andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare

• 90+4 | OcaziiPoli Timișoara
    OCAZIE BOTOȘANI! Neziri a reluat cu capul, după o centrare de pe dreapta, dar mingea a trecut puțin pe lângă bară.
  • 90 | OcaziiPoli Timișoara
    Zicu a încercat să-l surprindă pe Pleșca cu un șut din lovitură liberă, pe colțul scurt, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    MIRON
  • 87 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA POLI. A ieșit Hernandez, a intrat SARMOV
  • 81 | OcaziiPoli Timișoara
    DUBLĂ OCAZIE BOTOȘANI. Raul Costin a șutat de la marginea careului de 16 metri, Belu a respins în față, după care a reluat Ivanovic
  • 77 | OcaziiPoli Timișoara
    OCAZIE MARE POLI! Scutaru a degajat foarte bine un balon, Bărbuț a preluat a intrat în careu, după care a încercat să facă 2-0, dar Pleșca a blocat extraordinar.
  • 74 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA POLI. A ieșit Elek, a intrat RUFINO
  • 73 | OcaziiPoli Timișoara
    OCAZIE BOTOȘANI! Dan Popescu a respins cu capul, aproape de pe linia porții lui Pap, depășit, mingea trimisă de Neziri.
  • 71 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Plămadă, a intrat BRATA
  • 67 | OcaziiPoli Timișoara
    Hernandez a reluat din interiorul careului, puțin peste transversală, după o fază în care s-a încurcat de Melinte. Faza a plecat de la Zicu, care i-a pasat lui Popescu pe stânga iar acesta a pasat în careu.
  • 66 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Corodoș, accidentat, a intrat ROBERTSON
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL POLI TIMIȘOARA: 1-0, ELEK. Melinte i-a pasat foarte bine pe stânga lui Zicu, acesta a recentrat fără preluare în fața porții, de unde Elek a reluat sub bară.
  • 54 | OcaziiPoli Timișoara
    ASEDIU LA POARTA MOLDOVENILOR. Llorente i-a pasat excelent lui hernandez, acesta a driblat un adversar, după care a șutat pe colțul scurt, dar Pap a acordat corner.
  • 51 | OcaziiPoli Timișoara
    Zicu i-a dat o pasă foarte bună lui Hernandez, acesta a intrat excelent cu mingea la picior, după care a încercat să finalizeze la colțul lung, dar mingea a trecut pe lângă bară.
  • 50 | OcaziiPoli Timișoara
    Hernandez a executat o lovitură liberă, lateral stânga, pe jos în careu, de unde Zicu a reluat puțin peste transversală.
  • 46 | OcaziiPoli Timișoara
    Hernandez a centrat în careu, mingea a fost respinsă de către botoșăneni în afara careului, de unde Llorente a reluat din prima la colțul lung, puțin pe lângă bara din stânga porții lui Belu.
    A început repriza a doua
    PRIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI. A ieșit Cucu, a intrat GONZALO
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | OcaziiPoli Timișoara
    OCAZIE POLI. Hernandez a intrat cu mingea a la picior, a pasat în spate de unde Elek a reluat pe colțul scurt, dar Pleșca a acordat corner.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    LLORENTE pentru un fault asupra lui Neziri
  • 36 | Faze meciPoli Timișoara
    Belu a centrat foarte bine în careu, Zicu a preluat, a pivotat, dar era în ofsaid.
  • 32 | OcaziiPoli Timișoara
    PRIMUL ȘUT PE SPAȚIUL PORȚII LE-A APARȚINUT CELOR DE LA BOTOȘANI. Vașvari a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, direct pe poartă, dar Eduard Pap a boxat în față.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    SCUTARU pentru un fault asupra lui Hadnagy
  • 29 | Faze meciPoli Timișoara
    Bărbuț a primit iar o minge bună în careul botoșănenilor, dar Acsinte, atent, a intervenit și a respins.
  • 27 | Faze meciPoli Timișoara
    Bărbuț, la prima acțiune de atac, a intrat în careu, dar l-a împins pe Acsinte.
  • 15 | Faze meci
    La Timișoara a început o ploaie torențială.
  • 10 | Faze meciPoli Timișoara
    Neziri a încercat să câștige un duel cu Pap, dar l-a lovit pe portarul celor de la Poli. Acesta din urmă a căzut pe gazon, bănățenii au încercat un gol din lob, poarta fiind goală, dar Hațegan a dictat fault în atac.
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    BOLDEA pentru că l-a călcat pe Raul Costin
    A început partida după 28 de minute de întârziere. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Timișoara.
  • 0 | Faze meci
    Echipele au intrat pe teren și se pregătesc de start, după 26 de minute de întârziere.
    În locul lui Curtean și a lui Artean, cei de la Poli au decis să joace Hernandez și Llorente, pentru ca la Botoșani Plămadă să intre în locul lui Dimitrov
    Startul meciului a fost amânat! Se pare că sunt probleme cu trei carnete de joc ale fotbaliștilor Alexandru Curtean și Andrei Artean de la Poli și a lui Dimitrov de la Botoșani, cărora le-au expirat vizele provizorii
    Deși trebuia să înceapă la ora 21:00, jucătorii se află încă pe tunelul ce duce spre gazon. Anunțul că startul meciului a fost amânat cu câteva minute a fost făcut și la stația de amplificare a stadionului ”Dan Păltinișanu”, dar nu a fost explicat și motivul.
  • 0 | Faze meciPoli Timișoara
    Dan Alexa, suspendat, urmărește meciul de undeva dintr-o lojă de la tribuna oficială, dar este mereu cu telefonul la ureche.
    SCHIMBARE DE ULTIM MOMENT LA POLI! Anunțat titular, Alexandru Curtean nu a mai intrat în teren și a fost înlocuit cu HERNANDEZ. Tocmai din acest motiv, startul partidei a fost întârziat cu 10 minute inițial!
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO Poli Timișoara - FC Botoșani 1-0. Elek le-a adus bănățenilor primul succes de la revenirea în Liga 1

Partida de la Timişoara a început cu 28 de minute întârziere, pentru că trei jucători anunţaţi titulari nu aveau carnetele de joc în regulă.

Astfel, în locul lui Curtean și a lui Artean, cei de la Poli au decis să joace Hernandez și Llorente, iar la Botoșani, Plămadă a intrat în locul lui Dimitrov. Primul şut pe poartă a venit după 32 de minute şi a aparţinut oaspeţilor, la lovitura liberă a lui Vaşvari. Replica gazdelor a venit în prelungirile primei reprize - Pleşca a respins în corner şutul lui Elek.

Bănăţenii au început în atac repriza secundă, când Llorente a încercat un şut de la distanţă. A fost imitat de Zicu. Asediul bănăţenilor a dat roade în minutul 65, când Zicu a centrat fără preluare pentru golul lui Elek, prima reuşită a Timişoarei din acest sezon. Botoşaniul a fost aproape de egalare, dar Dan Popescu a respins de pe linia porţii mingea trimisă de Neziri.

Poli putea să aibă 2-0 în minutul 77, când Pleşca a intervenit la şutul lui Bărbuţ. Oaspeţii puteau să egaleze chiar în prelungiri, dar Neziri a trimis cu capul puţin pe lângă. S-a terminat 1-0 pentru Poli, prima victorie de la revenirea în Liga 1.

Srdjan Luchin, noul fundaș de la Poli Timişoara, a declarat: "Mă bucur că am revenit la Timișoara și am început cu drepul, cu o victorie. A fost meci greu, meci de luptă, e clar, avem jucători noi la Timișoara, majoritatea au pierdut perioada de pregătire". Leo Grozavu, antrenorul de la FC Botoşani, a sintetizat: "Sunt supărat pentru că am avut o prestație modestă, spre slabă, ce pot să spun".

Etapa viitoare, Timişoara joacă în deplasare cu Dinamo, în direct la Digi Sport, luni, de la ora 21:00.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar