Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+2 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 89 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Niculae scapă din nou în poziţie de singur cu portarul, dar Stăncioiu îl blochează din nou.
  • 87 | Goluri
    GOOOOOOOL ASTRA!!!!!!! GOOOOOOL FLOREA!!!!!!! Stancioiu respinge în faţă la şutul cu efect al lui Niculae, dar Florea e pe fază şi înscrie cu poarta goală.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOOOL ASA!!!!!! GOOOOOOL GOROBSOV!!!!! Mijlocaşul la închidere al gazdelor finalizează cu un şut la vinclu o acţiune prelungită de atac a gazdelor.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Ţucudean este avertizat.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOL ASTRA!!!!!!! GOOOOOOL ALIBEC!!!!!!! Atacantul înscrie cu un şut sub bară, după un assist al lui Daniel Niculae.
  • 74 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Matei primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 74 | Schimbări
    Feketics intră în locul lui Constantin.
  • 73 | Schimbări
    Florea intră în locul lui Boudjemaa.
  • 68 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Alibec e la un pas de golul de 3-0: finalizează cu un şut din prima, puţin peste poartă, un contraatac la care au mai participat Boudjemaa şi De Amorim.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOOL ASTRA!!!!!!! GOOOOOOL TEIXEIRA!!!!! Mijlocaşul oaspeţilor înscrie al patrulea gol din acest sezon, cu o execuţie simplă, la colţul lung.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Pîrvulescu este avertizat la o fază la care putea să ia cartonaşul roşu.
  • 46 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Astra are prima ocazie a reprizei secunde: Seto şutează pe lângă poartă, după un contraatac al oaspeţilor.
  • 44 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Alibec şutează periculos de la 22 de metri, dar nu prinde spaţiul porţii.
  • 39 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Morais este aproape de un gol superb, după o fază şnur a oaspeţilor, dar Stăncioiu e la post.
  • 34 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Alibec îşi încearcă norocul cu un şut de la marginea careului, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Matei este avertizat.
  • 29 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL ASTRA!!!!!! GOOOOOOL GĂMAN!!!!!! Fundaşul oaspeţilor a deschis scorul, cu o execuţie imparabilă.
  • 28 | Penalty-uriASA Tg. Mureș
    Penalty pentru Astra, după un duel între Alibec şi Gonzalez.
  • 23 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Gazdele trec din nou pe lângă deschiderea scorului: Mureşan îi aşează o minge lui Pîrvulescu, dar şutul acestuia trece puţin pe lângă poarta lui Lung.
  • 11 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Mureşan semnează prima ocazie de gol a gazdelor: reia cu capul, după o respingere greşită a lui Lung, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 5 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie imensă pentru Alibec: îl ia la ţintă pe Stăncioiu, din câţiva metri, după o pasă perfectă de la Seto.

ASA Tg. Mureș - Astra 1-4. Şumudică e la un punct de un titlu istoric

Astra mai are nevoie de un punct pentru a fi matematic campioană, după victoria de la Tîrgu Mureş. Giurgiuvenii au avut prima ocazie, în minutul 5, dar Alibec a trimis mult peste poartă, singur cu Stăncioiu.

Replica a venit de la Pîrvulescu, care a şutat pe lângă. În minutul 29, Astra nu a mai greşit. Plecat de la limita offside-ului, Alibec a pătruns în careu şi a căzut după un duel cu Ivan Gonzales. Ca şi în meciul cu Steaua, Găman a transformat.

Oaspeţii au început bine şi actul secund. Excelent găsit de Alibec, Teixeira i-a luat faţa lui Balaur şi l-a învins pe Stăncioiu. În minutul 74, gazdele au rămas în 10. Gabi Matei a fost eliminat pentru cumul de galbene, iar Alibec a majorat scorul, din pasa lui Daniel Niculae.

Gorobsov a reuşit golul meciului, cu o super execuţie, dar scorul final, 4-1 pentru Astra, a fost stabilit de Florea, pe contraatac.

Astra poate celebra titlul la meciul cu Dinamo, transmis în direct de Digi Sport 1, luni, de la 20:30. Cele mai importante faze VIDEO vor fi în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano