Gică Craioveanu a spus ce n-a moștenit Ianis Hagi de la tatăl său: ”N-are cum să o aibă”

Vineri, 12 februarie, ora 20:30
ASA Tg. Mureș ASA Tg. Mureș
Pandurii Tg. Jiu Pandurii Tg. Jiu
Gol din Penalty
    Final de meci! Pandurii câştigă cu 1-0 şi se califică matematic în play-off-ul Ligii 1.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ramiro Costa.
  • 85 | Schimbări
    A treia modificare şi la ASA. Ciolacu a intrat în locul lui Balaur.
    Ultima schimbare la oaspeţi. Răduţ i-a lasat locul lui Nicoară.
  • 84 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Mutu a executat o lovitură liberă de la marginea careului, însă "Briliantul" a trimis slab, iar Stanca a prins uşor.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Vasco.
  • 81 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Gabi Mureşan a executat o lovitură liberă, dar mingea trimisă de mijlocaşul gazdelor a fost prinsă fără emoţii de Stanca.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Răuţă.
  • 61 | Schimbări
    O nouă modificare şi la Pandurii. Antal i-a lăsat locul lui Ciucur.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la ASA. A ieşit Gorobsov şi a intrat Ndoye.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Mrzljak.
  • 55 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Balaj a acordat o lovitură liberă indirectă din interiorul careului pentru ASA, după ce Stanca a ţinut mingea în braţe mai mult timp decât cele 6 secunde permise de regulament. Mutu nu a profitat de această şansă, şutul său fiind respins.
  • 48 | Schimbări
    O modificare şi la ASA. Mutu a intrat în locul lui Buş.
  • 47 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Hora, accidentat la faza penalty-ului, a fost înlocuit de Wellington.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Tg. Mureş! O primă repriză liniştită s-a încheiat cu controverse, după penalty-ul acordat pentru oaspeţi. Antrenorul lui ASA, Petre Grigoraş, a mers să discute cu asistentul Sebastian Gheorghe, care i-a spus lui Balaj că Stăncioiu a faultat şi l-a determinat astfel pe centralul băimărean să arate punctul cu var.
  • 45+2 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Pandurii! Cristi Săpunaru a transformat lovitura de la 11 metri şi a marcat primul gol al anului 2016 în Liga 1.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Stăncioiu.
  • 45 | Penalty-uriASA Tg. Mureș
    Penalty Pandurii! Cristi Balaj a acordat lovitură de pedeapsă pentru oaspeţi, după un duel în careu între Stăncioiu şi Hora.
  • 35 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Moment controversat în careul oaspeţilor. Jucătorii lui ASA au cerut penalty, după o cădere a lui Balaur. În ciuda protestelor gazdelor, Cristi Balaj a lăsat jocul să continue.
  • 29 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie Pandurii! După câteva minute, a venit şi replica gorjenilor, prin Antal, al cărui şut cu piciorul stâng din interiorul careului a fost reţinut de Stăncioiu. Centrarea foarte bună a venit de pe partea stângă, de la Dan Nistor.
  • 24 | Faze meciASA Tg. Mureș
    O nouă oportunitate irosită de Mureşan, care a trimis peste poartă din interiorul careului.
  • 22 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Un prim moment periculos la poarta oaspeţilor. După un contraatac, Gabi Mureşan a tras de la marginea careului, dar execuţia sa nu a fost suficient de puternică şi de bine plasată, iar Stanca a prins fără emoţii.

ASA Tg. Mureș - Pandurii 0-1. Gorjenii, calificaţi matematic în play-off

Pandurii a câştigat la Târgu Mureş cu un gol marcat de Săpunaru dintr-un penalty controversat şi s-a calificat din punct de vedere matematic în play-off. Adi Mutu a intrat pe teren în debutul părţii a doua, dar nu a strălucit la debutul pentru mureşeni.

Primul meci oficial din 2016 în Liga 1 a început într-un ritm foarte scăzut. Gabi Mureşan a avut primele şanse ale partidei, după mai mult de 20 de minute de joc.

Replica oaspeţilor a venit aproape imediat, de la Antal, al cărui şut din interiorul careului a fost prins de Stăncioiu.

În minutul 35, ASA a cerut penalty, după o cădere în careu a lui Balaur. S-a dat lovitură de pedeapsă la cealaltă poartă, în ultimul minut al primei reprize.

Centralul Cristi Balaj a arătat punctul cu var la semnalizarea tuşierului Sebastian Gheorghe, după un duel în careu între Stăncioiu şi Hora. Săpunaru a transformat fără emoţii şi a marcat primul gol al anului în Liga 1.

Imediat după pauză, Hora, accidentat la faza penalty-ului, a fost obligat să părăsească terenul, iar imediat după a intrat şi Adrian Mutu.

"Briliantul" a avut şansa egalării la o lovitură liberă indirectă din interiorul careului, acordată după ce Stanca a ţinut mingea în braţe 10 secunde.

Pe final, nici Gabi Mureşan şi nici Mutu, ambii din lovitură liberă, nu l-au putut surprinde pe Stanca şi ASA Tg.Mureş - Pandurii s-a terminat 0-1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...