0 - 2
FC Botoșani logo FC Botoșani
15.05.2017, 18:00, Digi Sport 1
90 |
Final de meci. FC Botoşani s-a impus cu 2-0 pe terenul lui ASA Târgu Mureş, care este ca şi retrogradată în liga secundă.
90 |
Schimbare la FC Botoşani. Moruţan a intrat în locul lui Golofca.
88 |
Ocazie ASA! Şansă uriaşă ratată de Răzvan Stoica. Fotbalistul intrat în repriza secundă a reluat însă mult pe lângă deşi poarta Botoşaniului era părăsită de Cobrea.
85 |
Ocazie ASA! Prima şansă de gol a mureşenilor din acest meci a fost ratată de Sin, a cărui reluare cu capul, după centrarea lui Velayos, a fost reţinută de portarul Cobrea.
81 |
Schimbare la FC Botoşani. Lorand Fulop a intrat în locul lui Mihai Roman.
73 |
Schimbare la ASA. Balgiu a intrat în locul lui Ferfelea.
71 |
Kuku este înlocuit de Hergheligiu la FC Botoşani.
68 |
Ocazie FC Botoşani! Popovici a ratat şi el şansa de a marca, însă Pap a respins în corner.
63 |
Răzvan Tincu a primit cartonaşul galben.
61 |
Schimbare la ASA. Sin a fost înlocuit de Schieb.
60 |
Sebastian Golofca a mai ratat o şansă de 3-0. Atacantul moldovenilor a preferat însă un lob unui şut în forţă, însă a ratat execuţia.
54 |
Rus este înlocuit de Stoica la ASA.
50 |
Ciprian Rus a primit cartonaşul galben pentru lovitura cu cotul.
47 |
Miron primeşte îngrijiri medicale după ce a fost lovit cu cotul de Rus. Fotbalistul Botoşaniului s-a ridicat după aproape trei minute.
46 |
A început repriza a doua a partidei de la Târgu Mureş.
45 |
Final de primă repriză. FC Botoşani conduce cu 2-0 la Târgu Mureş graţie "dublei" lui Mihai Roman.
45 |
Unguruşan a fost şi el avertizat.
44 |
Gorobsov a primit primul cartonaş galben al partidei.
39 |
Ocazie FC Botoşani! Golofca a avut şansa de a duce scorul la 3-0, însă lobul încercat de el a trecut peste poarta apărată de Pap.
38 |
Gooool FC Botoşani! Mihai Roman l-a depăşit uşor pe Tudose şi l-a executat pe portarul gazdelor.
34 |
FC Botoşani a pierdut toate cele trei meciuri jucate până acum la Târgu Mureş şi nu are nicio victorie în ultimele cinci etape.
28 |
Gooool FC Botoşani! Mihai Roman a deschis scorul pentru echipa lui Leo Grozavu, din centrul careului mureşenilor, după ce a fost lansat foarte bine de Sebastian Golofca.
23 |
Ocazie FC Botoşani! Benjamin Kuku a scăpat singur pe dreapta şi l-a angajat excelent pe Golofca, însă atacantul moldovenilor a ratat ocazia de a relua spre poartă.
20 |
Mihai Roman s-a aflat în poziţie ideală de finalizare, însă a fost blocat în ultimul moment de Mendy, care a deviat balonul în corner.
12 |
Fără victorie în ultimele patru etape, ASA este ultima clasată în Liga 1, cu 13 puncte, la zece distanţă de locul de baraj.
1 |
A început partida dintre ASA Târgu Mureş şi FC Botoşani.

ASA Târgu Mureș - FC Botoșani 0-2. Ardelenii sunt condamnaţi la retrogradare

FC Botoşani s-a impus fără probleme pe terenul lui ASA Târgu Mureş, scor 2-0, iar echipa lui Ionel Ganea pare condamnată la retrogradare. Cu numai 13 puncte, ardelenii mai au doar şanse matematice de a se menţine în Liga 1. "Dubla" lui Mihai Roman din minutele 28 şi 38, prima pentru fostul mijlocaş al lui Toulouse în Liga 1, le-a asigurat cele trei puncte moldovenilor, care au urcat pe al treilea loc din play-out, cu 30 de puncte, cinci mai puţine decât CSM Poli Iaşi.