianu. Jucătorul gazdelor s-a resimţit serios şi a stat câteva secunde bune întins pe gazon.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FCSB conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Gnohere.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 FCSB! Gnohere a deschis scorul în prelungirile primei reprize, cu un şut excelent foarte bine plasat de la marginea careului. Discutabilă, însă, poziţia în care se afla Florin Tănase, cel care i-a pasat francezului.
  • 39 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FCSB! O nou şansă irosită uşor de oaspeţi. Achim nu a putut trimite în poartă din apropiere, după o acţiune foarte bună a lui Enache.
  • 35 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FCSB! Gnohere a ratat cea mai bună şansă a acestei reprize. Şutul său din întoarcere a trecut pe lângă poarta lui Cobrea.
  • 30 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Şansă mare pentru gazde. Daniel Popa a trimis cu capul din apropiere, dar mingea care se îndrepta spre poarta lui Niţă a fost deviată în corner de Enache.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Tincu a primit cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Gnohere.
  • 12 | Schimbări
    Schimbare la FCSB. Nedelcu a intrat în locul lui Bălaşa.
  • 12 | Faze meciFC Botoșani
    Moruţan a finalizat o acţiune personală cu un şut de la marginea careului, dar Niţă nu a putut fi surprins şi a prins fără probleme.
  • 9 | Faze meciFC Botoșani
    Ghinion pentru roş-albaştri. Bălaşa s-a accidentat la genunchi, după un duel cu Moruţan, iar fundaşul echipei lui Nicolae Dică nu a mai putut continua. A părăsit terenul pe targă, iar pentru moment locul său în centrul apărării a fost luat de Pintilii.
  • 7 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie FCSB! Acţiune bună a lui Man, în partea dreaptă, finalizată de Gnohere cu un şut de la aproximativ 15 metri. Execuţia francezului a fost lipsită de forţă şi nici nu a fost foarte bine plasată, iar Cobrea a prins uşor.
  • 2 | Faze meciFC Botoșani
    Primul moment periculos al meciului. Mihai Roman a scăpat pe partea dreaptă, după o pasă a lui Moruţan, dar şutul său a trecut departe de poarta lui Niţă.
    A început meciul. Lovitura de start le-a aparţinut gazdelor.
Nicolae DicăFCSB

FC Botoșani - FCSB 0-3. Succes fără emoţii pentru roş-albaştri, care încheie 2017 pe locul 2

FCSB a câştigat cu 3-0 la Botoşani şi şi-a asigurat locul 2 în Liga 1 până în 2018. Roş-albaştrii au deschis însă scorul după o fază controversată, iar Nicolae Dică l-a pierdut pe Mihai Bălaşa după doar opt minute şi are emoţii în privinţa lui Harlem Gnohere.

Deja cu mari probleme de lot, Dică a primit o nouă lovitură în startul partidei de la Botoşani. Pe un teren aproape îngheţat, Bălaşa a căzut în urma unui duel cu Moruţan şi a fost scos cu targa de pe teren. Fundaşul a suferit o accidentare musculară şi nu va mai juca în acest an.

Patru minute mai târziu, Moruţan l-a testat pe Niţă, după o acţiune personală, însă cea mai mare şansă a primei reprize i-a aparţinut lui Harlem Gnohere. Francezul a tras din întoarcere, dar nu a reuşit să prindă spaţiul porţii. Aproape imediat, Achim nu a putut trimite în plasă după o centrare a lui Enache, pentru ca în prelungiri Gnohere să deschidă scorul.

Cea de-a 12-a reuşită a "Bizonului" în această ediţie de campionat a venit, însă, după un offside nesemnalizat la Florin Tănase.

În repriza a doua, Dică l-a schimbat pe Achim cu Florinel Coman, iar fostul jucător de la Viitorul a făcut imediat faza din care Dennis Man a dublat avantajul roş-albaştrilor.

FC Botosani a mai ratat o ocazie pe final, tot prin jucătorul dorit de FCSB, Olimpiu Moruţan, iar Florin Tănase a închis tabela cu un gol marcat în al treilea minut al prelungirilor, după o degajare a lui Niţă.

S-a terminat 3-0 pentru FCSB, iar FC Botoşani a suferit astfel prima înfrângere pe teren propriu după şapte meciuri.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 17:30 LIVE Fotbal European
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”