FINAL
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Gorobsov e avertizat pentru un fault asupra lui Vătăjelu.
  • 90+2 | Ocazii
    STĂNCIOIU! Bancu scapă singur în careul gazdelor și încearcă sî trimită pe sub Stăncioiu, care reușește să blocheze. Zlatinski șutează apoi peste poartă.
  • 90+1 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ ASA! N'Doye reia de la 5 metri, singur, dar Bălgrădean salvează fabulos!
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Acka e avertizat.
  • 86 | Schimbări
    Iese Ferfelea și intră Bancu.
  • 85 | Ocazii
    PARADĂ BĂLGRĂDEAN! Jazvic șutează de la 20 de metri lateral stânga, foarte puternic, dar Bălgrădean se întinde excelent și respinge în corner!
  • 71 | Schimbări
    N'Doye îi ia locul lui Brandan.
  • 69 | Schimbări
    Iese Luis Pedro, intră Hanca.
  • 69 | Ocazii
    Ferfelea preia frumos la marginea careului, depășind un adversar, apoi șutează periculos, dar peste transversală.
  • 62 | Schimbări
    Iese Bawab, intră Madson.
  • 60 | Ocazii
    CE RATARE! Popov trimite cu capul din propriul careu spre Bălgrădean, Costa interceptează, trimite din prima spre poartă, dar mingea se duce afară!
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Popov vede și el cartonașul galben.
  • 56 | Schimbări
    Iese accidentat Tîrnăcop, intră Zlatinski.
  • 50 | Ocazii
    Brandan centrează de pe stânga, Ramiro Costa reia din careu, cu capul, dar trimite puțin pe lângă poartă.
  • 46 | Schimbări
    Iese Axente, intră Manolov.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Ocazii
    Jazvic intră din stânga în centru, apoi pasează excelent pentru Louis Pedro, pe dreapta, dar acesta se mișcă greu, face patru atingeri și își închide unghiul de șut, trimițând mingea în plasa laterală.
  • 35 | Ocazii
    Bawab trimite puternic din afara careului, pe jos, dar mingea se duce puțin pe lângă poartă.
  • 31 | Ocazii
    Mateiu reușește să pătrundă frontal de la centrul terenului, îl deschide foarte bine în stânga pe Bawab, care șutează din prima, dar Stăncioiu reține.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Jazvic vede cartonașul galben pentru proteste.
  • 22 | Ocazii
    Velayos centrează de pe stânga, Jazvic îi ia fața lui Tîrnăcop, dar lovește greșit mingea, cu capul, și o trimite afară.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Balic e avertizat după un fault la mijlocul terenului asupra lui Herghelegiu.
  • 12 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ ASA! Brandan centrează din corner, de pe stânga, mingea cade în careu, Ivan Gonzalez scapă de marcajul lui Acka și singur la 5 metri trimite cu capul pe lângă poartă.
  • 7 | Ocazii
    Bawab șutează din afara careului, iar Stăncioiu reține în doi timpi.
    A ÎNCEPUT PARTIDA. Meciul de la Tg. Mureș a fost întârziat 8 minute, din cauza unor probleme la instalația de nocturnă a arenei Trans Sil.
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO ASA - CS U Craiova  0-0. Ocazii uriașe ratate de ambele echipe, în prelungiri

ASA Tg. Mureş şi CSU Craiova au reuşit doar o remiză albă în Ardeal. A fost al doilea egal fără goluri din acest sezon pentru cele două echipe.

ASA Tîrgu Mureş nu s-a putut revanşa în faţa propriilor fani după eşecul dur suferit în faţa lui Saint Etienne. Vicecampioana a reuşit doar o remiză albă cu CSU Craiova. Ivan Gonzalez a avut prima ocazie pentru gazde, însă a reluat alături din centrarea lui Brandan.

Oltenii au răspuns prin Bawab, dar Stăncioiu a fost la post. Prima repriză s-a încheiat cu şutul alături al lui Louis Pedro. La cinci minute de la reluare, Ramiro Costa a trecut pe lângă deschiderea scorului. Tot argentinianul din atacul gazdelor a ratat apoi incredibil, după o greşeală mare a bulgarului Popov.

Pe final, Jazvic l-a remarcat pe Bălgrădean. Portarul lui CSU s-a opus şi la reluarea lui N'Doye, iar oaspeţii au ratat incredibil, pe contraatac, prin Bancu şi Zlatinski. Bălgrădean a parat apoi şi şutul lui Costa.

ASA rămâne cu un singur gol marcat în cele patru meciuri oficiale jucate pe teren propriu în acest sezon.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...