Marti, ora 20:30, Digi Sport 1
ASA Tg Mures ASA Tg Mures
Steaua Steaua
Cartonaşe Roşii
    Final de meci. Steaua câștigă ultimul meci al sezonului. ASA rămâne fără victorie în play-off.
  • 90+2 | Schimbări
    Încă o schimbare: A ieșit Voiculeț, a intrat Muth.
    Schimbare la ASA: Iese Buș, intră Șut.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Enache vede și el cartonașul galben pentru faultul care a dus la penalty-ul gazdelor.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL!!! Gorobsov a marcat de la 11 metri.
  • 89 | Penalty-uriASA Tg Mures
    PENALTY!!! Buș este faultat în careu de Enache. Arbitrul arată punctul cu var.
  • 78 | OcaziiASA Tg Mures
    Marica încearcă din nou să înscrie! Șut din marginea careului, dubă un dribling scurt, dar Stăncioiu e pe minge. Marica îl aplaudă zâmbind ulterior.
  • 69 | Faze meci
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Onțel marchează pentru 4-0, după ce tot el îl deposedează pe Gorobsov și intră în careu, de unde trage fără speranțe pentru Stăncioiu.
  • 64 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaș roșu pentru Gabi Mureșan, care l-a faultat dur pe Bawab. Mureșenii rămân în 9.
  • 60 | Schimbări
    Ultima schimbare făcută de Reghe: iese Chipciu, intră Onțel.
  • 58 | Faze meciASA Tg Mures
    Șut puternic al lui Brandan, pe mijlocul porții, fără emoții pentru goalkeeper-ul Stelei.
  • 52 | Schimbări
    Încă o schimbare! Iese Tamaș, intră Mihalcea.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL!!! Popadiuc marchează la două minute după ce a intrat în teren. Marica a șutat puternic, Stăncioiu a respins, iar Popadiuc a înscris din trei metri.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL!!! Chipciu majorează diferența, după ce i-a driblat pe Stăncioiu și pe Candrea și a trimis în poarta goală.
    A început repriza secundă.
    Râpă a fost înlocuit cu Popadiuc!
  • 45+5 | Final repriza 1
    Final de repriză.
  • 45+1 | Cartonaşe Roşii
    Ciolacu vede cartonașul roșu, pentru un fault, cu cotul în față, la Râpă. Fundașul Stelei este scos cu targa de pe teren, sângerând.
  • 45 | OcaziiASA Tg Mures
    Șut al lui Bawab, Stăncioiu respinge, mingea ajunge înapoi la iordanian, care face henț, însă.
  • 41 | Faze meciASA Tg Mures
    Centrare înșelătoare a lui Gabi Enache, care e aproape să-l surprindă pe Stăncioiu.
  • 38 | Faze meciASA Tg Mures
    Șut al lui Buș în plasa laterală a porții lui Niță!
  • 37 | OcaziiASA Tg Mures
    Dublă ocazie pentru Marica, dar i se opun, pe rând, Gabi Mureșan și Edi Stăncioiu!
  • 34 | OcaziiASA Tg Mures
    Gabi Mureșan îl deschide bine pe Ciolacu, în careul Stelei, iar atacantul se întoarce și, din unghi, șutează bine dar mingea trece puțin peste transversală!
  • 27 | Faze meciASA Tg Mures
    Șut al lui Papp care trece peste poartă și peste peluză, mingea ajungând în parcarea arenei din Târgu Mureș, căzând cu zgomot pe o mașină.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL!! Bawab îl învinge pe Stăncioiu cu un șut cu stângul, după ce l-a întors elegant pe Matei în careu! Iordanianul e la primul gol în Liga 1, pentru Steaua! A mai înscris de două ori, dar în Cupa Ligii.
  • 11 | Faze meciASA Tg Mures
    Pârvulescu a căzut la marginea careului stelist, jenat de Enache. Mureșenii cer fault, dar nu se acordă nimic.
  • 6 | OcaziiASA Tg Mures
    Ocazie mare pentru Marica!! Atacantul Stelei șutează din marginea careului de 16 metri, după ce s-a descotorosit de doi jucători adverși, dar trimite puțin pe lângă!
    A început meciul. Înaintea partidei s-a ținut un minut de reculegere în semn de omagiu adus lui Patrick Ekeng, ca la fiecare meci din această etapă a Ligii 1. Copiii de mingi au purtat lumânări aprinse în memoria camerunezului. Un tricou cu numărul 14, cel purtat de mijlocașul african la Dinamo, a tronat la mijlocul terenului, înconjurat de lumânări, înainte de lovitura de start.
Laurențiu ReghecampfSteaua

ASA Tg. Mureș - Steaua 1-4. Victorie lejeră după un meci tensionat pentru roș-albaștri

Steaua a câștigat cu 4-1 la Târgu Mureș în ultimul meci din play-off. ASA a terminat partida cu doi jucători eliminați pentru faulturi dure. Râpă a ajuns la spital.

Steaua a făcut spectacol cu ASA Târgu Mureș, în meciul care a tras cortina peste play-off-ul Ligii 1. Prima ocazie a meciului i-a aparținut lui Marica (6), dar cel care a marcat a fost Bawab (17). A fost primul gol pentru Steaua în campionat pentru iordanian. Marica a fost din nou neinspirat și a fost blocat, pe rând, de Mureșan și Stăncioiu (37).

În prelungirile primei reprize, Ciolacu a fost eliminat pentru un fault dur la Râpă (45+1), fundașul Stelei fiind scos pe targă de pe teren.

Steaua a profitat de superioritatea numerică și Chipciu a înscris pentru 2-0 în minutul 49. Imediat, scorul a luat proporții (51). Popadiuc a reluat în poartă după ce Stăncioiu a respins șutul lui Marica. În minutul 64, gazdele l-au pierdut și pe Mureșan, după un fault la Bawab. Peste alte trei minute, înlocuitorul lui Chipciu, Cristian Onțel, a marcat primul gol în tricoul Stelei. ASA a reușit golul de onoare prin Gorobsov, din penalty.

ASA a rămas singura echipă fără victorie în play-off, în timp ce Steaua încheie campionatul doar pe locul al doilea, după trei sezoane în care a câștigat de fiecare dată titlul.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!