Corona Brașov a câștigat Erste Liga: premieră pentru gruparea din România
andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare

• 90+6 | Final repriza 2
    Final de meci, cu timișorenii încercând în van să înscrie. Timișoara bifează al patrulea meci fără gol marcat.
  • 90+5 | Schimbări
    Răzvan Damian îi ia locul lui Barta, în ultimul minut de prelungire al meciului.
  • 90+4 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    Șut peste poartă al lui Olariu, după un contraatac al Coronei.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Vede și Aguirre un cartonaș galben.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Portarul Marc vede și el cartonașul galben, pentru trageri de timp.
  • 90+1 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Șut dezastruos al lui Popovici, mult peste poartă.
  • 90 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    Ocazie imensă pentru bănățeni, după al șaselea corner al echipei lui Velcea. Mingea ajunge în careu la Keita, dar șutul slab al acestuia este resping de Marc, cu ajutorul unui coechipier.
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Neacșa vede al doilea cartonaș galben și, implicit și pe cel roșu, fiind eliminat pentru trageri de timp.
  • 85 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Lovitură liberă pentru Corona Brașov, de la aproximativ 28 de metri, dar Dâlbea șutează în zid.
  • 80 | Schimbări
    Ovidiu Petre părăsește terenul, în locul său intrând Furtado.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Neacșa vede cartonașul galben pentru fault asupra lui Șeroni.
  • 76 | Schimbări
    Jerry Gane îl scoate pe Vranjkovic și îl trimite în teren pe Olariu.
  • 75 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Aguirre îl depășește pe Scutaru, ajunge la marginea careului și, pentru că nu avea cu cine combina, a tras slab la poarta lui Nuno Claro. Mingea a ieșit în aut de poartă.
  • 73 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Marovic centrează în careu, pentru Szekely, dar portarul Marc anticipează și reține fără probleme.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Burlacu.
  • 67 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    O nouă centrare bună, din lovitură liberă, în careu, a lui Gorobsov, dar niciun coechipier nu reușește să reia de acolo.
  • 64 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Centrare a lui Gorobsov, din lovitură liberă, în careu, de unde Iordache reia cu capul, dar departe de poartă.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare făcută de Velcea: îl scoate pe Bărbuț, îl introduce pe Keita.
  • 59 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    Neacșa șutează de la 30 de metri, cu stângul, puțin pe lângă poartă. E prima ocazie importantă a Coronei.
  • 58 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    Szekely a intrat în careu, l-a întors pe toate părțile pe Tudose, dar șutul atacantului timișorean s-a scurs pe lângă bara din stânga porții lui Marc.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Corona: iese Sergiu Buș, intră Jose Aguirre.
    A început cea de-a doua repriză.
    Finalul primei reprize. O primă parte lipsită de mari ocazii de poartă.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Buș.
  • 38 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Centrare slabă a lui Neacșa în brațele lui Nuno Claro.
  • 36 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    A doua ocazie a timișorenilor, Nanu îl depășește pe Martac și șutează spre poarta lui Marc. Mingea trece puțin peste transversală.
  • 33 | OcaziiACS “Poli” Timișoara
    Cea mai mare ocazie a partidei, până acum. Ovidiu Petre primește o minge la marginea careului mic, într-o pădure de picioare adverse, dar trimite peste poarta adversă.
  • 32 | Schimbări
    Prima schimbare la Timișoara. A ieșit Trandu, a intrat Popovici.
  • 27 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Szekely trimite mult peste poarta lui Marc, din marginea careului. Niciun pericol pentru Corona.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Claudiu Iordache vede și el cartonașul galben, pentru un fault.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Wanderson vede cartonașul galben.
  • 18 | Faze meci
    Centrare din stânga, de la Nanu, pentru Szekely, în centrul careului, de unde atacantul Timișoarei reia în poartă, dar golul este corect anulat pentru ofsaid.
  • 15 | Faze meci
    A trecut un sfert de oră, dar cele două echipe nu au reușit să ajungă periculos în fața porții adverse.
  • 9 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Centrare a lui Gorobsov în careu, Marc iese hazardat, dar reușește să respingă mingea.
  • 7 | Faze meciACS “Poli” Timișoara
    Vranjkovic, surprins în poziție de ofsaid.
    A început meciul de la Timișoara. Corona a avut lovitura de start.
Ionel GaneCorona Brașov

VIDEO ACS Poli – Corona 0-0. Timișorenii, la a patra partidă consecutivă fără gol marcat. Corona, tot ultima

ACS Poli şi Corona Braşov şi-au împărţit punctele în etapa a zecea a Ligii 1. In minutul 18, timişorenii au reuşit să trimită mingea în poartă prin Szekely, însă golul a fost anulat pentru ofsaid. Oaspeţii nu au contat deloc în atac în prima parte şi bănăţenii au controlat jocul. Ovidiu Petre a avut cea mai mare ocazie în minutul 33, însă a trimis peste poartă de la marginea careului mic.

Nici Nanu nu a nimerit ţinta la ultima fază periculoasă înainte de pauză. Tot gazdele au început mai bine şi repriza a doua. Szekely a întrat în careu, a trecut cu uşurinţă de Tudose, însă nu a nimerit cadrul porţii.

Singura ocazie importantă a Coronei a venit după o ora, de la Neacşa. Mijlocaşul a fost eliminat cu trei minute înainte de final după ce a vazut al doilea galben pentru tragere de timp. Gazdele au mai ratat o mare ocazie în ultimul minut, cand Keita nu a reuşit să-l învingă pe Marc din poziţie excelentă. S-a terminat 0 la 0, iar bănăţenii au ajuns la a şasea etapă fără victorie, în timp ce pentru Corona Braşov este abia al doilea punct obţinut de la începutul campionatului.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar